• کدخبر: 62459
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۵۹ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۵
  • چاپ خبــر
کارشناس مسائل دینی مطرح کرد؛

وحدت نخستین پیام بعثت رسول الله است/ خداوند با بعثت پیامبر(ص) بر بشریت منت گذاشت

استاد حوزه گفت: خداوند برای سه نعمت مهم، بر بشریت منت گذاشته است که مبعث پیامبر اکرم(ص) یکی از این سه نعمت است و در قبال این نعمت، وظیفه داریم، پیام مبعث را درک کنیم که نخستین و مهم ترین آن وحدت است.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون   حجت الاسلام سید محمد صادق ابطحی در گفت وگو با خبرنگار صاحب نیوز، پیرامون عید بزرگ مبعث و پیام ها و وظایف ما در قبال این عید سعید اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم نعمت هایی متفاوتی را برای بشریت برشمرده است که برای سه مورد از آن ها تنها منت قرار داده است.

وی با بیان اینکه نخستین نعمتی که خداوند منت آن را بر بشریت قرار داده است، نعمت هدایت به سمت اسلام است، گفت:  نعمت دیگر حاکمیت بخشیدن  در زمان ظهور حضرت حجت(عج)  است.

این کارشناس دینی بیان کرد: نعمت سومی که خداوند منت آن را بر بشریت و مومنین قرار داده است؛ نعمت مبعث رسول الله است.

وی افزود: خداوند این سه نعمت از جمله هدایت، حاکمیت و رهبری در دوران انقلاب اسلامی به ما ارزانی داد که باید شکرگذار آن باشیم.

استاد حوزه عنوان کرد: ماموریت اصلی پیغمبر از نظر قرآن ، هدایت مردم از سوی جهالت و سیاهی به سمت روشنایی و آگاهی است، همچنین هدایت مردم برای رویگردان شدن از شیاطین درهر شکل و بُعدی از دیگر ماموریت ها است، امروز برما فرض است از  شیطان ظاهری اکبر آمریکا براساس سیر نبوی روی گردان باشیم.

وی با برشمردن ماموریت های تعیین شده برای رسول الله با بعثت، ابراز کرد: یکی از  از ماموریت هایی که قرآن می فرماید این است که رسول مکرم آنچه را شما نمی دانید به شما بیاموزد، همچنین سوره اعراف پنج ماموریت دیگر را برای پیامبر اعظم(ص) از جمله امر به معروف، نهی از منکر، حلال کردن خوبی ها، حرام کردن ناپاکی ها و بازکردن پای مردم از غل و زنجیرهای و تعصب های بی بجا است.

هم کاسه شدن عربستان با کشورهای مستکبر غربی در ریختن خون مسلمین

کارشناس دینی خاطرنشان کرد: خداوند در قران کریم اشاره دارد که پیامبر اعظم برای هدایت مردم غصه می خورد، به راستی شرایط زمانه جهان اسلام به نحوی است که پیامبر اکرم از وضع موجود غصه دار خواهند بود.

وی با اشاره به حمله هوایی امروز سه کشور امریکا، فرانسه و انگلیس به پشتوانه مالی عربستان سعودی به کشور سوریه، تصریح کرد: خون مردم مسلمان جهان امروز متاسفانه با پول برخی از کشورهای جاهل اسلامی و با پیمان با غربی های مستکبر ریخته می شود که قطعا دل پیغمبر از شرایط زمانه خون خواهد بود.

حجت الاسلام ابطحی اضافه کرد: شیعه انگلیسی، سنی آمریکایی، وهابیت و تکفیری ها همگی خلاف سیره نبوی حرکت کرده و با تفرقه افکنی تیشه به ریشه اسلام نبوی می زنند.

وی بیان کرد: امروز ما به عنوان مسلمان  و پیرو مبعث رسول الله  وظیفه داریم، پیام مبعث را درک کنیم  که نخستین و مهمترین آن وحدت است، باید به سمت اهداف مباعث  پیامبر اکرم حرکت کنیم.

انتهای پیام/گ.ف

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار