• کدخبر: 58869
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۰۴ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
  • چاپ خبــر
در مراسم شورای اداری تیران و کرون مطرح شد؛

ضرورت همکاری مردم در پروژه فاضلاب تیران/ اصفهان اولین استان در تهیه آرشیو الکترونیکی اسناد املاک در کشور است

فرماندار تیران و کرون با اشاره به شروع واگذاری مجدد انشعاب فاضلاب در شهر تیران، گفت: پروژه فاضلاب شهر تیران به عنوان الگوی کشوری، پروژه ای مهم و خواسته چندین ساله است که عدم همکاری مردم در خرید انشعاب مشکلات بزرگی را در ادامه کار ایجاد می کند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون مراسم شورای اداری شهرستان تیران و کرون صبح امروز با حضور مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مدیر کل اداره ثبت اسناد و املاک استان اصفهان و مسوولان شهرستان در فرمانداری تیران و کرون برگزار شد.

مدیر کل اداره ثبت اسناد و املاک  استان اصفهان با اشاره به اهمیت فعالیت این اداره در شهرستان ها، اظهار کرد: عملکد این اداره در تیران و کرون گلایه هایی را بوجود آورده بود که خوشبختانه در چند سال گذشته با فعالیت آقای شبان به عنوان رئیس اداره ثبت اسناد و املاک و تعامل با مسوولان ادارات امروز‌ شاهد رضایت مردم و مسوولان هستیم.

ثبت سریع تر اسناد با قانون الحاق و ساماندهی 

علی بهبهانی ثبت اسناد املاک مختلف را امری مهم دانست و گفت: مردم با استفاده از  قانون الحاق و ساماندهی در کمترین زمان می توانند اسناد خود را به ثبت برسانند و می توان از این قانون به جای قانون تعیین تکلیف که مراحل زیادتری دارد، استفاده کرد.

وی ادامه داد: تعامل مردم و مسئولان با یکدیگر در این زمینه باعث ثبت اسناد همه املاک شهرستان خواهد شد و دیگر زمینی بدون سند نخواهد ماند.

مدیر کل اداره ثبت اسناد و املاک  استان اصفهان خاطرنشان کرد: سازمان ثبت سازمانی قدیمی بوده که حوزه های مهم زیادی را در بر می‌گیرد و تاثیرات آن در بطن زندگی مردم است چرا که اداره ثبت از دارایی های مردم به رسم امانتداری محافظت می کند.

بهبهانی ادامه داد: گذر از ثبت سنتی به ثبت الکترونیکی با توجه به اهمیت داده ها و اطلاعات مالکیتی جرات زیادی را می طلبید چرا که بروز یک اشتباه چالش های زیادی را به همراه داشت.

استان اصفهان اولین استان در تهیه آرشیو الکترونیکی در کشور است

وی با اشاره به موفقیت استان اصفهان در این طرح، یادآور شد: استان اصفهان اولین استان در تهیه آرشیو الکترونیکی در کشور است که جهاد سنگینی در سازمان ثبت صورت گرفته و اکنون بیش از ۹۰ درصد خدمات به صورت الکترونیکی انجام می شود.
مدیر کل اداره ثبت اسناد و املاک  استان اصفهان با بیان اینکه بسیاری از اسناد مردم در دوران دفاع مقدس در شهر های جنوبی از بین رفت، تصریح کرد: کشوری که به واسطه دشمنان متعدد در معرض آسیب های مختلفی است باید در سیستم اداری اطلاعات را در فضای الکترونیکی ذخیره کند تا اگر اسناد فیزیکی از بین رفت اطلاعات از طریقی دیگر در دسترس باشد.

فعالیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصفهان در سرپل ذهاب کرمانشاه

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصفهان در این مراسم با اشاره به فعالیت این سازمان در سرپل ذهاب استان کرمانشاه پس از زلزله آبان ماه، اظهار کرد: احداث شش هزار واحد ساختمانی و تعمیر بیش از هشت هزار و ۷۰۰ واحد دیگر پس از ارزیابی ها بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصفهان گذاشته شده است که این سازمان کار آواربرداری خود را از ۲۵ آبان ماه آغاز کرد.

غلامحسین خانی با بیان اینکه بیش از دو هزار و ۳۰۰ واحد تا کنون آور برداری شده است، گفت: ارزیابی و تشکیل پرونده در خصوص تعمیر و احداث واحدهای ساختمانی انجام و هفت هزار واحد به بانک ها معرفی شدند و در چهار هزار واحد تعمیرات صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: مردم استان اصفهان در اهدای کمک های مردمی خود به زلزله زدگان کرمانشاه و شهر سرپل ذهاب تلاش زیادی کردند و هزار کانکس از شهرستان های استان اصفهان اهدا شد که جای تقدیر دارد.

لزوم کمک رسانی پیمانکاران مجرب اصفهان در سرپل ذهاب

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصفهان با بیان اینکه از اول بهمن ساخت ساختمان های احداثی شروع می شود، یادآور شد: مصالح به قیمت کارخانه در اختیار مردم قرار می گیرد و در این راه به کمک های پیمانکاران مجرب اصفهان نیازمندیم.
خانی در اشاره به فعالیت های این اداره در استان اصفهان و اختصاص ۴۵ هزار تن قیر رایگان در سال جاری به این استان، تصریح کرد: تیران و‌کرون با همکاری دهیاران و سایر مسئولان انقلاب خوبی را در آسفالت روستاها ایجاد کرد که جای تقدیر دارد.

تقدیر از هوشیاری و بصیرت مردم تیران و کرون

فرماندار تیران و کرون با اشاره به در پیش بود چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: مسئولان ادارات شهرستان برنامه ها و پروژه های پیشنهادی خود در این مناسبت را هر چه سریعتر اعلام کنند تا برنامه های به نحو احسن انجام شود.

علی رحمانی با اشاره به مسائل بوجود آمده در روزهای اخیر در کشور، گفت: هوشیاری و بصیرت مردم متدین و‌ فهیم این شهرستان که در اغتشاشات بینی بدخواهان را به خاک مالیدند، جای تقدیر و تشکر بسیاری دارد چرا که در تیران و کرون هیچ مشکل خاصی در این رابطه بوجود نیامد.

مسوولان تلاش خود را برای حل مشکلات و کسب رضایت مردم انجام دهند

وی افزود: دغدغه های مردم برای فشار های اقتصادی، خشکسالی، اشتغال و موارد دیگر مهم است و مسئولان هم بایدتمام تلاش خود را برای کسب رضایت مردم انجام دهند.

فرماندار ادامه داد: مردم ولایتمدار و شهید پرور ایران اسلامی هتک‌ حرمت هویت ملی،  اعتقادات و‌ سرمایه های اقتصادی اجتماعی را  قبول نمی کنند و باید از ایجاد هر گونه آشوب به این شکل جلوگیری شود که خوشبختانه نیروی امنیتی و انتظامی فعالیت خوبی را از خود نشان دادند.

رحمانی با اشاره به اولویت های بودجه سال ۹۷، یادآور شد: اشتغال و  مدیریت بحران از جمله اولویت های مهم بودجه سال ۹۷ هستند که قطعا با هم دلی مسئولان شاهد حل مشکلات و تحقق بودجه ها هستیم.

وی با بیان اینکه سالانه پنج هزار روستا مورد توجه  مباحث اشتغال زایی هستند، گفت:  مطالعات لازم برای پرداخت تسهیلات در روستاهای شهرستان انجام شده است.

فرماندار با بیان اینکه مسئولان دولتی دین بزرگی نسبت به مردم و شهدا دارند، خاطرنشان کرد: ارگان های دولتی ضمن پرهیز از تزریق یاس و ناامیدی به مردم، خدمات انجام شده را به مردم معرفی کرده و با توجه به انتقادات تلاش خود را برای حل مشکلات انجام دهند.

ضرورت همکاری مردم در پروژه فاضلاب تیران

وی با اشاره به شروع واگذاری مجدد انشعاب فاضلاب در شهر تیران، اظهار کرد: پروژه فاضلاب شهر تیران به عنوان الگوی کشوری، پروژه ای مهم و خواسته چندین ساله است که عدم همکاری مردم در خرید انشعاب مشکلات بزرگی را در ادامه کار ایجاد می کند.

رحمانی افزود: یک سوم هزینه این پروژه توسط مردم تامین می شود که همکاری آن ها باعث پیشرفت در کار و تسریع در افتتاح این پروژه مهم خواهد شد.

فرماندار از فعالیت موثر اداره ورزش و جوانان در کسب رتبه اول استان و کمیته امداد امام خمینی (ره) در کسب رتبه اول ذکات استان تقدیر کرد.

در پایان این مراسم از زحمات موسی شریفی و شبان به عنوان رییس سابق اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ثبت اسناد و املاک تقدیر شد و مسعود مرادی و مصطفوی به عنوان روسای جدید این دو اداره منصوب شدند.

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار