• کدخبر: 62357
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۳۰ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۱۸
  • چاپ خبــر
رئیس جمعیت هلال احمر تیران و کرون خبر داد؛

انجام ۱۸ عملیات امداد و نجات توسط نجاتگران هلال احمر در نوروز/ ۲۰۰ نفر اسکان اضطراری داده شدند

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تیران و کرون گفت: پایگاه های امداد و نجات جاده ای در ایام نوروز 18 مورد عملیات امداد رسانی در حوادث مختلف جاده ای را داشته اند که 20 نفر در این عملیات ها به مراکز درمانی اعزام و 18 نفر بع صورت سرپایی درمان شده اند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون حجت الله صالحی  با اشاره به برپایی پایگاه های نوروزی جمعیت هلال احمر در محورهای اصلی تیران و کرون، اظهار کرد: نجاتگران در دو پایگاه امداد و نجات جاده ای محور داران به تیران در ایستگاه تقی آباد و محور تیران به شهرکرد در ایستگاه طلازرین در کنار مردم بوده و به هم نوعان خدمت رسانی کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان با اشاره به فعالیت پایگاه امداد و نجات کوهستان در بخش کرون، گفت: مردم از جاذبه های گردشگری و طبیعی شهرستان استقبال زیادی در ایام نوروز کردند که این پایگاه برای امداد رسانی به حادثه دیدگان در آماده باش قرار داشت.

وی افزود: پایگاه های امداد و نجات جاده ای در ایام نوروز ۱۸ مورد عملیات امداد رسانی در حوادث مختلف جاده ای را داشته اند که ۲۰ نفر در این عملیات ها به مراکز درمانی اعزام و ۱۸ نفر بع صورت سرپایی درمان شده اند.

صالحی ادامه داد: بیش از ۴۰ نفر در ایام نوروز برای استفاده کردن از خدمات درمانی به این پایگاه ها مراجعه کرده اند حدود ۸۰ نفر از خدمات سلامت پایگاه های هلال اححمر از جمله تست فشار خون و قند خون بهره برده اند.

وی با تقدیر از همکاری سایر ارگان های دولتی با هلال احمر، تصریح کرد: پایگاه راهنمای مسافران در ورودی شهر تیران در ایام نوروز  به مسافران خدمت رسانی کرد که امدادگران علاوه بر انجام تست سلامت، بروشورهای راهنمای گردشگر شهرستان و بروشورهای آموزشی مختلفی را به مسافران ارائه دادند.

صالحی تعداد مراجعه کنندگان روزانه به این ایستگاه را به صورت میانگین ۲۰۰ خودرو اعلام کرد و  افزود: نجاتگران در این پایگاه علاوه بر ارائه خدمات بیان شده، محیطی را با عنوان ایستگاه کودک برای استفاده مسافران و استراحت موقت آنها فراهم کرده بودند.

رئیس جمعیت هلال احمر تیران و کرون با اشاره به فعالیت ۶۰ نجاتگر فعال در پایگاه ها، گفت: ۹ نفر نجاتگر روزانه در دو شیفت کاری در پایگاه های امداد و نجات جاده ای مشغول به فعالیت بوده و علاوه بر راهنمایی مسافران و معاینه آنها، در حوادث و تصادفات جاده ای به امدادرسانی به حادثه دیدگان پرداختند.

وی یادآور شد: پایگاه تقی آباد با ارائه خدمات نوروزی و تامین امکانات رفاهی، امکان اسکان اضطراری مسافران را فراهم کرده بود که بیش از ۲۰۰ نفر در ایام نوروز در این ایستگاه اسکان داشتند.

تصاویر پایگاه راهنمای مسافر هلال احمر در تیران:

انتهای پیام/ صاحب نیوز

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار