• کدخبر: 62535
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۴۶ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱
  • چاپ خبــر
در گفتگو با جانباز 70 درصد شهرستان مطرح شد؛

هیچ گاه از حضور در جبهه حق علیه باطل و‌ جانباز شدنم پشیمان نشدم/ جوانان نسبت به جنگ‌نرم دشمن هوشیار باشند

جانباز و‌ رزمنده هشت سال دفاع مقدس شهرستان با بیان اینکه هیچ گاه از رفتن خود به جبهه حق علیه باطل و جانباز شدن پشیمان نشده است، گفت: ما برای هدف خود تمام تلاشمان را کردیم و اکنون نیز باید جوانان با الگو گیری از رزمندگان در پی پیشرفت و آبادانی کشور باشند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون  جهانگیر غلامی یکی از جانبازان شهرستان تیران و کرون در گفتگو با این پایگاه خبری با تبریک اعیاد شعبانیه و روز جانباز به جانبازان شهرستان، اظهار کرد: بنده در سن ۱۵ سالگی و در سال ۱۳۶۱ همراه با چند نفر از دوستان رضوانشهری به جبهه نبرد حق علیه باطل اعزام شده و ۱۸ ماه سابقه مبارزه با مزدوران رژیم بعث عراق را دارم.

وی با بیان اینکه در عملیات های مختلفی از جمله محرم، رمضان، بیت المقدس، والفجر مقدماتی و کربلای پنج شرکت کرده است، گفت: اکنون دارای ۷۰ درصد جانبازی هستم و چشم راستم کامل نابینا شده و در چشم چپم ترکش وجود دارد، هم چنین آسیب هایی از ناحیه دست، گردن و سر دیده ام و روده هایم را عوض کرده ام.

این جانباز و رزمنده هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه برای دفاع از خاک و ناموس کشور و اطاعت از رهبری دردها و سختی های جانبازی قابل تحمل است، تصریح کرد: حال و هوای دوران دفاع مقدس و رزمندگان واقعا وصف ناشدنی است و شب های جبهه ها هیچ گاه از خاطرم نمی رود، هنگام خواندن دعای کمیل حتی سنگ های بیابان هم همراه رزمندگان گریه می کردند.

غلامی یادآور شد: صفا و اخلاص در بین رزمندگان دوران دفاع مقدس موج می زد و در دفاع از کشور و فداکردن جان از یکدیگر سبقت می گرفتند به عنوان مثال وقتی ۲۰ نفر داوطلب را برای عملیاتی احتیاج داشتند شاید نزدیک ۵۰۰ نفر اعلام امادگی می کردند.

وی با بیان اینکه هیچ گاه از رفتن خود به جبهه حق علیه باطل و جانباز شدن پشیمان نشده است، خاطرنشان کرد: ما برای هدف خود تمام تلاشمان را کردیم و اکنون نیز باید جوانان با الگو گیری از رزمندگان در پی پیشرفت و آبادانی کشور باشند.

غلامی ادامه داد: حضوردر گلزارهای شهدا آرامش خاصی را به من می دهد و حتی با توسل به آن ها به حاجات خود نیز رسیده ام که   به جوانان نیز توصیه می کنم برای رسیدن به اهداف خود از شهدا مدد گیرند.

این جانباز با بیان اینکه معضلات بسیاری گرفتار جامعه امروز شده است، افزود: جوانان کشور با مشکلات بسیاری از جمله اعتیاد، کمبود شغل و درآمد روبرو هستند و اعتقادات آن ها با تاثیر از جنگ نرم دشمن سست شده است که باید در این زمینه هوشیار باشند.

غلامی گفت: گاهی اوقات نسل جوان با برخی صحبت های نسنجیده باعث ناراحتی من و خانواده ام می شوند ولی هیچگاه از دست از هدف و اعتقاد خود برنخواهم داشت و از گذشته خود پشیمان نمی شوم.

وی با اشاره به کمبود امکانات رفاهی و پزشکی شهرستان برای جانبازان خواستار رسیدگی بیشتر مسوولان در این زمینه شد.

این جانباز با بیان اینکه تحقق شعار سال بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور را برطرف خواهد کرد، تصریح کرد: بنده با خرید کالاهای ایرانی تلاش خود را برای سوددهی بیشتر تولیدکنندگان می کنم ولی موفقیت در این زمینه مستلزم حمایت های مسئولان به خصوص از نسل جوان کشور است.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار