• کدخبر: 60384
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۵۵ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
  • چاپ خبــر
مدیر آموزش و پرورش تیران و کرون:

ساماندهی دانش آموزان برای حضور در راهپیمایی/ قشر جوان باید ماهیت انقلاب سال ۵۷ را درک کنند

مدیر آموزش و پرورش تیران و کرون با بیان اینکه دانش آموزان باید ماهیت انقلاب سال 57 را درک کنند، گفت: آشنایی این قشر با اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی و اراده قوی مردم در این پیروزی بزرگ از حضور آن ها در جریانات هیجانی و موقتی جلوگیری خواهد کرد.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون علیرضا مرزبان در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به اهمیت انقلاب اسلامی ایران در منطقه، اظهار کرد: مردم ایران اسلامی در سال ۱۳۵۷ با رهبری امام خمینی (ره) حکومت شاهنشاهی را شکست داده و به الگویی برای کشورهای مسلمان و آزادی خواه تبدیل شدند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان تیران و کرون با بیان حرکت های آزادی خواهانه سایر کشورها با شکست و استحاله روبرو شد، گفت: مبنای پیروزی و‌ پایداری انقلاب اسلامی ایران دو‌ ویژگی منحصر به فرد رهبری بدون نقص و پیروان بدون نقص بود که سایر کشورها این دو ویژگی را نداشتند.
وی افزود: امام خمینی (ره) در حرکت استقلال طلبانه ملت ایران از سال ۱۳۴۲ تا پیروزی انقلاب تغییری در لحن، کلام و دیدگاه خود ایجاد نکرد و پس از آن هم همان استواری و صلابت خود را حفظ نمود.

مرزبان با بیان اینکه امام هیچ‌گاه به سمت سازش و قهر و غضب کنترل نشده نرفت، خاطرنشان کرد: سخنان رهبر کبیر انقلاب ظریف و‌ دقیق و بر مبنای معارف اسلامی بود تا بدینوسیله حکومت اسلامی را بر مبنای حکومت پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله بنا کنند.

مدیر آموزش و پرورش تیران و کرون با اشاره به نقش مردم در این پیروزی بزرگ و پیروری بی نقص از رهبر خود، خاطرنشان کرد: مردم غیور ایران اسلامی در شرایط بحرانی و غیر عادی کشور با فراخوان امام  خمینی (ره) به خیابان ها آمده و بدون درنگ با اطاعت از رهبر خود با دشمنان می جنگیدند.

مرزبان ادامه داد: دانش آموزان، فرهنگیان و دانشجویان نیز در همین مجموعه پیروان بی نقص قرار داشته و قسمت عمده  مسئولیت آن ها انتقال سخنان و دستورات امام خمینی از طریق نوار کاست و اطلاعیه به مردم بود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان یادآور شد: دانش آموزان جزئی جدایی ناپذیر از یک حرکت مردمی بودند و حضور آن ها در صفوف تظاهرات و به خصوص در روز ۱۳ آبان نشانگر همین امر است.

وی با بیان اینکه دانش آموزان باید ماهیت انقلاب سال ۵۷ را درک کنند، گفت: آشنایی این قشر با اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی و اراده قوی مردم در این پیروزی بزرگ از حضور آن ها در جریانات هیجانی و موقتی جلوگیری خواهد کرد.

مرزبان نقش معلمان در این زمینه را حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: همراهی دستگاه های مرتبط با آموزش و پرورش و نهاد های فرهنگی با معلمان باعث آشنایی دانش آموزان با معارف بلند انقلاب اسلامی خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش تیران و کرون یادآور شد: برگزاری زنگ انقلاب در مدارس، نماز وحدت، زیباسازی فضاهای آموزشی، برگزاری برنامه های جشن متعدد،حضور در نماز جمعه و  همایش های بصیرتی از جمله برنامه های برگزار شده در دهه فجر است.

وی با اشاره به اهمیت حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، افزود: تشویق و ساماندهی دانش آموزان برای حضور حداکثری در راهپیمایی در کنار معلمان و اولیای خود یکی از مهم ترین وظایف انجام شده است که قطعا امسال هم شاهد شکوه این جشن انقلاب خواهیم بود.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار