• کدخبر: 56030
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۱۵ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۷/۲۸
  • چاپ خبــر
امام جمعه رضوانشهر:

خدمت به زائران حسینی ارزش بالایی دارد/ اقتدار سپاه پاسداران موجب عصبانیت آمریکا شده است

امام جمعه رضوانشهر گفت: اقتدار سپاه پاسداران به خصوص در زمینه نظامی و مقابله آن با تروریست ها و گروهک تروریستی داعش مایه عصبانیت دشمنان به خصوص آمریکا شده است.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون امام جمعه رضوانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به قرار داشتن در آستانه ماه صفر، اظهار کرد: حضرت زینب سلام الله علیها، امام سجاد علیه السلام و کاوران اسرای دشت کربلا پس از واقعه عاشورا مصائب و مشکلات بسیاری را تحمل کردند و حضرت رقیه سلام الله عیها در این ماه به شهادت رسید.

حجت الاسلام محمد شیاسی ضمن بیان اهمیت دادن صدقه و خواندن نماز اول ماه در آغاز هر ماه قمری، گفت: علما نسبت به دادن صدقه در ابتدای ماه صفر سفارش بیش تری کرده اند که شایسته است در روز شنبه مصادف با اول ماه صفر صدقه داده شود.

وی تصریح است: حماسه اربعین و زیارت تعداد بسیاری مردم از حرم مطهر سید الشهدا (ع)  در چند سال اخیر با شور و حال بیش تری برگزار شده  و ۲۰ تا ۲۵ میلیون نفر در این ایام در کربلا حضور پیدا می کنند.

امام جمعه رضوانشهر با توصیه به گرفتن ویزا و گذرنامه برای سفر به کشور عراق در ایام اربعین حسینی، خاطرنشان کرد: یکی از نشانه های مومن زیارت قبر امام حسین علیه السلام در روز اربعین است که خدمت خالصانه به زائران و مشتاقان این سفر معنوی هم از ارزش بالایی برخوردار است.

حجت الاسلام شیاسی افزود: موکب های زیادی علاوه بر موکب های کشور عراق از سراسر ایران اسلامی در ایام اربعین حسینی بین زائران نذری و غذا پخش کرده و به مردم خدمت می کنند.

وی یادآور شد: مردم و خیران شهر شهید پرور رضوانشهر در چند سال اخیر با برپایی موکب هایی در شهر کربلا از زائران امام حسین علیه السلام با پخش چایی و غذا پذیرایی می کنند که امسال هم موکب مردم این شهر در کربلا برپا خواهد شد.

امام جمعه رضوانشهر ضمن تبریک هفته تربیت بدنی و ورزش، گفت: بسیاری از بیماری های کنونی در جامعه و در عصر پیشرفت تکنولوژی و ماشین ها بر اثر بی تحرکی به وجود می آید که نباید نسبت به سلامت بدن بی اعتنا بود.

حجت الاسلام شیاسی با اشاره به یاوه گویی های رئیس جمهور آمریکا علیه ایران اسلامی و سپاه پاسداران، تصریح کرد: اقتدار سپاه پاسداران به خصوص در زمینه نظامی  و مقابله آن با تروریست ها و گروهک تروریستی داعش مایه عصبانیت دشمنان به خصوص آمریکا شده است.

وی با بیان اینکه پیشرفت های بسیاری پس از انقلاب اسلامی در ایران حاصل شده است، افزود: دشمنان خارجی به خصوص آمریکا و اسرائیل اگر احتمال پیروزی در جنگ نظامی علیه ایران اسلامی را می دادند یک لحظه غفلت  نکرده و حمله می کردند که به برکت توان داخلی کشور به هدف خود دست نخواهند یافت.

امام جمعه رضوانشهر ادامه داد: خلیج همیشه فارس ایران اسلامی حتی پیش از کشف آمریکا وجود داشته و ترامپ با بی سوادی خود نام دیگری را برای آن به کار برد.

حجت الاسلام شیاسی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب پیرامون برجام و آمریکا، خاطرنشان کرد: دشمن بدذاتی خود را همیشه دارد و نباید از دشمنی او غافل شد و با حفظ انسجام و وحدت از ایجاد تفرقه و اختلاف در کشور جلوگیری کرد.

وی یادآور شد: محل نماز جمعه رضوانشهر از هفته آبنده از مکان مصلی به حسینیه شهدا تغییر خواهد یافت.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

 

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار