• کدخبر: 58987
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۰۳ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  • چاپ خبــر
در مراسم گرامیداشت حجت الاسلام مظاهری مطرح شد؛

حجت الاسلام مظاهری الگویی نمونه برای مردم و مسئولان/ اختلافات موجود در مسائل کشور حاصل نداشتن اخلاص است

حجت الاسلام گرجی اختلافات موجود در مسائل کشوری را حاصل نداشتن اخلاص دانست و گفت: حجت الاسلام مهدی مظاهری در خدمت به مردم به دنبال خط و جناح سیاسی نبودند و قطعا اگر جناح های مختلف در کشور با دلسوزی و برای کسب رضای خدا کار کنند بسیاری از مشکلات حل می شود.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون  مراسم بزرگداشت حجت الاسلام مهدی مظاهری چهره ماندگار تبلیغ اصفهان و فعال و موسس مراکز قرآنی ظهر امروز با حضور مردم و مسئولان شهرستان در حسینیه قدیم تیران برگزار شد.

کارشناس دینی و استاد حوزه علمیه استان اصفهان در این مراسم با اشاره به سی سال آشنایی وی با حجت الاسلام مظاهری، اظهار کرد: ایشان فردی بسیار فعال، مخلص و با تقوا بودند و جلسات معنوی زیادی به خصوص قرائت دعاهای کمیل، ندبه و ابوحمزه ثمالی را برای مردم برگزار کردند.

ضرورت بررسی ابعاد زندگی حجت الاسلام مظاهری 

حجت الاسلام مهدی گرجی ضمن تقدیر از خدمات بسیار گسترده این عالم گرانقدر به مردم اصفهان، گفت: حجت الاسلام مظاهری در جایگاه بالایی از محبوبیت و مقبولیت مردمی قرار داشتند و باید ضمن بررسی ابعاد زندگی ایشان، به الگو برداری از اعمال و رفتارشان پرداخت.

وی با اشاره به پیام های متعدد شخصیت های بزرگ کشوری در تسلیت فوت این عالم وارسته، تصریح کرد: حجت الاسلام مظاهری از ده سالگی وارد حوزه علمیه شدند و با علمای بزرگی از نزدیک آشنایی داشته و به عنوان طلبه ای فاضل از جایگاه بالایی از علم و دانش برخوردار بودند.

اخلاص یکی از شاخصه های مهم حجت الاسلام مظاهری

حجت الاسلام گرجی با بیان اینکه حجت الاسلام مظاهری قرائت دعای کمیل را با هفت نفر آغاز کردند و در یک هفته این دعا را حفط نمودند، خاطرنشان کرد: مدارس و
دانشگاه‌ ها برای توسعه و پیشرفت در جایگاه های علمی بالا نیازمند اندیشمندانی فرهیخته هستند که این عالم وارسته الگویی نمونه برای این امر محسوب می شود.

این کارشناس دینی اخلاص را یکی از شاخصه های مهم حجت الاسلام مظاهری دانست و افزود: ایشان همیشه برای رضای خدا قدم بر می داشتند و با وجود تاسیس مجموعه های متعدد هیچ گاه به دنبال کسب شهرت یا گذاشتن نامی از خود نبودند.

اختلافات موجود در مسائل کشوری حاصل نداشتن اخلاص مسئولان است

وی ادامه داد: تا کسی نزد خداوند مقام نداشته باشد مردم به او دل نمی بندد و این استقبال  گسترده از مراسم تشییع حجت الاسلام مظاهری حاکی از ارزش و جایگاه  بالای ایشان در دل مردم بود.

حجت الاسلام گرجی اختلافات موجود در مسائل کشوری را حاصل نداشتن اخلاص دانست و گفت: حجت الااسلام مظاهری در خدمت به مردم به دنبال خط و جناح سیاسی نبودند و قطعا اگر جناح های مختلف در کشور با دلسوزی و برای کسب رضای خدا کار کنند بسیاری از مشکلات حل می شود.

 مسئولان باید به نیازهای مردم نگاه جامعی داشته باشند

این استاد اخلاق با بیان اینکه مسئولان باید به نیازهای مردم نگاه جامعی داشته باشند، تصریح کرد: حجت السلام مظاهری با جامع بینی خود، امور خیر را در جنبه های مختلف از جمله ایتام، تامین جهیزیه، کمک به بیماران مختلف، تاسیس دارالقران، دانشگاه قران و عترت و ستاد اقامه نماز تجلی دادند و از فرصت منبرها و جلسات مذهبی برای تاسیس مراکز خیریه استفاده کردند.

وی ادامه داد: ایشان نسبت به قران و اهل بیت تعصب و غیرت داشتند و عشق به اهل بیت در وجودشان متجلی بود و اکنون پرچم انجام امور مختلف مذهبی و فرهنگی و خیریه  را فرزندانشان برافراشته نگاه داشته اند.

حجت الاسلام گرجی با اشاره به توجه خاص این عالم وارسته به بیانات امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب و ارزش های انقلاب اسلامی، یادآور شد: الگوگیری و پیروی از این عالم والا مقام، قطعا راه انجام امور خدا پسندانه و  گره گشایی از کار مردم را فراهم نموده و موجب سعادت انسان خواهد شد.

حجت الاسلام مهدی مظاهری متولد تیران و اهل این شهرستان هستند.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

 

 

 

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار