• کدخبر: 59893
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۳۳ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
  • چاپ خبــر
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تیران و کرون خبر داد؛

دیدار با ۳۷۰ خانواده شاهد و ایثارگر شهرستان در دهه فاطمی فجر انقلاب اسلامی

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تیران و کرون گفت: دیدار با 370 خانواده شهدا، جانیازان و ایثارگران تیران و کرون در شهر و روستاها با مشارکت دستگاه های اجرایی شهرستان همزمان با دهه مبارک فجر انجام می شود.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون مهرداد حسن پور در گفتگو با این پایگاه خبری ضمن تبریک سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران تیران و کرون در ایام الله دهه فجر با برگزاری برنامه های متنوع آیین گرامیداشت دهه فاطمی فجر انقلاب را برگزار می کند که دیدار با ۳۷۰ خانواده شهدا، جانیازان و ایثارگران تیران و کرون در شهر و روستاها با مشارکت دستگاه های اجرایی شهرستان از جمله مهم ترین برنامه ها است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تیران و کرون با اشاره به غباروبی گلزارهای شهدای شهرستان با حضور مردم، خانواده های شهدا و مسئولان در روز پنجشنبه، گفت: مهمانی لاله ها با حضور نمادین مسئولان شهرستان در بزرگ ترین گلزار شهدای شهرستان در رضوانشهر به همراه افتتاحیه گلزار شهدای منطقه یک و سه این شهر برگزار می شود.

نقطه عطف در تاریخ ایران اسلامی ظهور و حضور انقلاب اسلامی به صورت مردمی بود

وی مهم ترین سرمایه یک جامعه را سرمایه اجتماعی دانست و تصریح کرد: ارزش ها، آرمان ها و هنجارهای یک جامعه حول محور مشارکت های اجتماعی قابل ارائه است که بر این اساس نقطه عطف در تاریخ ایران اسلامی در یک قرن گذشته ظهور و حضور انقلاب اسلامی به صورت مردمی بود که باعث خلق حماسه ای عظیم به نام جمهوری اسلامی شده است.

حسن پور با اشاره به تقدیم هزاران شهید، جانباز و آزاده به انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: یاد و نام امام خمینی (ره) با گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، همواره زنده و پاینده است و منویات رهبر معظم انقلاب و حضور مردم در همه صحنه ها استمرار این حرکت را در فراز و نشیب های مختلف محقق کرده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تیران و کرون ادامه داد: مسئولان کشور قدردان خدمات، زحمات و صدمات مردم عزیز و ارزشمند در جای جای کشور بوده و خود را به عنوان مدیر به عنوان مدیر یا رئیس نمی دانند بلکه به عنوان یک خادم بسیار ناچیز در خدمت مردم هستند.

اجرای برنامه های مناسبتی دهه فجر توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران

وی با اشاره به اهمیت بزرگداشت دهه مبارک فجر، یادآور شد: برگزاری مسابقات فرهنگی قرآنی در زمینه قرائت، صوت و لحن و مفاهیم، اردوری فرهنگی زیارتی ۴۰ نفر از همسران آزادگان به مشهد مقدس، دیدار با ایثارگران شاغل در ادارات،  همایش پیاده روی بانوان ایثارگر، آذین بندی و نصب بنر در سطح شهر و ارسال پیامک های تبریک از جمله برنامه ها به این مناسبت است.

حسن پور افزود: تشکیل ستاد شاهد آموزش و پرورش با محوریت بررسی وضعیت آموزشی دانش آموزان، تشکیل کمیته ایثارگران دهه فجر،  قرائت وصیت شهدا در مدارس، برگزاری همایش فرزندان شاهد و دیدار از آسایشگاه جانبازان بیمارستان شهیدرجایی با مشارکت شبکه بهداشت و درمان  نیز از برنامه های دیگر بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تیران و کرون خاطرنشان کرد: نمایشگاه دستاوردهای اشتغال و کارآفرینی ایثارگران تیران و کرون، شب شعر شهید با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و یادواره شهدا به پاس گرامیداشت روز ایثار شهرستان در پنجم اسفند ماه و گرامیداشت روز شهید برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار