• کدخبر: 61536
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۵۹ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  • چاپ خبــر
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان:

فرهنگسازی حفظ منابع طبیعی با اعطای ۷۰۰ کارت همیار طبیعت به دانش آموزان/ چهار هزار نهال در بین مردم توزیع شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تیران و کرون با بیان اینکه آیندگان باید دیدگاه زیست محیطی داشته باشند، گفت: کارشناسان منایع طبیعی با حضور در 35 مدرسه شهرستان 700 کارت همیار طبیعت را به منظور فرهنگ سازی در حفظ منابع طبیعی به دانش آموزان اعطا کردند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون مهدی عالی پور در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به برنامه های این اداره در هفته منابع طبیعی، اظهار کرد: چهار هزار نهال از گونه های مختلف از جمله نهال زیتون تلخ، توت، سنجد، کاج، سرو و داغداغان همزمان با این هفته بین مردم شهرستان توزیع شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان با اشاره به شعار این هفته با عنوان منابع طبیعی با مردم برای مردم، گفت: مراسم نمادین کاشت نهال با حضور مردم و مسئولان شهرستان در طول هفته در محل حوزه علمیه برادران، روستای قلعه موسی خان، پارک شهروند تیران و مدارس شهرستان از جمله مدرسه شهید رجایی تیران برگزار شد.

وی با بیان اینکه باید مدارس را بستر آموزشی قرار داد تا آیندگان دیدگاه زیست محیطی داشته باشند، تصریح کرد: کارشناسان منایع طبیعی با حضور در ۳۵ مدرسه شهرستان و اجرای سخنرانی و غرس نهال، ۷۰۰ کارت همیار طبیعت را به منظور فرهنگ سازی در حفظ منابع طبیعی به دانش آموزان اعطا کردند.

عالی پور خاطر نشان کرد: نماز وحدت با محوریت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان، جلسه با همیاران طبیعت و اعضای شرکت تعاونی منابع طبیعی بهاران سبز به همراه اعطای کارت غرق بانان افتخاری، توزیع نهال در محل نماز جمعه و سخنرانی حجت الاسلام شتابی به عنوان سفیر انفال شهرستان پیش از خطبه های نماز جمعه پیرامون اهمیت منابع طبیعی از جمله برنامه های برگزار شده در این هفته است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان یادآور شد: شهرستان تیران وکرون با ۱۷۵ هزار هکتار مرتع بالغ بر ۱۳۰ هزار هکتار عرصه ملی دارد که وظیفه حفاظت، اصلاح و توسعه و بهره برداری از این عرصه ها بر عهده اداره منابع طبیعی و آبخیزداری است.

وی ادامه داد: اجرای پروژه های کشت و مراقبت، ایجاد کمربندهای حفاظتی، اخذ اسناد مالکیت اراضی ملی و پروژه کاراستر اراضی ملی از جمله اقداماتی است که برای حفاظت از منابع طبیعی و مراتع در دستور کار این اداره است.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار