• کدخبر: 59061
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۱۹ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
  • چاپ خبــر
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خبر داد؛

فراخوان اولین جشنواره ادبی شعر شهید یادمان شهدای والامقام تیران و کرون/ مهلت ارسال آثار تا ۲۵ بهمن

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تیران و کرون گفت: اولین جشنواره ادبی شعر شهید، یادمان شهدای والامقام تیران و کرون همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به مناسبت پنجم اسفند ماه سالروز ایثار و شهادت شهرستان برگزار می شود.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون علی معینی در گفتگو با این پایگاه خبری اظهار کرد: اولین جشنواره ادبی شعر شهید، یادمان شهدای والامقام تیران و کرون همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به مناسبت پنجم اسفند ماه سالروز ایثار و شهادت شهرستان برگزار می شود.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تیران و کرون با اشاره به اهمیت جایگاه شهدا، گفت: مردم تیران و کرون در دوران دفاع مقدس و پس از آن در دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام بیش از ۴۵۰ شهید را تقدیم انقلاب کرده اند و برگزاری این جشنواره قدمی کوچک برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره این عزیزان و ادای دین به آن ها است.

وی با بیان اینکه این جشنواره پیرامون شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: جشنواره با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون امام حسن مجتبی علیه السلام تیران و بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شده و اختتامیه و اهدای جوایز آن روز پنجم اسفند ماه انجام می شود.

معینی افزود: فراخوان ارسال آثار آغاز شده و علاقه مندان به شرکت در این جشنواره تا ۲۵ بهمن ماه می توانند آثار خود را به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی یا کانون امام حسن مجتبی تحویل دهند و نتایج تا ۲۷ بهمن مشخص خواهد شد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان یادآور شد: نقش ایثار و شهادت در پیشبرد و تعالی فرهنگ جامعه اسلامی، معنا بخشی به زندگی، بیداری و بصیرت بخشی به جامعه، قوام و ماندگاری ارزش ها و باورهای دینی، پاسداشت از مقام و منزلت ولایت فقیه، توسعه و رشد امنیت و تعالی و حفظ روحیه ایثار و شهادت در جامعه اسلامی از جمله محورهای این جشنواره است.

معینی با اشاره به ویژه برنامه های دهه فجر، گفت: کانون های مساجد با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه های مختلفی از جمله محافل قرآنی، مسابقات فرهنگی و نمایشگاه کتاب را در ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می کنند و برنامه جنگ شادی توسط موسسه موعود در بهمن ماه اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار