• کدخبر: 58161
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۲۲ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۰/۱
  • چاپ خبــر
امام جمعه عسگران:

تهاجم فرهنگی مردم را از دین جدا می کند/ مسئولان نظارت بیش تری بر فضای مجازی داشته باشند

امام جمعه عسگران گفت: تهاجم فرهنگی مانند گوساله سامری مردم را از دین جدا خواهد کرد که مقابله با آن مستلزم نظارت بیش تر مسئولان بر مطالب منتشر شده در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی است.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون حجت الاسلام محمدصادق صائبی در خطبه های نماز جمعه این هفته عسگران با اشاره به امتیازات زیاد قوم بنی اسرائیل نسبت به دیگر اقوام، اظهار کرد: خداوند با فرستادن حضرت موسی علیه السلام برای این قوم نعمات و معجزات زیادی را مهیا کرد ولی در نهایت به عذاب الهی دچار شدند.

امام جمعه عسگران گفت: چهار عامل موجب انحراف و نزول عذاب الهی برای قوم بنی اسرائیل شد که تحریف کلام خداوند توسط علما و‌ دانشمندان آن ها از جمله این عوامل است.

وی با بیان اینکه کتاب این قوم هم با تحریف های به وجود آمده دارای اشکالات بسیاری است، تصریح کرد: ربا و رشوه گیری در میان قوم بنی اسراییل رواج پیدا کرده  همین امر موجب دوری آن ها از خداوند و گرفتار شدن به عذاب الهی بود.

حجت الاسلام صائبی ادامه داد: ربا و رشوه در جامعه امروزی هم رو به گسترش و رواج است و مراجع تقلید هشدارهای زیادی نسبت به آن می دهند چرا که این عمل مورد غضب خداوند بوده و مانع استجابت دعا و نزول رحمت الهی می شود.

امام جمعه عسگران جذب شدن مردم به گوساله سامری را عامل دیگری برای نزول عذاب الهی دانست و خاطرنشان کرد: پسر عموی حضرت موسی از طولانی شدن غیبت پیامبر استفاده کرد و با ساختن گوساله سامری مردم را به طرف خود کشاند و فضای مجازی در دنیای امروزی مانند گوساله سامری مردم را به طرف خود آورده است.

وی ضمن دادن هشدار نسبت به تهاجم فرهنگی در جامعه، گفت: تهاجم فرهنگی مانند گوساله سامری مردم را از دین جدا خواهد کرد که مقابله با آن مستلزم نظارت بیش تر مسئولان بر مطالب منتشر شده در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی است.

حجت الاسلام صائبی رفاه طلبی مردم را عاملی دیگر در نابودی قوم بنی اسرائیل عنوان کرد و افزود: این قوم با رفاه طلبی و آسایش خود حاضر به مقابله در برابر دشمن نبودند و ما هم اگر از نبرد در مقابل دشمن خسته شویم مطمئنا از دشمن شکست خواهیم خورد.

امام جمعه عسگران با اشاره به نقش ایران اسلامی در منطقه و دنیا، تصریح کرد: ایران اسلامی نقشی اساسی را در پیروزی عراق و شکست داعش  داشت و قدرت و صلابت ایران در جهان باعث سست شدن جایگاه آمریکا شده است.

وی با بیان اینکه اگر ایران نبود عراق و سوریه سقوط کرده بودند، ادامه داد: سردار سلیمانی با رشادت و برنامه ریزی صحیح مقابل دشمنان ایستاد و در سوریه با تلاش محور مقاومت انتقام خون شهید حججی گرفته شده و داعش نابود شد.
حجت الاسلام صائبی این پیروزی را حاصل  رهنمود رهبر معظم انقلاب و وحدت جبهه مقاومت دانست و اذعان کرد: وحدت، همدلی و همکاری باید در بین مسئولان کشور نهادینه شود تا به برکت آن مشکلات یکی پس از دیگری مرتفع گردیده و راه پیشرفت برای ایران اسلامی هموار شود.

امام جمعه عسگران با اشاره به برنامه های خود برای شهر عسگران، خاطرنشان کرد: هدف بنده حمایت از مردم و تلاش برای حل مشکلات آن ها است و در این راه اگر مسئولان تلاش و فعالیتی خوبی داشته باشند قطعا از آن ها حمایت خواهم کرد.

حجت الاسلام محمد صادق صائبی امروز به عنوان امام جمعه جدید عسگران معارفه شد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار