• کدخبر: 55937
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۳۵ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
  • چاپ خبــر
مدیر امور برق شهرستان تیران و کرون:

صرفه جویی ۱۵ مگاواتی برق در تابستان/ ۴۹۰ کنتورهای هوشمند فهام در شهرستان نصب شد

مدیر امور برق شهرستان تیران و کرون گفت: 15 و نیم مگاوات برق در بخش صنایع و کشاورزی شهرستان در سه ماهه تابستان سال جاری با اجرای طرح های مختلف پیشنهادی صرفه جویی شد.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون مدیر امور برق شهرستان تیران و کرون در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اهمیت صرفه جویی در مصرف برق در طول تابستان، اظهار کرد: ۱۵  و نیم مگاوات برق در بخش صنایع و کشاورزی شهرستان در سه ماهه تابستان سال جاری با اجرای طرح های مختلف پیشنهادی صرفه جویی شد که ۲ مگاوات آن مخصوص مشترکان بخش کشاورزی و ۱۳ و نیم مگاوات دیگر در بخش صنایع است.

معینی با بیان اینکه این طرح های صرفه جویی در بخش صنایع و کشاورزی به صورت سراسری در کل کشور اجرا می شود، گفت: مشکل کمبود برق در تابستان در چند ساله اخیر با اجرای این طرح ها مرتفع شد و احتیاجی به ایجاد خاموشی برای جبران کمبود انرژی نداشتیم.

وی افزود: ۱۷۴ دستگاه لامپ پرمصرف برای بهبود روشنایی معابر با ال ای دی ۲۰ وات تعویض شد که با وجود یکسان بودن میزان روشنایی آن ها، ۱۰ کیلووات در روشنایی معابر صرفه جویی شد.

مدیر امور برق شهرستان تیران و کرون  با اشاره به اجرای پروژه های عمرانی مختلف امور برق شهرستان، خاطرنشان کرد:  ۷۰ درصد بودجه این بخش در ۶ ماه اول سال جاری جذب و در قالب طرح های مختلف توسعه، بهینه سازی شبکه ها، تعمیرات و روشنایی معابر اجرا شد.

وی ادامه داد: ۵ کیلومتر شبکه برای مشترکان جدید احداث، ۸ ترانس هوایی جدید نصب و ۹ کیلومتر از شبکه برق رسانی برای جلوگیری از دزدی از سیم به کابل تبدیل شد.

معینی با بیان اینکه ۶۹ میلیون تومان برای نصب یا جابجایی ترانس برای بهبود ضعف برق هزینه شده است، تصریح کرد: ۴۹۰کنتور مشترکان دیماندی شهرستان با کنتورهای فهام تعویض شده است که با نصب این کنتورهای هوشمند قرائت کنتور از راه دور و مرکز انجام می شود.

وی تعداد نیروهای این سازمان برای قرائت کنتور را ۶ نفر اعلام کرد و افزود: کنتورهای بخش خانگی شهرستان پس از مشترکان دیماندی به کنتورهای فهام تبدیل شده و دیگر احتیاجی به حضور مامور درب خانه ها برای صدور قبض نیست.

مدیر امور برق شهرستان تیران و کرون گفت: ۶۰۰ کنتور معیوب مشترکان توسط اداره برق تعویض شده، ۳۵۳ مشترک جدید جذب و ۴۰۰ میلیون تومان برای تعمیرات شبکه های برق هزینه شده است که ساعت خاموشی را در مقایسه با ۶ ماهه سال گذشته از ۳۳۵ دقیقه برای هر مشترک به ۲۱۹ دقیقه کاهش داده است.

معینی ادامه داد: یک هزار و ۸۰۰ لامپ در سال جاری در سطح شهر تعویض، ۵۰پایه ۹ متری جدید جایگزین پایه های فرسوده شده  و ۱۶۹ پایه فلزی برای زیباسازی شهر رنگ آمیزی شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۵ کیلووات انرژی با تعویض لامپ های مراکز تجاری صرفه جویی شد، خاطرنشان کرد:  ۲۰۰ لامپ مراکز تجاری و لامپ های ادارات برق، آب و فاضلاب، آموزش و پرورش و فرمانداری به لامپ های کم مصرف تبدیل شد.

مدیر امور برق شهرستان تیران و کرون یادآور شد: در کنتورهای سه زمانه از ساعت ۷ تا ۱۱ شب پیک مصرف و اوج بار است که قیمت بالاتری برای میزان برق مصرفی لحاظ می شود و از ساعت ۱۱ شب تا ۷ صبح کم بار و ۷ صبح تا ۷ شب میان بار است.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار