• کدخبر: 59315
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۴۳ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۶
  • چاپ خبــر
امام جمعه رضوانشهر:

حفظ وحدت و برقراری آرامش ضرورت امروز جامعه انقلابی است

امام جمعه رضوانشهر با بیان اینکه ضرورت امروز جامعه انقلابی، حفظ وحدت و برقرای آرامش است، گفت: خدمات بزرگی از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون در کشور انجام شده است که باید ضمن توجه به آن ها از انتقاد های بیش از حد، در نظر نگرفتن این دستاوردها و بزرگ کردن مسائل جرئی خودداری کرد.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون حجت السلام محمد شیاسی در خطبه های نماز جمعه این هفته رضوانشهر با بیان اینکه ۱۳ جمادی الاولی طبق برخی روایات، سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها است، اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به عنوان یکی از معصومان جایگاه بالایی در نزد مسلمانان جهان دارند و پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله ایشان را پاره تن خود خطاب می کردند.

امام جمعه رضوانشهر با اشاره به وجود ستون توبه در مدینه، گفت: شخصی به نام ابولبابه پس از انجام خطایی خود را به این ستون بسته و قبول توبه خود را مشروط به باز کردن طناب توسط پیامبر دانست.

وی ادامه داد: با نزول آیه و پذیرفتن توبه ابولبابه، پیامبر اکرم صلی الله علی و آله از حضرت زهرا خواستند طناب را باز کند و با اعتراض آن فرد پیامبر حدیث ( فاطمه سلام الله علیها پاره تن من است) را بیان فرمودند و با این کار جایگاه بالا و رفیع بی بی دو عالم را به مردم گوشزد کردند.

حجت الاسلام شیاسی ضمن بیان اهمیت استفاده از مجالس عزاداری بی بی دوعالم، خاطرنشان کرد: آیت الله امامی امام جمعه فقید شهر تیران همیشه ذکر یا زهرا را بر لب داشته و از این حضرت مدد می گرفتند.

امام جمعه رضوانشهر ضمن تبریک سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلام و آغار و‌ چهلمین بهار آزادی، تصریح کرد: یکی از عوامل اصلی پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی نقش مهم و پررنگ رهبری است که مردم با اطاعت از بنیاندگذار کبیر انقلاب و پس از آن امام خامنه ای مدظله توانستند در مقابل دشمنان به پیروزی برسند.

وی اطاعت از رهبری را امری مهم در مقابله با کارشکنی های متعدد دشمنان دانست و افزود: دین و دین داری مردم و افراد انقلابی عامل دیگری در شکل پیروی انقلاب اسلامی ایران بود و قطعا با تضعیف این امر مهم در جامعه خطر مهمی نظام جمهوری اسلامی را تهدید می کند.

حجت الاسلام شیاسی وحدت و هم بسیتگی را عامل سوم پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: امروز بیشتر از هر زمان دیگر احتیاج به وحدت نیاز داریم چرا که با نفوذ و کارشکنی های دشمنان ضربه های سنگینی به انقلاب وارد خواهد شد و دیگر هیچ جناحی باقی نمی ماند.

امام جمعه رضوانشهر ادامه داد: مسئولان و مردم ایران اسلامی در هر جناح و گروه باید به نقاط مشترک یکیدیگر توجه کرده و از تخریب و دشمنی با یکدیگر بپرهیزند.

وی با بیان اینکه ضرورت امروز جامعه انقلابی، امیدواری و‌ آرامش است، اذعان کرد: خدمات بزرگی از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون در کشور انجام شده است که باید ضمن توجه به آن ها، از انتقاد های بیش از حد، در نظر نگرفتن این دستاوردها  و بزرگ کردن مسائل جرئی خودداری کرد.

حجت الاسلام شیاسی ضمن تقدیر از حضور فرمانده و کارکنان نیروی انتظامی شهرستان در نماز جمعه رضوانشهر، تصریح کرد: نیروی انتظامی در خط مقدم حفظ امنیت کشور قرار دارد و  امیدوارم با همراهی مردم، در خدمت رسانی به کشور موفق باشند.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار