• کدخبر: 61059
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۵۶ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۵
  • چاپ خبــر
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تیران و کرون:

گرامیداشت روز حماسه و ایثار مردم تیران و کرون در پنجم اسفندماه/ برخورد نامناسب با جامعه ایثارگری تاسف بار است

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تیران و کرون ضمن گرامیداشت روز حماسه و ایثار تیران و کرون در پنجم اسفند ماه، گفت: مردم شهیدپرور تیران و کرون در روز پنجم اسفند سال ۱۳۶۲ تعداد هفده شهید عملیات خیبر شهرستان را به صورت همزمان تشییع کرده و به خاک سپردند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون مهرداد حسن پور در گفتگو با این پایگاه خبری ضمن گرامیداشت روز حماسه و ایثار تیران و کرون در پنجم اسفند ماه، اظهار کرد: مردم ولایتمدار و شهیدپرور تیران و کرون در روز پنجم اسفند سال ۱۳۶۲ تعداد هفده شهید عملیات خیبر شهرستان را به صورت همزمان تشییع کرده و به خاک سپردند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تیران و کرون با بیان اینکه این عملیات در هور الهویزه و شمال بصره انجام شد، گفت: عملیات خیبر در سوم اسفند آن سال با حضور بیش از ۲۵ هزار رزمنده موجب بازپس گیری جزیره مجنون شد و ۱۵ هزار شهید و زخمی از این عملیات بر جای ماند که شهید حمید باکری از جمله شهدا است.

برگزاری ویژه برنامه های گرامیداشت شهدا از پنجم تا ۲۲ اسفند در تیران و کرون 

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با حضور مسئولان شهرستان برای گرامیداشت روز حماسه و ایثار تیران و کرون، تصریح کرد: دفاع مقدس و حماسه و ایثار مردم در آن دوران دارای ابعاد بسیار گسترده و پیچیده ای است که اگر سال ها بحث و پژوهش در رابطه با آن صورت گیرد باز هم ابعاد نهفته آن به راحتی تبیین نمی شود.

حسن پور خاطرنشان کرد: روز ۲۲ اسفند در تقویم رسمی کشور به نام روز شهید نامگذاری شده است که از تاریخ پنجم تا ۲۲ اسفند برنامه های فرهنگی، ورزشی، و هنری متعددی برای گرامیداشت این دو مناسبت با ارزش در تیران و کرون برگزار می شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تیران و کرون افزود: برگزاری شب شعر، نمایشگاه توانمندی های ایثارگران، مسابقات نقاشی و داستان نویسی، استفاده از ایثارگران مطرح برای تبیین جایگاه و ارزش ایثار و شهادت در تریبون های نماز جمعه، برگزاری مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها  و گردهمایی مادران شهدا به مناسبت وفات حضرت ام البنین از جمله برنامه های پیش بینی شده است که به همکاری ارگان های دولتی انجام می شود.

وی ادامه داد: برگزاری یادواره های شهدا، عطر افشانی و گلباران مزار مطهر شهدا، تعویض پرچم و یادمان شهدا در سطح شهرستان، دیدار مسئولان و دانش آموزان با خانواده های شهدا و ایثارگر، حضور مسئولان در مدارس و استفاده از ظرفیت دانش آموزان برای اشاعه فرهنگ شهدا و همکاری بنیاد شهید با کمیته خادمین شهدا برای اجرای مراسم گرامیداشت شهدای تیران از جمله برنامه های دیگر است.

فرهنگ ایثار و شهادت باید به انواع مختلف در سطح جامعه ترویج داده شود

حسن پور با بیان اینکه زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا محدود به زمان خاصی نیست، اذعان کرد: سنت الهی همواره بر ثبت حقیقت، دوام مجاهدت و استمرار هدایت مقرر گشته و با توجه به وعده الهی راه روشن صالحان، برگزیدگان، شهدا و ایثارگران همواره باید برقرار و پر رهرو بماند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: یاد، نام و خاطره شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت باید به انواع مختلف در سطح جامعه به خصوص در بین قشر جوان و نوجوان ترویج داده شود.

وی ایثار را به معنی از خود گذشتگی و حماسه را مکمل آن دانست و افزود: حماسه عرفانی برخواسته از متن دفاع مقدس به رهبری امام خمینی (ره) با الگو گیری از ابا عبد الله الحسن علیه السلام و پس از قرن ها از قیام عاشورا متبلور و متجلی شد.

بی توجهی به مسائل ایثار و شهادت و برخورد نامناسب با جامعه ایثارگری

حسن پور بی توجهی به مسائل ایثار و شهادت و برخورد نامناسب با جامعه ایثارگری در برخی موارد در سطح جامعه را تاسف بار دانست و یادآور شد: نهاد های فرهنگی و اجتماعی در سطوح مختلف جامعه باید تمام سعی و تلاش خود را برای تکریم و تعظیم جامعه ایثارگری به کار گیرند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: افتتاح نمایشگاه سه روزه توانمندی های ایثارگران شهرستان و ویژه مراسم گرامیداشت روز حماسه و ایثار روز شنبه پنجم اسفند برگزار می شود و مراسم بزرگداشت روز شهدا در ۲۲ اسفند به صورت شهرستانی در سالن بصیرت آموزش و پرورش برپا خواهد شد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار