• کدخبر: 61840
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۲۹ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۱
  • چاپ خبــر
رئیس شعبه تامین اجتماعی تیران وکرون:

کسب رتبه برتر کشوری توسط تامین اجتماعی شهرستان/ ۴۲ هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند

رئیس شعبه تامین اجتماعی تیران وکرون با بیان اینکه تامین اجتماعی این شهرستان رتبه برتر کشوری را کسب کرده است، گفت: مجموع کل بیمه شدگان شهرستان ۴۲ هزار و 346 نفر است و بیش از 60 درصد مردم تحت پوشش این بیمه قرار دارند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون حسنعلی رونما  در گفتگو با این پایگاه خبری اظهار کرد: آمار بیمه شدگان شهرستان تیران و کرون اعم از اجباری و خاص ۱۵ هزار و ۶۸۹ نفر اصلی و ۲۶ هزار و ۶۵۷ نفر به صورت تبعی است.

رئیس شعبه تامین اجتماعی تیران وکرون گفت: مجموع کل بیمه شدگان شهرستان ۴۲ هزار و ۳۴۶ نفر است که با توجه به جمعیت شهرستان بیش از ۶۰ درصد مردم تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند و مابقی یا بیمه شده توسط سازمان های دیگر هستند یا تحت پوشش بیمه قرار ندارند.

وی با اشاره به پرداخت ۳۰۰ میلیارد ریال مستمری و از کار افتادگی به بازنشستگان بیمه در ده ماهه سال ۹۶، تصریح کرد: سه هزار و ۶۷۶ نفر در شهرستان به صورت اصلی از سازمان تامین اجتماعی مستمری دریافت می کنند و دو هزار و ۵۹۴ نفر به صورت تبعی مشمول دریافت این مستمری می شوند.

رونما با بیان اینکه در ده ماهه سال ۹۶ به ۲۲۰ نفر بیمه بیکاری تعلق گرفته است، یادآور شد: ۵۰ میلیارد ریال به صورت ماهانه بابت بیمه بیکاری و تعهدات کوتاه مدت در این مدت به بیمه شدگان پرداخت شده است.

رئیس تامین اجتماعی شهرستان با اشاره به خدمات درمانی بیمه به بیمه شدگان، خاطرنشان کرد: ۲۴ هزار و ۱۵۰ دفترچه بیمه در ده ماهه سال ۹۶ صادر یا تعویض شده است و ۳۶ هزار و ۶۰۰ دفترچه درمانی نیز مهر تمدید خورده اند.

وی با بیان اینکه تامین اجتماعی تیران و کرون با خدمت رسانی های انجام شده به مردم رتبه برتر کشوری را کسب کرده است، گفت: افزایش افراد تحت پوشش بیمه، دفترچه های صادره، کارگاه های مشمول قانون تامین اجتماعی، مستمری بگیران و کاهش شکایت بیمه شدگان از کارفرمایان از جمله ملاک های انتخاب شعبه های نمونه است که تامین اجتماعی تیران و کرون با توجه به دارا بودن این شرایط، موفق به دریافت این رتبه شد.

رونما با اشاره به به اهمیت استفاده از تکنولوژی در انجام سریع تر امور و کاهش مراجعات به شعب تامین اجتماعی، تصریح کرد: سامانه *۱۴۲# در بستر تلفن همراه توسط سازمان تامین اجتماعی راه اندازی شده است ک بیمه شدگان می توانند با استفاده از این کد از خدمات غیر حضوری بهره ببرند.

رونما با اشاره به اهمیت استفاده از بیمه برای همه مردم، خاطرنشان کرد: بیمه تامین اجتماعی در دو نوع خاص و اجباری با ارئه خدمات مختلف برای آسایش مردم در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار