• کدخبر: 56493
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۵۷ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۸
  • چاپ خبــر
کارشناس بسیج سازندگی شهرستان اعلام کرد؛

برگزاری نمایشگاه ۴ روزه طلای سرخ در دولت آباد/ برندسازی زعفران مهم ترین درخواست کشاورزان است

کارشناس بسیج سازندگی تیران و کرون گفت: مراسم شکرگزاری برداشت زعفران با برپاکردن نمایشگاه طلای سرخ، محصولات اقتصاد مقاومتی و دستاوردهای روستای دولت آباد به مدت چهار روز در این روستا برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون کارشناس بسیج سازندگی شهرستان تیران و کرون در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به کاشت محصول زعفران در بسیاری از روستاهای این شهرستان، اظهار کرد: مراسم شکرگزاری برداشت زعفران با برپاکردن نمایشگاه طلای سرخ، محصولات اقتصاد مقاومتی و دستاوردهای روستای دولت آباد به مدت چهار روز در این روستا برگزار می شود.

مهدی هاشمی تاریخ برگزاری این برنامه را از ۱۱ تا ۱۴ آبان اعلام کرد و گفت: این برنامه به صورت مردمی و با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی، ناحیه مقاومت بسیج و سایر ادارات برگزار می شود.

وی ضمن دعوت از حضور مردم در این برنامه، یادآور شد: افتتاحیه این نمایشگاه روز پنجشنبه ۱۱ آبان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و مردم شهرستان و اهالی زحمتکش روستاهای اطراف برپا خواهد شد.

هاشمی  افزود: این نمایشگاه در محور داران به تیران، روستای دولت آباد جنب مسجد ولی عصر دائر شده و دستاوردهای مردم از جمله زعفران، انگور، فراورده های انگور، سیر، موسیر، لبنیات، مشاغل خانگی و صنایع دستی و قارچ محلی به نمایش گذاشته می شود.

کارشناس بسیج سازندگی شهرستان با بیان اینکه زعفران از سال ۱۳۵۲ در روستای دولت آباد کشت شده است، خاطرنشان کرد: سخنرانان شهرستانی و استانی در این برنامه پیرامون اهمیت محصول زعفران و کشت علمی آن سخنرانی خواهند کرد تا بدینوسیله شاهد افزایش محصول روستائیان باشیم.

وی با اشاره به فروش محصولات مختلف در نمایشگاه، اذعان کرد: استقبال گرم و خوب مردم موجب دلگرمی اهالی زحمتکش و با صفای روستاها شده و قطعا بازتاب خوبی هم در سطح استان و شهرستان خواهد داشت.

هاشمی گفت: در این برنامه از کشاورزان نمونه فعال در زمینه کاشت زعفران تجلیل خواهد شد.

کارشناس بسیج سازندگی شهرستان با اشاره به نبود تعاونی زعفران و نداشتن برند معتبر برای فروش محصولات این کشاورزان در شهرستان، تصریح کرد: زعفران کشاورزان تیران و کرون با وجود کیفیت بالا و میزان برداشت زیاد به مشهد ارسال شده و با برند های دیگر به فروش می رسد.

وی برندسازی در شهرستان را درخواست مهم کشاورزان دانست و ادامه داد: مسئولان شهرستان در این برنامه با پرداختن به این موضوع تلاش خود را برای همکاری مسئولان استانی در این زمینه انجام خواهند داد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار