• کدخبر: 59905
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۲۵ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
  • چاپ خبــر
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تیران و کرون:

اشتغال ۱۴۱ نفر با افتتاح پروژه های بخش کشاورزی در دهه فجر/ جهاد کشاورزی تیران و کرون رتبه برتر استان را بدست آورد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تیران و کرون با بیان اینکه 29 پروژه در دهه فجر در شهرستان تیران و کرون به بهره برداری می رسد، گفت: تیران وکرون با افتتاح این تعداد پروژه و ایجاد 141 فرصت شغلی رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون محسن حاج عابدی در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به افتتاح ۲۹ پروژه در تیران و کرون، اظهار کرد: ۲۰۶ پروژه در بخش کشاورزی همزمان با دهه فجر در استان اصفهان به بهره برداری می رسد که تیران و کرون با افتتاح این تعداد پروژه در بخش های مختلف امور زیربنایی و مهندسی، باغبانی، صنایع تبدیلی و تکمیلی، تولیدات دام و طیور، تولیدات گیاهی و صنایع کشاورزی رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است.

ایجاد ۱۴۱ فرصت شغلی جدید با افتتاح پروژه های جهاد کشاورزی تیران و کرون در دهه فجر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تیران و کرون گفت: پروژه های دهه فجر با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد و ۱۱۶ میلیون تومان با حضور مسئولان استان و شهرستان افتتاح خواهد شد که ۱۴۱ فرصت شغلی جدید را ایجاد کرده، تثبیت ۱۱۴ شغل را به همراه دارد و ۲۱۰ خانوار را تحت پوشش قرار می دهد.

وی افزود: شهرستان تیران و کرون در پروژه های مصوب دهه فجر  هم چنین در زمینه اشتغال رتبه اول استان و از نظر حجم سرمایه گذاری رتبه سوم استان را به خود اختصاص داده است.

حاج عابدی با اشاره به اهمیت بخش کشاورزی برای مردم منطقه، تصریح کرد: شهرستان تیران و کرون دارای ۲۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی است که در ۱۳ هزار هکتار آن محصولات زراعی و باغی کشت می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تیران و کرون ادامه داد: گندم، جو، ذرت، ارزن، ینجه، شبدر، سیب زمینی، کلزا، نخود، انواع لوبیا و پیاز از جمله محصولات کشت شده در بخش زراعی است.
وی با اشاره به وجود بیش از چهار هزار و ۵۰۰ هکتار باغ در شهرستان، یادآور شد: گردو، بادام، انگور، سیب درختی، زردآلو و انار از جمله محصولات پربار در باغ های این شهرستان بشمار می رود.
حاج عابدی با بیان اینکه گیاهان دارویی مختلفی در تیران و کرون کشت می شود، بیان کرد: زعفران، گل محمدی، اسطوخودوس، موسیر، بابونه، آلوئه ورا، گل گاوزبان و به لیمو از جمله گیاهان کشت شده در شهرستان است.

توسعه کشت گلخانه ای در دستور کار قرار داده است
حاج عابدی با اشاره به شرایط خشکسالی حاکم در کشور، اذعان کرد: تغییر الگوی کشت ، توسعه گلخانه ها، تغییر روش های آبیاری و جایگزینی کشت محصولات با مصرف پایین آب به جای محصولات پرمصرف در این شرایط اهمیت زیادی دارد.
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان با بیان اینکه در تیران کرون با توجه به اقلیم، آب و هوا و پارامترهای فنی، توسعه کشت گلخانه ای در دستور کار قرار داده است، گفت: سطح گلخانه های فعال در شهرستان بیش از ۱۱۴ هکتار است که پیش بینی می شود تا پایان سال به ۱۲۰ هکتار افزایش یابد.
وی ادامه داد: اگر زیرساخت های لازم مانند گاز در شهرستان فراهم شود برنامه توسعه خوبی را در سال آینده برای تیران و کرون خواهیم داشت.

برنامه ریزی برای اجرای روش های نوین آبیاری با اولویت طرح های تجمیعی
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان اذعان کرد: یکی از سیاست های مهم دولت تغییر روش های سنتی آبیاری است که در این شهرستان اجرای روش های نوین آبیاری با اولویت طرح های تجمیعی در دستور کار قرار داده شده است.
وی افزود: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آماده هرگونه همکاری و تامین تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه کشت های گلخانه ای و گیاهان دارویی در این شهرستان است.
انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار