• کدخبر: 61256
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۳۲ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۹
  • چاپ خبــر
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تیران و کرون خبر داد؛

ثبت نام ۱۵۵ نفر در آزمون طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تیران و کرون گفت: آزمون ششمین دوره طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره اوقاف و امور خیریه با حضور بیش از 150 نفر برگزار می شود.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون علی معینی در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به برگزاری بزرگ ترین رویداد قرآنی کشور، اظهار کرد:  آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم دهم اسفند همزمان با سراسر کشور با حضور ۱۵۵ قرآن پژوه در تیران برگزار می‌شود.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تیران و کرون محل برگزاری مسابقه را مدرسه فرشته اعلام کرد و گفت: آزمون ششمین دوره طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره اوقاف و امور خیریه و در قالب آزمون حفظ، مفاهیم و تفسیر قرآن کریم اجرا می شود.

وی افزود: ۱۲۵ نفر قرآن پژوه در آزمون کتبی شرکت می کنند و آزمون شفاهی ۳۱ نفر از ثبت نام کنندگان روز شانزدهم اسفند در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

معینی با بیان اینکه دو نفر به صورت الکترونیک در این مسابقات شرکت می کنند، یادآور شد: رده های سنی مختلف در این آزمون قرآنی ثبت نام کرده اند و به افرادی که  حد نصاب نمره قبولی را کسب کنند مدرک معتبر اعطا می‌شود.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت  فراگیری معارف قرآن و عترت، تصریح کرد: تربیت حداقل ۱۰ میلیون حافظ قران کریم مطالبه مهم رهبر معظم انقلاب است که برگزاری این گونه برنامه ها کمک بسیاری در تربیت قرآن پژوهان و ایجاد انگیزه در میان عموم جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان خواهد کرد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار