• کدخبر: 58641
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۱۸ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
  • چاپ خبــر
امام جمعه شهرستان تیران و کرون:

مشکلات جامعه باید مسالمت آمیز بیان شود/ مسئولان به نیازهای جامعه پاسخگو باشند

امام جمعه شهرستان تیران و کرون گفت: اغتشاش و تخریب راهکار بیان مشکلات نیست بلکه باید مشکلات جامعه سالمت آمیز بیان شود.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون  به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسین رشیدیان در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تیران افزود: صف آشوب گران از مطالبه گری در جامعه جدا است و حرکت های ضد انقلابی و تخریب اموال عمومی راهی برای بیان مشکلات نیست.
وی بیان کرد: مردم د این اغتشاشات صدمه دیدند و افرادی به شهادت رسیدند و با تخریب بیت المال که متلق به همه مردم بود سرمایه های کشور از بین رفت و در شرایط سخت مالی کشور جبران این خسارت ها سخت است.
امام جمعه شهرستان تیران و کرون با بیان اینکه مسئولان مشکلات مردم را بشوند و به تجمعات قانونی برای شنیدن مشکلات جامعه اجازه دهند، تصریح کرد: مسئولان در رده های مختلف نسبت به نیازهای جامعه پاسخگو باشند و مردم هم با آرامش و به دور از اغتشاش و دعوا مطالبات خود را بیان کنند.
وی با اشاره به اینکه دشمنان از اعتراض مردم نسبت به ورشکستگی برخی از موسسات مالی سوء استفاده کردند، اظهارکرد: وقتی موسسه ای از سوی صدا وسیمای جمهوری اسلامی تبلیغ می شود و مردم نسبت به آن اعتماد می کنند در شرایطی که شکست می خورد باید مسئولان نظام نسبت به مردم جوابگو باشند.
حجت الاسلام رشیدیان بسترسازی برای فراموشی حماسه ۹دی، تحت فشار قراردادن مسئولان و دولت برای امتیاز گرفتن از آن ها و ایجاد جلوه ای از نقض حقوق بشر در ایران را از اهداف دشمنان در این اغتشاشات اخیر دانست و گفت: آمریکا، اسرائیل و آل سعود در برنامه ریزی های مختلف خود شکست خوردند به همین جهت چنین برنامه ریزی را برای صدمه به کشور ایران انجام دادند و بازهم با بصیرت و آگاهی مردم ایران روبرو شدند و شکست خوردند.
وی به سالروز واقعه کشف حجاب توسط رضاخان اشاره کرد و یادآورشد: دشمن کشف حجاب را در عصر حاضر نیز با استفاده از ابزارهای فرهنگی و رسانه ای دنبال می کند و باید مراقب چنین توطئه هایی باشیم.
پس از اقامه نماز جمعه مردم شهرستان تیران و کرون انزجار خود را از دشمنان نظام، منافقین داخلی و فتنه گران در قالب مراسم راهپیمایی اعلام کردند.
طی یک هفته گذشته در پی فراخوان های مشکوک برای برگزاری تجمعات اعتراضی که به بهانه برخی نارضایتی هااز مسائل اقتصادی و مشکلات موسسات مالی و اعتباری در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی انجام شد، برگزاری تجمع های غیرقانونی موجب نا آرامی در برخی نقاط کشور از جمله چند شهر استان اصفهان شد.
شهرستان تیران وکرون با ۷۱ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.
ت. ۷۱۳۱ / خبرنگار: اکبر مهدی زاده – انتشار دهنده : سلطانمرادی

 

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار