• کدخبر: 55976
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۲۵ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  • چاپ خبــر
مدیر آموزش و پرورش تیران و کرون:

برگزاری انتخابات انجمن اولیا و مربیان در مدارس تیران و کرون/ مشارکت اولیا در امور مدرسه ضروری است+ تصاویر

مدیر آموزش و پرورش شهرستان تیران و کرون گفت: انتخابات انجمن اولیا و مربیان در روزهای 25 و 26 مهر در 116 مدرسه تیران و کرون برگزار شد.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون مدیر آموزش و پرورش تیران و کرون در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به اهمیت همکاری اولیای دانش آموزان در امور مدرسه، اظهار کرد:  انتخابات انجمن اولیا و مربیان در روزهای  ۲۵ و ۲۶ مهر در ۱۱۶ مدرسه تیران و کرون برگزار شد.

مرزبان با بیان اینکه شیوه نامه این انتخابات از طرف  وزرات خانه  آموزش و پرورش ابلاغ می شود، گفت: مدارس پس از ثبت نام از کاندیدهاهای این انتخابات،  با برگزاری مجمع عمومی آن ها را به سایر اولیاء معرفی کرده و برنامه های و نظرات آن ها را اعلام کردند.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات انجمن اولیا و مربیان مدارس ابتدایی در ۲۵ مهر و مدارس متوسطه در ۲۶ مهر به صورت سراسری، خاطرنشان کرد: تعداد اعضای این انجمن بر اساس جمعیت مدارس معین می شود که از ۲ نفر تا ۱۱ نفر در مدارس تیران و کرون انتخاب می شوند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان افزود: صندوق این انتخابات توسط هیئت ناظر مدرسه پلمپ شده و با نظارت هیئت رئیسه و در حضور ستاد برگزاری انتخابات مدرسه، رای های ریخته شده به صندوق شمرده می شوند.

مرزبان با بیان اینکه سیستم آموزش مدارس بر مبنای مشارکت عمومی طراحی شده است، یادآور شد: حضور اولیا و همکاری و مشارکت آن ها در اجرای برنامه های آموزشی و پرورش جز اصول اساسی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به انجام تصمیم گیری های کلان مدرسه در شورای مدرسه، تصریح کرد: مدیر، معاونان، اعضای انجمن اولیاء و مربیان و نماینده معلمان اعضای این شورا هستند که تصمیم های مختلف آموزشی، مالی، و پرورشی توسط آن ها اتخاذ، مصوب و اجرایی می شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مشارکت اولیا در امور مدرسه را ضروری دانست و  ادامه داد: اعضای انجمن اولیاء و مربیان بازوی توانمند مدیر مدرسه و ضامن رسمیت یافتن تصمیم گیری ها برای اجرای برنامه هستند.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار