• کدخبر: 56028
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۰۰ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۹
  • چاپ خبــر
مسئول کانون بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان خبر داد؛

بازدید علمی دانشجویان دانشگاه پیام نور از اولین مزرعه پایلوت کشت گیاهان دارویی در شهرستان

مسئول کانون بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان گفت: دانشجویان دانشگاه پیام نور تیران و اعضای کانون بسیج مهندسین از اولین مزرعه پایلوت کشت گیاهان دارویی در شهرستان تیران و کرون بازدید علمی کرده و روند رشد گیاهان بعد از سه ماه از زمان کشت را مشاهده کردند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون مسئول کانون بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان تیران و کرون در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به کشت گیاهان دارویی در مزارع این شهرستان، اظهار کرد:  دانشجویان دانشگاه پیام نور تیران و اعضای کانون بسیج مهندسین  از اولین مزرعه پایلوت کشت گیاهان دارویی در شهرستان تیران و کرون بازدید علمی کرده و روند رشد گیاهان بعد از سه ماه از زمان کشت را مشاهده کردند.
محمد هاشمی گفت: این مزرعه در تیرماه سال ۱۳۹۶ به همت کارشناسان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان با همکاری گروه جهادی حضرت زینب (س)  دانشگاه پیام نور تیران در روستای دولت آباد احداث شد.

وی هدف از ایجاد این مزرعه را آشنا شدن کشاورزان و کارشناسان کشاورزی با گیاهان دارویی قابل کشت در این شهرستان بیان کرد و افزود:  با توجه به مشکل خشکسالی در شهرستان و اهمیت تغییر الگوی کشت، گیاهان دارویی می توانند جایگزین مناسبی برای برخی گیاهان زراعی باشند.

مسئول کانون بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان خاطرنشان کرد: گیاهان دارویی در مساحت های کم و با کمترین میزان آب می توانند بیشترین بازدهی را داشته و باعث رونق کشاورزی شوند.

هاشمی ادامه داد: امید است در اوایل سال ۱۳۹۷ با تکمیل این مزرعه و کشت ارقام مقاوم نسبت به خشکی و سازگار با منطقه زمینه بازدید عموم کشاورزان و دانشجویان فراهم شود.

وی یادآور شد:  کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان آماده ارائه مشاوره رایگان در این زمینه است و علاقمندان می توانند با دفتر کانون بسیج مهندسین و منابع طبیعی شهرستان به شماره ۴۲۲۲۵۳۳۸ تماس حاصل فرمایند.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار