• کدخبر: 62015
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۱۴ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۳
  • چاپ خبــر
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان:

دغدغه کاری اعضای جمعیت هلال احمر در تعطیلات/ ۶۰ نجاتگر در پایگاه های نوروزی به مردم خدمت رسانی می کنند

رئیس جمعیت هلال احمر تیران و کرون گفت: دو پایگاه امداد و نجات جاده ای در ایستگاه تقی آباد و ایستگاه طلازرین، پایگاه امداد و نجات کوهستان در بخش کرون و پایگاه راهنمای مسافر هلال احمر در تیران  آماده خدمت رسانی به مردم هستند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون حجت الله صالحی در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به برپایی پایگاه های نوروزی جمعیت هلال احمر از ۲۷ اسفند سال گذشته، اظهار کرد: دو پایگاه امداد و نجات جاده ای در محور داران به تیران در ایستگاه تقی آباد و محور تیران به شهرکرد در ایستگاه طلازرین آماده خدمت رسانی به مردم هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان با اشاره به افزایش استقبال مردم از جاذبه های گردشگری و طبیعی، گفت: پایگاه امداد و نجات کوهستان در بخش کرون در ایام نوروز فعال است تا در صورت بروز حادثه ای برای گردشگران در نقاط کوهستانی عملیات امداد و نجات را انجام دهند.

وی با تقدیر از همکاری سایر ارگان های دولتی با هلال احمر، ادامه داد: پایگاه راهنمای مسافران در ورودی شهر تیران در ایام نوروز از ساعت هفت و سی دقیقه صبح به مدت ۱۲ ساعت به مسافران خدمت رسانی می کند که امدادگران علاوه بر انجام تست سلامت، بروشورهای راهنمای گردشگر شهرستان و بروشورهای آموزشی مختلفی را به مسافران ارائه می دهند.

صالحی افزود: نجاتگران در این پایگاه علاوه بر ارائه خدمات بیان شده، محیطی را با عنوان ایستگاه کودک برای استفاده مسافران و استراحت موقت آنها فراهم کرده اند.

رئیس جمعیت هلال احمر تیران و کرون با اشاره به فعالیت ۶۰ نجاتگر فعال در پایگاه ها، گفت: ده نفر نجاتگر روزانه در دو شیفت کاری در پایگاه های امداد و نجات جاده ای مشغول به فعالیت بوده و علاوه بر راهنمایی مسافران و معاینه آنها، در حوادث و تصادفات جاده ای به امدادرسانی به حادثه دیدگان می پردازند.

وی ادامه داد: پایگاه تقی آباد با ارائه خدمات نوروزی و تامین امکانات رفاهی، امکان اسکان اضطراری مسافران تا ۱۰ خانواده را دارد.

صالحی با یادآوری شعار نوع دوستی و کمک به هم نوع هلال احمر، تصریح کرد: دغدغه کاری اعضای جمعیت هلال احمر و نجاتگران در عید نوروز بیشتر شده و برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی تلاش خود را خواهند کرد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار