• کدخبر: 60900
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۱۹ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۷
  • چاپ خبــر
فرماندار تیران و کرون:

فارغ التحصیلان بیکار دانشگاهی در سامانه طرح کارورزی وزارت کار ثبت نام کنند

فرماندار تیران و کرون گفت: افراد تحصیلکرده و جویای کار با ثبت نام در سامانه طرح کارورزی وزارت کار و حضور در دوره‌های آموزش مهارتی با محیط واقعی کسب و کار آشنا می شوند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون  علی رحمانی در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به اجرای طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی، اظهار کرد: سامانه طرح کارورزی وزارت کار به منظور ثبت نام متقاضیان کار و فارغ التحصیلان بیکار دانشگاهی قرار داده شده است تا افراد تحصیلکرده و جویای کار با حضور در دوره‌های آموزش مهارتی با محیط واقعی کسب و کار آشنا شوند.

فرماندار تیران و کرون گفت:  فارغ التحصیلان بیکار و جوانان جویای کار با ثبت نام در این طرح، مشمول بیمه حوادث شده و یک سوم حداقل دستمزد به آنها پرداخت می‌شود.

وی افزود: جوانان جویای کار، فارغ التحصیلان دانشگاهی و متقاضیان شغل می‌توانند با مراجعه به سامانه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به آدرس https://karvarzi.mcls.gov.ir و ورود به بخش کارورز یا واحد پذیرنده، مراحل ثبت نام خود را دنبال کنند.

فرماندار تیران و کرون تصریح کرد: متقاضیان کارورزی پس از مطالعه توافق نامه و اطلاع از شرایط کارورزی و تایید نهایی، فرم ثبت نام خود را پر کرده و از طریق لینک https://karvarzi.mcls.gov.ir/login.aspx وارد سامانه شوند و بنگاه اقتصادی و واحد پذیرنده نیز بر حسب شخصیت حقیقی یا حقوقی پس از مطالعه تعهد نامه واحد پذیرنده نسبت به تکمیل فرم ثبت نام مربوطه اقدام کنند.

رحمانی با بیان اینکه  این طرح تنها شامل دانش آموختگان دانشگاهی بیکار متقاضی است، خاطرنشان کرد:  مهمترین اهداف طرح کارورزی افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت، تجربه در محیط کار، فراهم کردن زمینه انتقال دانش از دانش آموخته به بنگاه اقتصادی، ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش آموختگان و ارتقای اخلاق و صلاحیت حرفه‌ای آن ها است.

وی یادآور شد: متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده ازاین تسهیلات به اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان مراجعه کنند.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار