• کدخبر: 62574
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۳۹ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲
  • چاپ خبــر
رئیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان خبر داد؛

کسب رتبه برتر استانی توسط ستاد اقامه نماز تیران و کرون/ مجمع خادمان نماز در شهرستان ها راه اندازی می شود

رئیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان گفت: ستاد اقامه نماز شهرستان تیران و کرون با تلاش رئیس ستاد این شهرستان و همکاری مسئولان رتبه اول را بین شهرستان های استان اصفهان بدست آورده و در امتیاز بندی انجام شده موفق به کسب 75 امتیاز از صد امتیاز شده است.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون جلسه ستاد اقامه نماز تیران و کرون ظهر امروز با حضور حجت الاسلام ابراهیم رنجبر رئیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان، فرماندار، ائمه جمعه و مسئولان شهرستان در محل فرمانداری تیران و کرون برگزار شد.

رئیس ستاد اقامه نماز شهرستان تیران و کرون در این جلسه به ارائه گزارشی از فعالیت های این ستاد در سال گذشته و برنامه های پیش بینی شده برای سال جدید پرداخت.

قاری گفت: برگزاری نماز جماعت در ادارت، برپایی اجلاس نماز، برگزاری نماز وحدت در مناسبت های مختلف، حضور امام جمعه در نماز جماعت مدارس، جلسات پرسش و پاسخ برای جوانان و‌نوجوانان، پیگیری دوره های آموزش خانواده، طرح آموزشی مبین ویژه مربیان و‌مدیران، نشست های تخصصی نماز شناسی، پیگیری برگزاری نماز های عمومی و نماز جماعت در روستاها و مسابقه کتابخوانی از جمله این برنامه ها است.
وی با بیان اینکه تهاجم فرهنگی دشمن تاثیرات مخربی را بر جامعه به خصوص نسل جوان و نوجوان گذاشته است، تصریح کرد: مردم پیش از انقلاب اسلامی فعالیت های فرهنگی گسترده ای را انجام می دادند که پس از انقلاب این موضوع کمرنگ شده و میدان برای دشمن باز شد.

قاری ادامه داد: مردم و مسئولان شهرستان باید با اتحاد و همکاری فعالیت های فرهنگی موثری را برای عمق بخشی به موضوع اقامه نماز به خصوص در جوانان برگزار کنند.

با برخورد خوب نوجوانان و جوانان را به مساجد جذب کنیم

فرماندار شهرستان با بیان اینکه باید با رفتار و برخورد خوب نوجوانان و جوانان را به مساجد و محافل مذهبی جذب کرد، گفت: شیوه برخورد روحانی مسجد، خادمان و هیئت امنا تاثیر بسیاری در جذب نسل جدید به خانه خدا دارد و باید آسیب های موجود در این زمینه را برظرف کرد.

علی رحمانی اظهار کرد: ایجاد عشق به مسجد، عشق به فضای مذهبی و برخورد با اقشار مذهبی در جوانان و نوجوانان باعث ترغیب آن ها به حضور در نماز جماعات خواهد شد.

کسب رتبه برتر استانی توسط ستاد اقامه نماز تیران و کرون

رئیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان با اشاره به اهمیت توجه بیشتر مسئولان برای ترویج نماز جماعت در بین مردم، گفت: ستاد اقامه نماز شهرستان تیران و کرون با تلاش رئیس ستاد این شهرستان و همکاری مسئولان رتبه اول را بین شهرستان های استان اصفهان بدست آورده و در امتیاز بندی انجام شده موفق به کسب ۷۵ امتیاز از صد امتیاز شده است.

حجت الاسلام ابراهیم رنجبر با بیان اینکه مسئولان باید در بین مردم بوده و در نماز های جماعت شرکت کنند، اظهار کرد:  تقویت نماز وحدت و برطرف آسیب های آن امری مهم برای تقویت ارتباط مردم و مسئولان است و نباید حضور در این مراسم باعث ایجاد مشقت برای ارباب رجوعان شود.

وی خاطرنشان کرد: مجمع خیران مسجد ساز در کشور در حال انجام فعالیت است که باید این مجمع در استان و شهرستان ها هم تشکیل شود تا زمینه ساخت مسجد در روستاها و مراکز بدون مسجد فراهم شود.

ضرورت راه اندازی مجمع خادمان نماز

رئیس ستاد اقامه نماز استان ادامه داد: راه اندازی مجمع خادمان نماز برای کمک به ترویج نماز و ساخت و ساز مساجد نیز امری مهم به شمار می رود چرا که از وابستگی ستاد اقامه نماز به بودجه های دولتی کم کرده و این ستاد را به مردم متصل خواهد کرد.

حجت الاسلام رنجبر یادآور شد: دوره های آموزشی و نشست های مختلفی در سال جاری برای الگوهای تأثیرگذار از جمله مداحان، روسای هیئت های مذهبی، خادمان مساجد و دهیاران برگزار خواهد شد.

وی ضمن تقدیر از برگزاری نماز جماعت در مدارس تیران و کرون، گفت: حضور دانش آموزان در نماز جمعه و نماز جماعت مدرسه زمینه حضور پررنگ آن ها در مساجد را فراهم کرده و روحیه معنوی نوجوانان را تقویت خواهد کرد.

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار