• کدخبر: 61821
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۴۴ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
  • چاپ خبــر
فرمانده نیروی انتظامی تیران و کرون:

سفری ایمن با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی/ پلیس با شعار آرامش بهاری با نظم و امنیت در خدمت مردم است

فرمانده نیروی انتظامی تیران و کرون با اشاره به افزایش حجم مسافرت ها در نوروز، گفت: رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط مردم تاثیر بسیاری در کاهش حوادث دارد و اصحاب رسانه نقش مهمی در فرهنگ سازی این موضوع در بین اقشار مختلف جامعه ایفا می کنند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون سرهنگ علی صادقی در نشست خبری با خبرنگاران تیران و کرون ضمن تبریک عید نوروز و آغاز سال جدید، اظهار کرد: نیروی انتظامی در سال ۱۳۹۷ با شعار آرامش بهاری با نظم و امنیت همانند سال های گذشته وظیفه خدمت رسانی به مردم و تامین نظم و امنیت جامعه را بر عهده دارد.

برگزاری طرح های نوروزی نیروی انتظامی تیران و کرون

فرمانده نیروی انتظامی تیران و کرون ضمن تاکید بر رعایت اصول حفاظتی و پیشگیرانه برای جلوگیری از سرقت ها، گفت: نیروی انتظامی تیران و کرون با برپایی ایستگاه نوروزی به نام شهید سید جهانگیر سیف الدین در شهر تیران، برقراری گشت های مضاعف در سطح شهرستان، حضور گشت های شبانه در محورهای مواصلاتی و سطح شهر و حضور در میادین و معابر عمومی جهت تسهیل در عبور و مرور و ارائه خدمت به مسافران در نوروز ۹۷ در کنار مردم است.

وی با اشاره به افزایش حجم مسافرت های نوروزی و تصادفات جاده ای، تصریح کرد: رعایت اصول ایمنی و قوانین راهنمایی و رانندگی توسط مردم تاثیر بسیاری در کاهش حوادث و سوانح دارد که اصحاب رسانه نقش مهمی در فرهنگ سازی این موضوع در بین اقشار مختلف جامعه ایفا می کنند.

اهمیت نقش رسانه در فرهنگ سازی امور مختلف بین مردم جامعه

سرهنگ صادقی ضمن تقدیر از فعالیت موثر رسانه ها در پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری، یادآور شد: آمار حوادث چهارشنبه آخر سال ۹۶ با فرهنگ سازی های انجام شده، کشفیات مواد محترقه توسط نیروی انتظامی و فعالیت موثر مراکز مختلف با کاهش روبرو بود و در این شهرستان هم حادثه خاصی اتفاق نیفتاد.

فرمانده نیروی انتظامی تیران و کرون با بیان اینکه نیروی انتظامی همواره آماده خدمت رسانی به مردم است، خاطرنشان کرد: پلیس اطلاعات و امنیت عمومی این فرماندهی با اجرای بیش از ۲۵ مورد آموزش و آگاه سازی اتحادیه ها و اصناف، دو هزار و ۵۸۰ بازدید محسوس و نامحسوس از اماکن، یک هزار و ۳۲۴ بازدید رسته ای از اماکن و رسیدگی به حدود یک هزار و صد پرونده مربوط به گذرنامه در خدمت جامعه بوده است.

وی تعامل و مشارکت شهروندان با نیروی انتظامی را در کاهش و پیشگیری از جرایم امری مهم دانست و افزود: وقوع بسیاری از جرایم و سرقت ها در سال ۹۶ نسبت به سال گذشته روند نزولی داشته و دستگیری مجرمین و سارقان ۱۴ درصد و کشف جرایم و سرقت ها ۴۹ درصد افزایش پیدا کرده است.

کاهش ۷۵ درصدی تصادفات فوتی شهرستان

سرهنگ صادقی با اشاره به نقش پلیس راهور در برقراری نظم و امنیت ترافیکی شهرستان، اذعان کرد: تصادفات فوتی در شهرستان در سال جاری نسبت به سال گذشته ۷۵ درصد، تصادفات جرحی ۱۱ درصد و تصادفات خسارتی ۲۰ درصد کاهش داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی تیران و کرون گفت: ۱۲ هزار نفر در سال جاری در جلسات آموزشی و آگاه سازی معاونت اجتماعی این فرماندهی حضور داشته اند و چندین نشست تعاملی با اصحاب رسانه، اقشار مختلف اجتماعی شهرستان برای افزایش همکاری و مشارکت های مردمی، و ۳۰ جلسه تعاملی با ائمه جمعه و جماعات برگزار شده است.

وی با بیان اینکه پیش گیری و مقابله با تولید و عرضه مواد مخدر یکی از وظایف مهم نیروی انتظامی است، خاطرنشان کرد: دستگیری قاچاقچیان و افراد مرتبط با توزیع و استعمال مواد مخدر در سال ۹۶، ۳۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

سرهنگ صادقی تصریح کرد: پلیس پیشگیری و عملیات این فرماندهی با ارائه خدمات مختلف قضایی و مشاوره ای به شهروندان، ساماندهی گشت های فوریتی ۱۱۰، همکاری و تعامل با سازمان ها در مناسبت های ملی و مذهبی برای برقراری نظم و امنیت، پاسخگویی به تماس های مردمی و ارائه خدمات مختلف در زمینه اجرای احکام قضایی در خدمت مردم بوده است.

ارتباط بیشتر نیروی انتظامی با مردم در برنامه ملاقات های مردمی 

فرمانده نیروی انتظامی تیران و کرون با اشاره به کاهش ۳۴ درصدی انتقادات و شکایات مردمی نسبت به عملکرد کارکنان این فرماندهی در سامانه ۱۹۷، یادآور شد: برنامه ملاقات های مردمی فرماندهی در روزهای دوشنبه در محل پلیس راهور برگزار می شود تا با  بررسی مشکلات و معضلات مردمی، خدمت رسانی مطلوب تری به مردم انجام شود.

در پایان فرمانده نیروی انتظامی تیران و کرون با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از خبرنگاران تیران و کرون تقدیر کرد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار