• کدخبر: 56007
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۲۳ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  • چاپ خبــر
مدیر کل میراث فرهنگی اصفهان عنوان کرد:

فرصتهای سرمایه گذاری گردشگری غرب استان اصفهان تدوین می شود

مدیر کل میراث فرهنگی استان امروز در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر عسگران از توابع شهرستان تیران و کرون تاکید کرد: فرصتهای سرمایه گذاری گردشگری غرب استان اصفهان تدوین می شود.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون دومین نشست مدیر کل میراث فرهنگی استان و مدیران این اداره کل با شهرداران و اعضای شورای پنجم اسلامی شهرهای استان اصفهان برگزار شد.

در اولین نشست امروز گودرزی شهردار شهر عسگران و اعضای شورای اسلامی این شهر با مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان دیدار کرد.

در این دیدار که ناصر طاهری معاون میراث فرهنگی اداره کل، سید علی صالح درخشان مشاور برنامه ریزی و امور اجرائی مدیر کل و شهرام امیری مدیر امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل حضور داشتند، فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با ایراد سخنانی تصریح کرد: یکی از اصلی ترین سیاستهای اداره کل، توسعه پایدار گردشگری در محور غرب استان اصفهان است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان تیران و کرون دروازه غرب استان اصفهان به شمار می رود تصریح کرد: هر طرح گردشگری در این حوزه که بتواند گردشگری پایدار را در این منطقه ایجاد کند می تواند به توسعه توامان اقتصادی و فرهنگی غرب استان بینجامد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در همین راستا افزود: تمامی توان بالقوه توسعه گردشگری منطقه غرب استان در بسته های پیشنهادی فرصتهای سرمایه گذاری غرب استان اصفهان قرار داده شده و با کمک فعالان گردشگری، مجتمع های گردشگری در غرب استان به ویژه شهرستان تیران و کرون احداث می شود.

در پایان این نشست، طرح گردشگری منطقه چشمه مرغاب شهر عسگران بررسی و مقرر گردید ضمن ادامه روند کاوشهای باستان شناسی در تپه تاریخی این منطقه، طرح جامع گردشگری این منطقه، تدوین و سپس سرمایه گذاران گردشگری فعالیت خود را در این منطقه با حمایت اداره کل میراث فرهنگی استان آغاز کنند.

احیاء گردشگری شرق اصفهان با حضور جوانان در ادامه سلسله نشستهای مدیر کل میراث فرهنگی استان با شهرداران شهرهای استان، نظامزاده شهردار شهر اژیه در شرق شهرستان اصفهان دیدار کرد.

در این دیدار فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با ایراد سخنانی تاکید کرد: مصمم هستیم محور توسعه شرق اصفهان را با توجه به بروز خشکسالی های مکرر در این منطقه از کشاورزی به گردشگری سوق دهیم.

او در ادامه افزود: در منطقه اژیه به سمت انتهای مسیر زاینده رود ۱۵ برج کبوتر و دو پل تاریخی اژیه و ورزنه قرار دارد که در راستای اعبتارت مرمتی سال ۱۳۹۶، برنامه ریزی لازم برای مرمت این آثار تاریخی صورت می پذیرد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در ادامه سخنانش تصریح کرد: با توجه به وجود جوانان تحصیلکرده و جویای کار در این منطقه، برنامه ریزی لازم جهت توسعه پایدار گردشگری در شرق اصفهان با حمایت اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان صورت می پذیرد.

تاسیس منطقه گردشگری “لعل آب” در شهر ایمان شهر از توابع شهرستان فلاورجان در دستور کار میراث فرهنگی استان

در ادامه نشستهای امروز مدیر کل میراث فرهنگی استان با شهرداران استان، فریدون الله یاری میزبان عباس الله یاری شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ایمان شهر بود.

در این نشست مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با اشاره به اهمیت توسعه گردشگری در مرکز استان اصفهان، تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا گردشگری در شهرهای پیرامون اصفهان به گونه ائی توسعه یابد، که گردشگران در این شهرها حداقل یک شب اقامت داشته باشند.

الله یاری همچنین در این نشست تاکید کرد: با همکاری شهرداری ایمان شهر، طرح گردشگری منطقه “لعل آب” با وسعتی در حدود ۱۶ هکتار در ایمان شهر و در دشت سرسبز فلاورجان تاسیس می شود.

خبرگزاری برنا

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار