• کدخبر: 58551
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۰۲ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
  • چاپ خبــر
در جلسه شورای عالی ورزش تیران و کرون مطرح شد؛

انتقاد از کم توجهی مسئولان ورزشی استان به تیران و کرون/ فضای ورزشی موجود در شهرستان جوابگوی نیازهای مردم نیست

فرماندار تیران و کرون ضمن انتقاد از بی توجهی مدیر کل ورزش و جوانان استان به ورزش این شهرستان، اظهار کرد: شهرستان تیران و کرون پتانسل خوبی را در بخش ورزش دارد ولی تاکنون مسئولان استانی از این شهرستان بازدید نکرده و با مسائل و مشکلات از نزدیک روبرو نشده اند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون مهدی مرادی ظهر امروز در جلسه شورای عالی ورزش تیران و کرون با اشاره به استقبال از برنامه های ورزشی در این شهرستان، اظهار کرد: هیئت های ورزشی تیران و کرون با فعالیت گسترده در خط مقدم ورزش شهرستان قرار دارند و برنامه های خوبی را برای توسعه ورزش انجام داده اند.
رئیس اداره ورزش و‌جوانان تیران و کرون ضمن تقدیر از فعالیت این هیئت ها، گفت: هیئت های ورزشی هشتاد درصد تقویم ورزشی سال ۹۶ خود را را انجام داده اند که جایگاه خوبی را در استان کسب کرده اند.

کسب موفقیت های متعدد ورزشکاران در سطح شهرستان، استان و کشور

وی با بیان اینکه هیئت های ورزشی بدون هیچ اعتباری از طرف استان فعالیت های خود را انجام می دهند، تصریح کرد:   ۳۰ مورد مسابقات شهرستانی برای آقایان و ۴۳ مورد برای بانوان در سال جاری برگزار شده و در ۸ مورد میزبانی مسابقات استانی و سه مورد میزبانی مسابقات کشوری آقایان را بر عهده داشته ایم.
مرادیان با اشاره به اعزام ۱۳ نفز از بانوان و ۵۱ نفر از آقایان به مسابقات استانی، خاطرنشان کرد: ۴۸ مدال از مسابقات استانی توسط آقایان و ۱۲ مدال توسط بانوان کسب شده است هم چنین  ۸ نفز از بانوان و ۲۶ نفر از آقایان در سال جاری به مسابقات کشوری اعزام شده اند.

رئیس اداره ورزش و‌جوانان تیران و کرون برگزاری کلاس های مربی گری برای پیشرفت ورزش در شهرستان را امری مهم دانست و افزود: ۱۲ دوره مربی گری و دانش افزایی طی سال جاری در رشته های مختلف برگزار شده است تا شهرستان جز رتبه‌های برتر در استان از لحاظ آموزش و امور فرهنگی قرار گیرد.

 فضای ورزشی موجود در شهرستان جوابگوی نیازهای مردم نیست
وی با اشاره به کمبود زیر ساخت های ورزشی شهرستان، یادآور شد: فضای ورزشی موجود در شهرستان جوابگوی نیاز های مردم و ورزش دوستان نبوده و پیگیری های مستمری برای تبدیل مکان های مناسب در روستاها به اماکن ورزشی انجام شده است.

مرادی با بیان گلایه های مردمی پیرامون فرسوده بودن اماکن ورزشی، تصریح کرد: نقش ورزش در کاهش معضلات اجتماعی بر کسی پوشیده نیست و حداقل انتظارات هییت های ورزشی پیگیری مشکلات و حل آن ها برای رسیدن به رشد و توسعه بیش تر است.

رئیس اداره ورزش و‌جوانان تیران و کرون ضمن درخواست از فرماندار و نماینده مجلس برای پیگیری مشکلات در سطح استان و کشور، ادامه داد: استعدادهای خوبی در رشته های مختلف ورزشی در تیران و کرون وجود دارد ولی به دلیل کمبود اماکن ورزشی در اجرای برنامه های مفید و کافی برای این افراد با مشکل روبرو می شویم.

وی با اشاره به فعالیت ۹ انجمن مردم نهاد تحت نظارت اداره ورزش و جوانان در تیران و کرون، یادآور شد: انجمن های مردم نهاد ظرفیت خوبی را برای اجرای برنامه های متعدد در شهرستان ایجاد می کنند که با راه اندازی سمن سرا و برگزاری جلسات منسجم پیشرفت بهتری خواهند داشت.

نداشتن ساختمان مستقل اداری، دیوار کشی ورزشگاه تختی، کمبودهای منابع در تکمیل پروژه های ورزشی، قانون واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی، پراکندگی روستاها و کمبود فضای ورزشی، مسائل و کمبود های متعدد هیئت های ورزشی از جمله مشکلات این اداره بود که توسط مرادیان مطرح شد.

در ادامه جلسه مسئولان هیئت های ورزشی به بیان مشکلات و نظرات خود پیرامون رشته های ورزشی پرداختند و سپس نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان نقطه نظرات خود پیرامون مسائل مطرح شده را بیان کردند.

جذب سرمایه گذار خصوصی بسیاری از مشکلات را رفع می کند

نماینده مردم شهرستان ضمن بررسی موارد مطرح شده با اشاره به شرایط اقتصادی موجود در کشور خواستار انجام کارهای ابتکاری برای حل مشکلات شد.

ابوالفضل ابوترابی گفت:  فضای ورودی ورزشگاه تختی  ظرفیت خوبی را برای تامین هزینه های جاری دارد که باید از آن نهایت استفاده را برد و این امر، پیگیری اداره ورزش را می طلبد.

وی با بیان اینکه سعی و تلاش خود را برای پیگیری و حل مشکلات مربط به وزش در سطح استان و کشور انجام خواهد داد، تصریح کرد: رفع موانع اداری، برنامه ریزی دقیق در امور و جذب سرمایه گذار خصوصی بسیاری از مشکلات را مرتفع کرده و راه پیشرفت را برای ورزشکاران هموار می کند.

مسئولان اداره کل ورزش استان توجهی به مشکلات ورزشکاران تیران و کرون ندارند

فرماندار تیران و کرون ضمن انتقاد از بی توجهی مدیر کل ورزش و جوانان استان به ورزش این شهرستان،  اظهار کرد: شهرستان تیران و کرون پتانسل خوبی را در بخش ورزش دارد ولی تاکنون مسئولان استانی از این شهرستان بازدید نکرده و با مسائل و مشکلات از نزدیک روبرو نشده اند.

علی رحمانی پیگیری اصولی پروژه ها را امری مهم دانست و افزود: انجام امور با کارشناسی دقیق علاوه بر جلوگیری از ایجاد مشکلات بعدی، راه پیشرفت را هموار تر کرده و مانع ایجاد اختلال در کارها خواهد شد.

وی با اشاره به کمبود بودجه های دولتی در شهرستان، خاطرنشان کرد: وضعیت اقتصادی کشور در شرایط مناسبی قرار ندارد و  مسئولان به دلیل کمبود اعتبارات مجبور به صرف هزینه ها در موارد دارای اولویت بیش تر هستند.

فرماندار افزود: سرمایه گذاران خصوصی همواره مورد حمایت فرمانداری شهرستان قرار داشته و در صورت سرمایه گذاری در تیران و کرون پیگیری های لازم برای اجرای مناسب روند فعالیت آن ها صورت خواهد گرفت.

رحمانی تشکیل اتاق فکر برای حل معضلات ورزشکاران و پیگیری راهبردهای ورزشی را امری مهم دانست و ادامه داد: با تشکیل این اتاق فکر باید موارد را به ترتیب اولویت پیگیر کرده و پس از اخذ نتیجه موارد بعدی مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار