• کدخبر: 59066
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۲۰ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
  • چاپ خبــر
عضو هیئت مدیره انجمن دوستداران محیط زیست خبرداد؛

کوهپیمایی و پاکسازی طبیعت در ارتفاعات دالانکوه/ صحنه آتش زدن گون ها و درختان در مسیر تاسف بار بود+ تصاویر

عضو هیئت مدیره انجمن دوستداران محیط زیست تیران و کرون گفت: برنامه نیم روزه کوهپیمایی و پاکسازی طبیعت همزمان با روز هوای پاک در ارتفاعات دالانکوه از مسیر دره گردو و چشمه گردو توسط جمعیت گردشگران جوان دالانکوه و کمیته کوهنوردی انجمن محیط زیست برگزار شد.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون محمدرضا جهانبخش در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به فعالیت های انجمن دوستداران محیط زیست تیران و کرون برای حفظ طبیعت، اظهار کرد: برنامه نیم روزه کوهپیمایی و پاکسازی طبیعت همزمان با روز هوای پاک در ارتفاعات دالانکوه از مسیر دره گردو و چشمه گردو برگزار شد.

عضو هیئت مدیره انجمن دوستداران محیط زیست تیران و کرون گفت: این برنامه با حضور بیش از ۲۰ نفر از طبیعت دوستان جمعیت گردشگران جوان دالانکوه و کمیته کوهنوردی انجمن محیط زیست برگزار شد.

وی با بیان اینکه این برنامه با سرپرستی محمد ذاکری مسئول کمیته کوهنوردی انجمن دوستداران محیط زیست انجام شد، تصریح کرد: کوهنوردان در ابتدا قله کوه را فتح کرده و در مسیر بازگشت نسبت به پاکسازی طبیعت از زباله ها اقدام کردند.

جهانبخش با اشاره به اهمیت حفظ و حراست از منابع طبیعی و محیط زیست، خاطرنشان کرد: دالانکوه یکی از مراکز مهم گردشگری شهرستان تیران و کرون است که یکی از تاسف بار ترین صحنه ها در این منطقه، صحنه آتش زدن گون ها و درختان در مسیر بود.

عضو هیئت مدیره انجمن دوستداران محیط زیست تیران و کرون افزود: ریختن زباله و آتش زدن درختان و گیاهان خسارت زیادی را به محیط زیست وارد می کند که امیدواریم گردشگران این منطقه نسبت به آن توجه بیشتری داشته و از آسیب زدن به طبیعت خودداری کنند.

وی با بیان اینکه مشارکت و هم افزایی انجمن ها و نهادهای مردم نهاد، باعث افزایش راندمان و سرعت پیشرفت کارها خواهد شد. یادآور شد:  انجمن محیط زیست و جمعیت گردشگران جوان دالانکوه، همکاری خوبی را آغاز کرده اند و امیدوارم این روند در کلیه امور شهر تحقق پیدا کند.

چشمه گردو در ارتفاعات منطقه گردشگری دالانکوه شهرستان تیران و کرون قرار دارد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار