• کدخبر: 58956
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۱۴ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
  • چاپ خبــر
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان تیران و کرون:

افزایش آمار کشفیات سرقت و مواد مخدر در تیران و کرون/ دامداران با رعایت موارد حفاظتی از سوء استفاده سارقان جلوگیری کنند

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان تیران و کرون با اشاره به تلاش نیروی انتظامی برای دستگیری همه سارقان احشام، گفت: دامداران با رعایت موارد حفاظتی برای احشام خود از جمله استفاده از محل های نگه داری مناسب، نگهبان و نصب دوربین، از سوء استفاده سارقان جلوگیری کنند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون سرهنگ علی صادقی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران تیران و کرون با اشاره به کاهش تصادفات ۹ ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، اظهار کرد: تصادفات فوتی ۶۷ درصد، تصادفات جرحی ۱۲ درصد و تصادفات خسارتی ۲۶ درصد کاهش پیدا کرده است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان تیران و کرون کاهش آمار تصادفات را ناشی از توجه مردم به قوانین راهنمایی و رانندگی دانست و گفت: ماموران نیروی انتظامی برای نظم بخشی به وضعیت جاده و خیابان ها رانندگان متخلف را اعمال قانون می کنند تا از بروز حوادث ناگوار جلوگیری شود.

افزایش آمار کشفیات سرقت در تیران و کرون

وی با اشاره به آمار کشفیات سرقت در شهرستان، تصریح کرد: کشفیات سرقت احشام در ۹ ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۲۹ درصد، کشف خودرو صددرصد، کشف محتویات داخل خودرو ۷۱ درصد، کشف سایر سرقت ها ۶۷ درصد، کشف سرقت از اماکن خصوصی ۱۷ درصد و کشف سرقت موتورسیکلت ۴ درصد افزایش پیدا کرده است.

سرهنگ صادقی خاطرنشان کرد: سرقت جیب بری در نه ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته صد درصد، متعلقات خودرو ۷۸ درصد، جرایم خشن ۲۵ درصد و سرقت موتور سیکلت ۲۲ درصد کاهش پیدا کرده است.

کشف مواد مخدر حشیش ۳۴۷ درصد افزایش پیدا کرده است

فرمانده انتظامی شهرستان تیران و کرون فعالیت پلیس مبارزه با مواد مخدر را حائز اهمیت زیادی دانست و افزود: کشف مواد مخدر حشیش در مدت ذکر شده ۳۴۷ درصد، مواد مخدر از نوع سوخته ۱۱۷ درصد، از نوع شیره ۱۹ درصد و مواد صنعتی ۱۲ درصد افزایش پیدا کرده است که حاصل تلاش های گسترده این معاونت است.

وی ادامه داد: دستگیری مجرمان مالی و اقتصادی در این مدت ۵۳ درصد، مجرمان مواد مخدر و معتادان ۱۵ درصد و سارقان ۲ درصد افزایش پیدا کرده است.

دامداران شهرستان با رعایت موارد حفاظتی برای احشام خود از سوء استفاده سارقان جلوگیری کنند

سرهنگ صادقی با اشاره به تلاش نیروی انتظامی برای دستگیری همه سارقان احشام، تصریح کرد: دامداران شهرستان با رعایت اصول ایمنی و موارد حفاظتی برای احشام خود از جمله استفاده از محل های نگه داری مناسب، نگهبان و نصب دوربین، از سوء استفاده سارقان جلوگیری کنندو جلسات آموزشی جهت توجیه این عزیزان در آینده برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه تماس های فوریت های ۱۱۰ نیروی انتظامی ۳۷ درصد در مقایسه با سال گذشته افزایش پیدا کرده است، گفت: فعالیت های نیروی انتظامی به منظور خدمت رسانی به مردم انجام می شود و افزایش تماس ها حاکی از افزایش اعتماد مردم به این ارگان است.

برگزاری جلسات متعدد آموزش همگانی و آگاهی بخشی به اقشار مختلف مردم

فرمانده انتظامی شهرستان تیران و کرون آگاه سازی مردم را امری تاثیرگذار در کاهش حوادث و جرایم دانست و  یادآور شد: معاونت اجتماعی نیروی انتظامی در سال ۹۶ ۷۳ جلسه آموزش همگانی در مدارس، ۱۲ جلسه برای اصناف و  ۳۱ جلسه را  در مساجد برگزار کرده است.

وی ادامه داد: ۱۰ جلسه شورای معتمد پلیس، ۱۰ جلسه تعامل فرماندهی با اقشار مختلف، ۲ جلسه کارگروه تخصصی با سازمان های مردم نهاد ، ۲۱ جلسه تعامل با ائمه جمعه، ۸۴ جلسه تعاملی و مشارکتی با سازمان های دولتی و ۷۴ جلسه فرهنگ ترافیک برای اقشار مختلف در سطح شهرستان در سال جاری برگزار شده است.

سرهنگ صادقی خاطرنشان کرد: هزار و ۳۲۴ بازدید توسط نیروی انتظامی از اصناف صورت گرفته که هزار و ۱۴۹ مورد از آن به صورت محسوس انجام شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان تیران و کرون با بیان اینکه پلیس آگاهی فعالیت های خدماتی هم به مردم ارائه می دهد، اظهار کرد: هزار و ۴۹۵ مورد انگشت نگاری در ۹ ماهه سال جاری برای متقاضیان در پلیس آگاهی انجام شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با افزایش روبرو بوده است.

همکاری مردم موجب شناسایی سریع تر مجرمان خواهد شد

وی با اشاره به دستگیری سارقان تجهیزات مخابراتی و مجرمان تولید کننده خوراک دامی فاسد، اذعان کرد: همکاری مردم و تسریع آن ها در اعلام وقوع جرم های مختلف در سطح شهرستان موجب شناسایی سریع تر مجرمان خواهد شد که پل ارتباطی ۱۱۰ آماده پاسخگویی به مردم است.

سرهنگ صادقی افزود: سامانه ۱۹۷ آماده پاسخگویی به نظرات، انتقادات و پیشنهادات مردم بوده و ملاقات های مردمی فرمانده انتظامی شهرستان روز های دوشنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۲ در محل پلیس راهور انجام خواهد شد.

فرمانده انتظامی شهرستان تیران و کرون خاطرنشان کرد: راه اندازی پاسگاه انتظامی بخش کرون در شهر عسگران و کلانتری شهر رضوانشهر از جمله خواسته های مردم بوده که پیگیری های متعددی در این زمینه انجام شده و قطعا در آینده شاهد تحقق این خواسته مردم خواهیم بود.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار