• کدخبر: 61504
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۱۶ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
  • چاپ خبــر
با حضور  امام جمعه اصفهان؛

افتتاح بزرگترین ساختمان حوزه علمیه غرب استان اصفهان در تیران و کرون/ تصاویر

حوزه علمیه اهل البیت تیران و کرون با قرائت پیام آیت الله مظاهری راه اندازی شد.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون به نقل از ایرنا، آیت الله ‘ سیدیوسف طباطبایی نژاد’ روز یکشنبه در مراسم افتتاحیه ساختمان حوزه علمیه مکتب اهل البیت (ع) شهرستانتیران و کرون افزود: دشمنان با استفاده از رسانه و فضای مجازی همواره ارزش های اسلامی را مورد هدف قرار داده اند و با شایعه پراکنی به دنبال تخریب افراد موثر و تضعیف نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی بیان کرد: ایجاد شایعه برای انحراف مردم از مسیر واقعی و اصلی زندگی از جمله رفتارهای شیطانی است و باید همواره هوشیار باشیم تا از مسیر اصلی زندگی خارج نشویم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به هجمه هایی که توسط دشمنان علیه روحانیت انجام می شود، تصریح کرد: روحانیت یکی از اقشار موثر برای جلوگیری از انحراف جامعه است و این قشر عامل هدایت و در صف اول مبارزه با دشمنان می باشند و به سبب این جایگاه، دشمن این قشر را همواره مورد هدف قرار داده است.

وی بابیان اینکه روحانیون همواره پیشگام در صحنه های مختلف نظام بوده اند، اضافه کرد: به رغم جمعیت اندک این قشر، وجود چهار هزار شهید روحانی نشاندهنده حضور همیشگی و پر شور روحانیت در عرصه های انقلاب است که امروز نیز نقش موثری در آموزش و تربیت جامعه دارند.

آیت الله طباطبایی نژاد، خانواده ها را به تشویق فرزندان برای تحصیل در حوزه های علمیه توصیه کرد و گفت: جامعه در حوزه دینی و انجام فعالیت های تربیتی و اسلامی به افراد متخصص نیاز دارد و برای تربیت این افراد متخصص، خانواده ها فرزندان خود را برای تحصیل در حوزه های علمیه تشویق کنند.

وی با اشاره به اینکه ۹ هزار طلبه در حوزه های علمیه و مدارس علمیه استان اصفهان در حال تحصیل هستند، گفت: این تعداد طلبه پاسخگوی نیاز جامعه برای انجام فعالیت دینی نیست و با کمبود طلبه و روحانی در استان اصفهان روبرو هستیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه فعالیت یک روحانی در مدارس بسیار اثرگذار و مورد نیاز است، افزود: در حال حاضر در کمتر از ۲۰ درصد مدارس استان اصفهان نماز جماعت به امامت روحانیون اقامه و در بقیه مدارس، توسط معلمان مدارس برگزار می شود.

وی گفت: دشمنان همواره با شبهه افکنی به دنبال ایجاد فاصله بین جوانان و دین هستند و روحانیون باید با مجهز شدن به علم روز، توانایی پاسخگویی به این شبهات را داشته باشند.

 

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ساختمان حوزه علمیه اهل البیت تیران وکرون با پنج هزار متر مربع مساحت و ۶ هزار و ۳۰۰ متر زیر بنا در ۲ طبقه بنا شده است .
این بنا با ۶۰ اتاق طلبه و ۱۵ کلاس درس با بیش از ۳۵ میلیارد ریال هزینه ساخت شده است.

در استان اصفهان ۱۴ حوزه علمیه وجود دارد که این حوزه بزرگترین حوزه غرب استان است.

شهرستان تیران و کرون در ۴۵ کیلومتری غرب استان اصفهان واقع است.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار