• کدخبر: 58492
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۲۵ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۱
  • چاپ خبــر
در جلسه کمیته بانوان شهرداری تیران مطرح شد؛

نادیده گرفتن توانمندی های بانوان در جامعه/ بانک اطلاعاتی بانوان تیران و کرون جمع آوری می شود

مسئول کمیته بانوان شهرداری تیران گفت: حضور موثر بانوان در جامعه و ایجاد اشتغال مناسب برای آن ها مستلزم جمع آوری بانک اطلاعاتی از توانمندی و تحصیلات بانوان شهرستان است که اعضای کمیته فعالیت خود را در این زمینه آغاز می کند و در این راه خواستار همکاری مردم با این کمیته هستیم.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون بهاره دولت یار در جلسه کمیته بانوان شهرداری تیران با بیان اینکه تقریبا ۵۰ درصد جامعه آماری شهرستان را بانوان تشکیل داده اند، اظهار کرد: بانوان تیران و کرون دارای ظرفیت ها و توانمندی های بسیاری هستند که متاسفانه در سال های اخیر توجه خاصی به آن ها نشده است.

مسئول کمیته بانوان شهرداری تیران گفت: معرفی توانمندی های بانوان و توان افزایی در این قشر مستلزم دادن شان و جایگاهی مناسب به بانوان و بازگرداندن اعتماد به نفس به آن ها در اجرای امور مختلف در سطح جامعه است.

وی با اشاره به برنامه ریزی های مختلف کمیته بانوان در سطح شهر تیران، تصریح کرد: مهم ترین برنامه کمیته بانوان بازگردادندن اعتماد به نفس بانوان شهرستان با برگزاری دوره های آموزشی و همایش های مختلف و در پی آن اشتغال زایی مناسب با شان و جایگاه آن ها است.

دولت یار با بیان اینکه مدیر و مسئول خانم در دستگاه های اداری شهرستان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: حضور بانوان در عرصه های اجتماعی و ارگان های دولتی کمک فراوانی به توسعه شهر و تقویت برنامه های متناسب با بانوان خواهد کرد.

عضو شورای اسلامی تیران ادامه داد: حضور موثر بانوان در جامعه و ایجاد اشتغال مناسب برای آن ها مستلزم جمع آوری بانک اطلاعاتی از توانمندی و تحصیلات بانوان شهرستان است که اعضای کمیته فعالیت خود را در این زمینه آغاز می کند و در این راه خواستار همکاری مردم با این کمیته هستیم.

وی با بیان اینکه هر شغلی مناسب شان و جایگاه بانوان نیست، خاطرنشان کرد: حضور برخی بانوان در مکان های نامناسب برای کار، با آسیب هایی همراه است که باید با ایجاد زمینه های مناسب، تلاش برای جذب این بانوان به شغل های مناسب صورت گیرد و شغلی برای دختران فارغ التحصیل از دانشگاه ها هم فراهم شود.

دولت یار افزایش اطلاعات و آگاهی بانوان در امور مختلف جامعه را امری مهم دانست و افزود: همایش های مختلفی به مرور زمان با موضوع هایی از جمله فضای مجازی و سواد رسانه ای، تربیت کودکان، مهارت های زندگی و ارتباط زوجین با حضور کارشناسان خبره، ویژه بانوان برگزار خواهد شد.

راه اندازی تورهای گردشگری قمیشلو در روز پنجشنبه پنجم بهمن ماه، برگزاری همایش ویژه بانوان در بهمن ماه، تامین جهیزیه برای نوعروسان نیازمند، جمع آوری جامعه آماری از بانوان شهرستان،  دیدار با امام جمعه شهرستان و  عضوگیری برای کمیته بانوان از جمله مصوبات جلسه کمیته بانوان شهرداری تیران بود.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار