• کدخبر: 62359
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۲۵ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۳
  • چاپ خبــر
با حضور رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان؛

دفتر ستاد بازسازی عتبات عالیات در رضوانشهر افتتاح شد

مراسم افتتاح دفتر ستاد بازسازی عتبات عالیات رضوانشهر ظهر امروز با حضور مصطفی نوریان رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان، تعدای از مسئولان شهرستان و جمعی از خیران رضوانشهر در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون مراسم افتتاح دفتر ستاد بازسازی عتبات عالیات رضوانشهر ظهر امروز با حضور مصطفی نوریان رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان، تعدای از مسئولان شهرستان و جمعی از خیران رضوانشهر در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان در این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت بزرگداشت شأن و جایگاه ائمه معصومین علیه السلام، اظهار کرد: بازسازی حرم شریف امامان بزرگوار در عتبات عالیات به صورت گسترده با همکاری اجتماعی مردم و اهدای نذورات فراوان در حال انجام است.

مصطفی نوریان با اشاره به معماری های ایرانی اسلامی و اصفهانیدر عتبات عالیات، گفت: استان اصفهان پتانسیل های هنری، اقتصادی، صنعتی و عمرانی بسیاری در این زمینه دارد و نقش بزرگی را در ساخت و ساز حرم ائمه بزرگوار علیه السلام ایفا می کند.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۵۰ میلیون متخصص فنی و هنرمند در این اماکن مقدسه کار می کنند، تصریح کرد: حضور در صحنه و اهدای نذورات توسط مردم برای پیشبرد کار و اجرای طرح جامع در کربلای معلی، دو طبقه شدن بین الحرمین و ایجاد ۱۴ صحن با عنوان ۱۴ معصوم نقش بسزایی دارد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان با تقدیر از کمک های مردمی که با دل پاک و نیت خالص پرداخت می شود، یادآور شد: مردم رضوانشهر در سال های گذشته با کمک در بازسازی عتبات عالیات و برپایی موکب در اربعین حسینی عشق و ارادت خود رابه خاندان نبوت نشان داده اند و اکنون هم با کمک های خود می توانند قسمتی را به نام شهر خود بسازند.

نوریان ساماندهی امور مربوط به موکب های برپا شده در اربعین حسینی را حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: ستاد اسکان در ایام عزاداری شهادت امام حسین علیه السلام از دو سال پیش بر عهده ستاد عتبات عالیات گذاشته شد که در سال ۹۵ تعداد ۱۷ موکب و در سال ۹۶ تعداد ۵۷ موکب از استان اصفهان در عتبات عالیات برپا شذ.

وی با پیش بینی برپایی بیش از ۷۵ موکب در سال جاری توسط استان اصفهان، گفت: موکب ها باید توان و صلاحیت لازم برای پذیرایی مناسب روزانه از زائران و اسکان ۳۰۰ نفر را فراهم کنند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان از فعالیت مردم و خیران رضوانشهر در زمینه پذیرایی از زائران اربعین حسینی تقدیر کرد و در ادامه حکم مسئولیت دفتر ستاد بازسازی عتبات عالیات رضوانشهر و تقدیر نامه برپایی موکب در کربلای معلی را تقدیم ابراهیم عزیزی از مسئولان موکب رضوانشهر و جانباز ۸ سال دفاع مقدس کرد.

امام جمعه رضوانشهر هم چنین ضمن تقدیر از فعالیت مردم و خیران رضوانشهر در بازسازی عتبات عالیات و پذیرایی از زائران حسینی، اظهار کرد: افتتاح دفتر ستاد عتبات عالیات در رضوانشهر زمینه ساماندهی و افزایش کمک های مردمی برای شرکت در این امر خداپسندانه را فراهم می کند.

حجت الاسلام محمد شیاسی ادامه داد: مردم رضوانشهر در هشت سال دفاع مقدس با تقدیم بیش از ۱۷۰ شهید نقش بسزایی را در دفاع از ایران اسلامی داشته اند و اکنون نیز از ظرفیت خاص این شهر برای امور خداپسندانه بسیاری استفاده می شود.

انتهای پیام/ صاحب نیوز

 

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار