• کدخبر: 62353
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۴۸ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۱۸
  • چاپ خبــر
مدیر جهاد کشاورزی تیران و کرون خبر داد:

توقف پنج عملیات تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی در سطح شهرستان

مدیر جهاد کشاورزی تیران و کرون گفت: پنج مورد توقف عملیات تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی در سطح شهرستان در بازرسی های کارشناسان جهاد کشاورزی انجام شد.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون  محسن حاج عابدی در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به فعالیت های نوروزی این اداره در ایام تعطیلات سال جدید، اظهار کرد: کشیک نوروزی جهاد کشاورزی در ایام تعطیل فعال بوده و برای حفظ کاربری اراضی کشاورزی از ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری کرد.

مدیر جهاد کشاورزی تیران و کرون گفت: دو نفر نیروی کشت این اداره با یک دستگاه خودروی کشت امور اراضی بر اساس تقسیم بندی انجام شده از اراضی بازدید کرده و با مشاهده تخلفات بر اساس تبصره ۲ ماه ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی با حکم دادستان و همکاری نیروی انتظامی نسبت به قلع و قمع ساخت و ساز های ایجاد شده اقدام کردند.

وی با بیان اینکه گشت ویژه حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها از تاریخ ۲۹ اسفند تا ۱۳ فروردین فعال بود، یادآور شد: پنج مورد توقف عملیات تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی در سطح شهرستان در بازرسی های کارشناسان جهاد کشاورزی انجام شد.

حاج عابدی با اشاره به رصد وضعیت مزارع شهرستان در ایام نوروز، تصریح کرد:  آفت سن یکی از آفات مهم مزارع غلات است که در بازرسی های انجام شده ریزش سن گندم یک ماه زودتر از دوره مشابه سال گذشته مشاهده شد.

وی گرمای هوا را علت این ریزش رودهنگام دانست و ادامه داد: شبکه پایش و کنترل سن غلات با رسیدن تعداد آفت به بیش از سه عدد در واحد سطح، اقدامات لازم جهت سم پاشی را انجام خواهند داد.

انتهای پیام/ صاحب نیوز

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار