• کدخبر: 56414
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۴۹ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۸/۵
  • چاپ خبــر
امام جمعه رضوانشهر:

فرهنگ استفاده از فضای مجازی را بیاموزیم

امام جمعه رضوانشهر گفت: فضای مجازی علاوه بر امتیازها و امکانات مفید، تهدیداتی را هم به همراه دارد که باید فرهنگ استفاده از آن را از سنین کودکی و نوجوانی آموخت.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون   امام جمعه رضوانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اهمیت زیارت اربعین، اظهار کرد: حضور در این راهپیمایی عظیم معنوی و پذیرایی از زائران حسینی از ثواب زیادی برخوردار است و کسانی که نسبت به این امر اعتراض می کنند قطعا صفا و حال و هوای این سفر معنوی را درک نکرده اند.

حجت الاسلام محمد شیاسی با بیان اینکه روایات اسلامی یکی از نشانه های مومن بودن را زیارت اربعین دانسته اند، گفت: حضور بیش از ۲۰ میلیون مسلمان و غیر مسلمان در پیاده روی اربعین نشانه ای از عظمت و شکوه اسلام و مسلمانان دارد که هر سال بر شکوه آن افزوده خواهد شد.

وی با اشاره به شهادت دانش آموز بسیجی محمد حسین فهمیده در ۸ آبان ماه، تصریح کرد: این شهید بسیجی در سن ۱۳ سالگی با بستن نارنجک به خود به تانک دشمن حمله می کند و این فداکاری و شجاعت او تا حدی بوده که امام (ره) وی را رهبر خود می داند.

امام جمعه رضوانشهر در جواب افرادی که نسبت به توجه خاص مردم به شهید حججی اعتراض داشتند، اذعان کرد: در دوران دفاع مقدس برخی شهدا به دلیل شاخصه های خاص خود معروف شده اند و اکنون هم شهید محسن حججی با اقتدار و دلاورمردی خود در جهان زبان زد شد.

حجت الاسلام شیاسی ضمن گرامیداشت روز نوجوان و روز بسیج دانش آموزی، یادآور شد: اقشار مختلف مردم  عضو نهاد مقدس بسیج هستند و بسیج دانش آموزی زمینه پرورش روحیه ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان اسلام را در نوجوانان دانش آموز فراهم می کند.

وی با توصیه به توجه داشتن به نسل جوان و نوجوان، خاطرنشان کرد: استفاده نادرست از برخی تکنولوژی های روز موجب رساندن آسیب های مختلفی به این قشر مهم جامعه شده تا جایی که جان آن ها را در خطر انداخته است.

امام جمعه رضوانشهر افزود: توجه نداشتن خانواده ها به فرزندان خود باعث افزایش آسیب های بازی های رایانه ای در آن ها خواهد شد.

حجت الاسلام شیاسی ادامه داد: فضای مجازی علاوه بر امتیازها و امکانات مفید، تهدیداتی را هم به همراه دارد که باید فرهنگ استفاده از آن را از سنین کودکی و نوجوانی آموخت.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب پیرامون اقتدار و صلابت ایران اسلامی مقابل دشمنان، گفت: ایران اسلامی در مقابل زورگویی آمریکا و کشورهای اروپایی ذره ای عقب نشینی نکرده و قدرت دفاعی و نظامی خود را حفظ خواهد کرد.

امام جمعه رضوانشهر با بیان اینکه قدرت دفاعی و موشک های نظامی قابل مذاکره نیستند، تصریح کرد: ایران اسلامی هیچ گاه به دنبال جنگ و خونریزی نبوده و سلاح های نظامی را برای دفاع از خود در مقابل دشمنان احتیاج دارد.

حجت الاسلام شیاسی با اشاره به موضع گیری های مسئولان کشور در مقابل زورگویی های دشمنان ایران اسلامی، یادآور شد: نباید در مقابل یاوه گویی و تهدیدهای دشمنان کوتاه آمد چرا که عقب نشینی موجب جسارت بیشتر آن ها در تضعیف کشور خواهد شد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار