• کدخبر: 61754
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۲۲ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
  • چاپ خبــر
کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان خبر داد؛

اجرای ۴۵ روزه طرح بسیج سلامت نوروزی در شهرستان/ دو مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی متخلف پلمپ شدند

کارشناس شبکه بهداشت و درمان تیران و کرون گفت: ماموران شبکه بهداشت در طرح بسیج سلامت نوروزی بیش از 70 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته را توقیف و دو مرکز تهیه و توزیع را به علت تخلفات بهداشتی پلمپ کردند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون علی بابایی در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به برگزاری هر ساله طرح بسیج سلامت نوروزی از یک اسفند تا پانزده فروردین، اظهار کرد: این طرح به منظور کنترل سامانه های آبرسانی، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی بین راهی و با هدف تامین سلامت و امنیت غذایی مردم و مسافران نوروزی در سطح کلیه شهرستان ها توسط واحد مهندسی بهداشت محیط برگزار می شود.

کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان تیران و کرون با اشاره به موقعیت جغرافیایی این شهرستان و استقبال گسترده مردم از اماکن زیارتی، تفریحی و گردشگری متعدد، گفت: در ۴۵ روز اجرای این طرح، بهداشت مواد غذایی و آب شرب اماکن و مراکز حساس از جمله رستوران ها، مسافرخانه ها، اغذیه فروشی ها، امکن عمومی مانند پارک، پمپ بنزین و سایر اماکن بین راهی بازدید و بررسی می شود.

وی تصریح کرد: بازرسان این مرکز در صورت مواجهه با مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته نسبت به جمع آوری آنها اقدام نموده و نمونه برداری های لازم را از مواد غذایی مشکوک به فساد انجام می دهند.

بابایی با بیان اینکه این طرح هر روزه از ساعت هشت صبح تا هشت شب انجام می شود، خاطرنشان کرد: ماموران شبکه بهداشت تاکنون بیش از صد مورد بازرسی از واحدهای مختلف داشته اند که بیش از ۷۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته را توقیف و دو مرکز تهیه و توزیع را به علت تخلفات بهداشتی پلمپ کرده اند.

کارشناس مسئول بهداشت محیط شهرستان ادامه داد: بیش از ۳۰۰ مورد کلر سنجی از آب آشامیدنی و ۳۰ مورد نمونه برداری از آب شرب از ابتدای طرح تا کنون انجام شده است.

وی با اشاره به اهمیت رعایت اصول بهداشتی در سلامت جامعه، یادآور شد: مردم ضمن خرید از مراکز مورد تایید شبکه بهداشت و درمان در صورت مشاهده هر گونه تخلفات بهداشتی به خصوص در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی از طریق تماس با سامانه رسیدگی به شکایات مردمی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به شماره رایگان ۱۹۰ موارد را اطلاع دهند.

بابایی افزود: همشهریان محترم هم چنین از طریق تماس با شماره ۰۳۱۴۲۲۲۵۵۸۱ واحد مهندسی بهداشت محیط شهرستان می توانند تخلفات صورت گرفته را برای برخورد هر چه سریعتر گزارش دهند.

کارشناس بهداشت محیط شهرستان گفت: کارشناسان شبکه بهداشت و درمان سه شنبه هر هفته با حضور در بازار محلی تیران ضمن نظارت بر عرضه مواد غذایی و حساس، با همکاری عوامل نیروی انتظامی و شهرداری برای تامین امنیت غذایی مردم از فعالیت واحدهای متخلف جلوگیری می کند.

وی با اشاره به هماهنگی های انجام شده در کارگروه سلامت و امنیت غذایی در اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی، تصریح کرد: امیدواریم با تعامل و همکاری بین دستگاه ها به ویژه فرماندار شهرستان که حساسیت ویژه ای برای مسائل سلامت و بهداشت مردم قائل هستند، سال خوبی را آغاز کنیم.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

 

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار