• کدخبر: 62448
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۱۸ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  • چاپ خبــر
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان تیران و کرون:

تخصیص ۶۵۰ تن قیر یارانه ای به روستاها/ ۴۶۷ واحد مسکونی شهری در حال ساخت است

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تیران و کرون با اشاره به اجرای طرح هادی در روستاها، گفت: اخذ و تخصیص 650 تن قیر یارانه ای، اجرای صد هزار متر مربع زیرسازی و 15 هزار متر جدول گذاری معابر روستایی از جمله خدمات انجام شده در سال گذشته است.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون مسعود مرادیان در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به آغاز دهه افتتاح حساب ۱۰۰ امام خمینی و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از ۲۱ فروردین ماه، اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در تاریخ ۲۱ فروردین سال ۱۳۵۸ به فرمان حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی‌ ایران به منظور تأمین مسکن محرومان و متولی توسعه و عمران روستاهای کشور و ساخت واحدهای مسکونی شهرها در چارچوب سیاست‌ها و برنامه‌های دولت جمهوری اسلامی‌ ایران تشکیل گردیده است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان تیران و کرون گفت: سرمایه گذاری دولت در روستاها با تخصیص بودجه و اعتباردهی به مناطق روستایی، سبب توانمندی جوامع روستایی می شود و فقر اقتصادی و تشدید روند مهاجرت به شهرها را کاهش می دهد.

اجرای طرح هادی در ۴۲ روستای تیران و کرون

وی اذعان کرد: تیران و کرون با سه شهر و ۶۳ روستا به عنوان یکی از شهرستان های روستانشین استان اصفهان دارای بیش ترین جمعیت روستایی نسبت به جمعیت شهری است و عمده فعالیت این اداره هم در مناطق روستایی انجام می شود.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان تیران و کرون ادامه داد: ۴۲ روستا در این شهرستان دارای جمعیت بالای ۲۰ خانوار است که از این تعداد ۴۱ روستا دارای طرح هادی، یک روستا در دست تهیه و ۱۴ روستا در دست بازنگری طرح است.

اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حوزه اجرای طرح هادی در سال گذشته

مرادیان با اشاره به اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حوزه اجرای طرح هادی در سال گذشته، تصریح کرد: اخذ و تخصیص ۶۵۰ تن قیر یارانه ای به ارزش ۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال، اجرای صد هزار متر مربع زیرسازی معابر روستایی در بخش مرکزی و کرون با هزینه ای بالغ بر شش میلیارد ریال و اجرای ۱۵ هزار متر جدول گذاری معابر روستایی در دو بخش با هزینه ای بالغ بر چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از جمله خدمات انجام شده است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان افزود: پیاده رو سازی و بنایی سنگی دو هزار متر مربع در روستاها با هزینه ای بالغ بر ۷۰۰ میلیون ریال در سال گذشته انجام شده است.

اخذ ۴۶۰ جلد سند در راستای سند دار کردن واحدهای مسکونی
وی با بیان اینکه ساکنان روستاهایی که اجرای قانون شده اند برای اخذ سند مسکن خود باید به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: ۴۶۰ جلد سند در سال گذشته به منظور اجرای قانون الحاق و طرح سند دار کردن خانه های شهری و روستایی در شهرستان تیران و کرون اخذ و به متقاضیان واگذار شده است .
۴۶۷ واحد مسکونی در قالب مسکن شهری در حال ساخت است
مرادیان تامین مسکن را یکی از دغدغه های مهم مردم جامعه دانست و یادآور شد: ۴۶۷ واحد مسکونی در قالب مسکن شهری با تسهیلات ارزان قیمت در سطح شهرستان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال ساخت و اجرا است.

اعطای ۴۳۷ فقره تسهیلات بهسازی واحد های مسکونی روستایی به متقاضیان

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان افزود: ۴۳۷ فقره تسهیلات بهسازی بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال به متقاضیان روستایی جهت ساخت و ساز واحد های مسکونی در سال گذشته اعطا شده است.

از ۲۱ تا ۳۱ فروردین ماه دهه افتتاح حساب ۱۰۰ امام (ره) و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نامگذاری شده است.

 

انتهای پیام

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار