• کدخبر: 62049
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۰۱ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۵
  • چاپ خبــر
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تیران و کرون:

۲ هکتار از مراتع منطقه حفاظت شده دالانکوه در آتش سوخت/ ضرورت حفاظت از طبیعت توسط گردشگران نوروزی+ تصاویر

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تیران و کرون با بیان اینکه بیش از 85 درصد گونه های گیاهی این منطقه در اثر آتش از بین رفت، گفت: گون های گزنی موغوب، سیر، بن سرخ، آویشن و علوفه های دام بسیاری بر اثر این بی احتیاطی و برافروخته شدن آتش سوختند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون مهدی عالی پور در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به آتش سوزی روز گذشته مراتع منطقه دالانکوه تیران و کرون، اظهار کرد: دو هکتار از اراضی ملی تیران و کرون در منطقه ورودی آبشار کرد علیا در شرق آبشار، در آتش سوخت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تیران و کرون با بیان اینکه آتش حوالی ساعت ۱۲ دیروز ظهر آغاز شده بود، گفت: تیم اطفاء حریق روستای کرد علیا، مرتعداران و روستائیان سریعا خود را به منطقه رسانده و تلاش خود را برای خاموش کردن آتش انجام دادند.

وی ادامه داد: آتش در ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه با همکاری مردم روستا، نیروهای اداره منابع طبیعی و محیط زیست و آتش نشانی عسگران خاموش شد.

عالی پور علت این حادثه را در دست بررسی دانست و خاطرنشان کرد: گونه های گیاهی بسیاری در این منطقه وجود دارد که روشن کردن آتش توسط گردشگران و رها کردن آن باعث وقوع چنین حوادثی می شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تیران و کرون با بیان اینکه بیش از ۸۵ درصد گونه های گیاهی این منطقه در اثر آتش از بین رفت و گرمای زیاد بر گونه های باقی مانده اثر نامطلوبی خواهد گذاشت، یادآور شد: گون های گزنی موغوب، سیر، بن سرخ، آویشن و علوفه های دام بسیاری بر اثر این بی احتیاطی و برافروخته شدن آتش سوختند.

وی میزان خسارت را بالغ بر ۲۰ میلیون تومان دانست و افزود: حدود ۹۰۰ گونه گون گزنی در این آتش سوزی از بین رفت.

عالی پور با اشاره به اهمیت حفاظت از محیط زیست، تصریح کرد: گردشگران زیادی در فصل بهار و تابستان در این منطقه حضور پیدا می کنند که باید علاوه بر خودداری از ریختن زباله در این منطقه، نسبت به خاموش کردن کامل آتش های برافروخته شده اقدام کنند.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار