• کدخبر: 60381
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۰۴ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  • چاپ خبــر
یادداشت؛

ضرورت گفتمان انقلابی و مجاهدت جدی در این زمینه/ انقلاب اسلامی ریشه در اراده خداوند دارد

با گفتمان کردن شعارهای والای انقلاب اسلامی و مجاهدت و جهاد جدی برای نشاندن این شعارها در بستر سلوک مردم می توان راه حقیقت را پیدا کرده و نورانیت صراط مستقیم انقلاب اسلامی را به قلوب خود تاباند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون _  حجت الاسلام مهدی کثیری/  گفتمان انقلابی، مجاهدت فرهنگی و تمدن نوین اسلامی یکی از مباحث مهمی است که پس از پیروزی انقلاب مورد توجه قرار گرفته است و اینکه در مباحث فرهنگی، تربیتی مطرح می شود که تا تعریف نشدن هدف راه معلوم نمی شود نکته قابل بحثی است.
اگر من بگویم می خواهم بروم و باید از کدام طرف بروم شما می گویید کجا می خواهی بروی تا راه را نشانت بدهم. ولی اگه بگویم می خواهم به فلان جا بروم شما راه رانشان می دهید. بنابراین طبق این نکته یک سوال جدی مطرح است که انقلاب اسلامی به کجا می خواهد برود یا بهتراست این گونه بحث را مطرح کنیم که هدف انقلاب اسلامی کجاست تا راه رسیدن به آن بحث شود.
انقلاب اسلامی به اذعان دوست و دشمن یک پدیده است، یک حرکت است، یک مکتب است  و قوام یک پدیده به محکم بودن ریشه و بنیان آن پدیده است.
انقلاب اسلامی پدیده ای است که ریشه در اراده خداوند دارد و معتقدیم این پدیده نتیجه اراده حضرت حق بر قلب انسان خود ساخته و سالک صاحب دلی است که تمام دغدغه اش پیدا کردن راه برون رفتی برای جامعه از گرفتاری های ظلمات آخرالزمان است.
برای پیداکردن حقیقت انقلاب اسلامی باید به آثار حضرت امام مثل تفسیر سوره حمد و آثار دیگر رجوع کنیم تا ببینیم انقلاب اسلامی از چه افق دیدی سرچشمه گرفته است.
اگر پذیرفته باشیم انقلاب اسلامی ریشه درحقیقت عالم دارد _که برای اثبات آن بحث مفصلی نیاز است _حتما برای این حرکت یک نتیجه کامل و جامع فرض می شود. تمدن اسلامی نتیجه تفکری است که می گوید همه مناسبات بشر تحت مدیریت واحد احد است و هدف والایی دارد که همان زندگی با مقیاس ملکوت و اتصال فرش به عرش است و بشر تا نتواند گرفتاری در کلاف بی سر اومانیسم را متوجه شود هرگز نور ملکوتی انقلاب اسلامی را متوجه نمی شود.

برای اینکه بتوان راه حقیقت را پیدا کرده و نورانیت صراط مستقیم انقلاب اسلامی را به قلوب خود بتابانیم نیازمند دونکته هستیم:

اول گفتمان کردن شعارهای والای انقلاب اسلامی و دوم مجاهدت و جهاد جدی برای نشاندن این شعارها در بستر سلوک مردم.
گفتمان کردن یعنی همه گیر کردن یک شعار و یک حرکت به گونه ای که همه افراد یک جامعه بر اساس آن شعار فکر و جهت گیری کنند.

حال باید ببینیم جامعه از شعارها و اهداف این انقلاب چه می دانند، یکی از اصلی ترین شعارهای انقلاب اسلامی تحقق عدالت اجتماعی است که به قول رهبر معظم انقلاب هنوز باید راه برویم تا این شعار جدی تحقق پیدا کند.

امیدوارم خداوندبرای همراهی و سربازی این انقلاب به ما توفیق عنایت بفرماید.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار