سفیر تیران و کرون

شهر تیران شاهراه سرمایه گذاری استان/ بودجه شهرداری تیران ۳۰ درصد افزایش یافت

کدخبر: 62672
اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۷ در ساعت ۷:۵۲ ب.ظ

پیمان شکرزاده در اولین نشست خبری با خبرنگاران تیران و کرون و اصفهان ضمن تبریک سالروز تاسیس شورای اسلامی در نهم اردیبشت سال ۱۳۷۸، اظهار کرد: شوراهای اسلامی ناظران عالی شهر و نمونه بارز حکومت مردم بر مردم هستند و وجود شورای پویا و فعال باعث ترقی شهر خواهد شد.

شهردار تیران ضمن تقدیر از حمایت و پرکاری اعضای شورای اسلامی شهر تیران، گفت: شهرداری تیران از بدو آغاز به فعالیت پس از انتخاب شهردار جدید در ۲۷ شهریور سال گذشته بعد از شناخت کامل از شهر، برنامه ریزی خود را برای رفع مشکلات و مطالبات به حق مردم در حوزه مختلف آغاز کرده و فعالیت های عمرانی مختلفی را برای آبادانی شهر شروع کرد.

انجام پروژه های عمرانی متعدد توسط شهرداری

وی با اشاره به این پروژه های عمرانی انجام شد، گفت: اصلاح محور یک بانده تیران به سامان که در عامه مردم به دلیل تصادفات بالا به جاده مرگ معروف شده بود، از سال گذشته آغاز و بیش از ۵۰ جلسه برای آزاد سازی جاده برگزار شد که اکنون ۹۰ درصد این آزاد سازی انجام شده است.

شکرزاده با بیان اینکه ۳۴ باغ حریم جاده با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال برای اجرای این پروژه آزادسازی شده است، یادآور شد: اصلاح جاده پس از انجام مناقصه در آینده ای نزدیک آغاز می شود و این محور با همت جمعی و تعامل مسئولان شهرستان دوبانده خواهد شد.

[1]

شهردار تیران ساماندهی ورودی های شرقی، شمالی و غربی شهر را یکی دیگر از پروژه ها دانست و افزود: اصلاح هندسی ورودی شمالی و تعریض پل ورودی، حذف پل ورودی شرقی و ایمن کردن مسیر با وصل شدن باند سوم محور نجف آباد به تیران به پروژه ورودی شهر در سال جاری انجام خواهد شد و اصلاح وردی غربی شهر به سال آینده موکول می شود.

وی آراستگی شهر را امری مهم برای زیبا سازی و معرفی این منطقه به سایر مردم دانست و ادامه داد: ساماندهی بلوار امام خمینی(ره) به عنوان مسیر اصلی تردد در شهر، بلوار شهدا با نصب المان شهدا و سایر بلوارها و ساماندهی میادین شهر با نصب المان و آب نما از جمله پروژه های در دست اقدام شهرداری است.

باغ بانوان تیران در آینده ای نزدیک راه اندازی می شود

شکرزاده با بیان اینکه ساخت باغ بانوان یکی از خواسته های چندین ساله بانوان شهر است، تصریح کرد: طراحی این محل فرهنگی تفریحی در زمینی به مساحت چهار هزار مترمربع در شمال شهر انجام شده و مراحل ساخت آن در سال جاری در دو فاز با هزینه ای بالغ بر یکصد میلیون تومان توسط پیمانکار انجام خواهد شد.

شهردار تیران خاطرنشان کرد: انجام آسفالت خیابان حد فاصل میدان فردوسی و‌ میدان نشاط، شهرک فدک، آغاز لکه گیری خیابان ها از اسفند سال گذشته و ادامه دادن آن در سال جاری، حل برخی از مشکلات منطقه تعمیرگاهی، ساخت پارک صادقیه با در نظر گرفتن مشکلات آب در کمتر از بیست روز، راه اندازی کمیته آموزش شهروندی با رویکرد محله محوری برای ارتقای پتاسیل ها و فرهنگ شهروندان از جمله فعالیت های انجام شده دیگر است.

وی ادامه داد: اصلاح جاده منطقه تعمیرگاهی در سه فاز بابودجه ای بالغ بر ده میلیارد ریال، مسقف کردن قبور شهدا و نظم بخشی به آرامستان، زیبا سازی حاشیه رودخانه سرپل به عنوان بافت تاریخی شهر، نورپردازی فضای سبز و اصلاح هندسی آن، ساخت پارک شهرک بهارستان و پارک جنب میدان فردوسی و طراحی پارک کوهستان در ۲۹ هکتار و جذب سرمایه گذار بومی در این زمینه از جمله فعالیت های در دست اقدام و برنامه ریزی شده است.

فضای سبز شهر با برنامه‌ریزی های انجام شده افزایش می یابد 

شکرزاده با اشاره به کمبود فضای سبز در شهر تیران، گفت: افزایش فضای سبز با توجه به معضلات کمبود آب و دغدغه استاندار در این زمینه برنامه ریزی دقیقی را می طلبد که با توجه به کافی نبودن آب چاه ها برای فضای سبز موجود، مشکل با خرید پساب تا حدودی حل خواهد شد.

شهردار تیران اذعان کرد: آیین نامه مدیریت شهری تدوین و آماده اجرا برای سال جاری است تا با برنامه ریزی بلند مدت شهری و ایجاد درآمد پایدار شاهد رشد و توسعه شهر باشیم.

تیران شاهراه سرمایه گذاری استان

وی شهر تیران را نقطه اتصال سه استان و شاهراه سرمایه گذاری دانست و تصریح کرد: این شهر قابلیت های خوبی برای سرمایه گذاری در زمینه های مختلف به خصوص در بخش گردشگری دارد که مسئولان شهر تیران برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن کرده و آماده حمایت و جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی هستند.

[2]

لزوم همکاری شرکت نفت و اداره امور مالیاتی با شهرداری 

شکرزاده با اشاره به گذر دو لوله اصلی نفت و گاز از تیران خواستار  همکاری کردن شرکت نفت پیرامون  هزینه های تحمیلی تامین ایمنی این دو لوله در محوطه کارگاهی شد.

وی ادامه داد: مشکلاتی پیرامون پرداخت حق و حقوق شهرداری ها توسط اداره دارایی و امور مالیاتی وجود دارد که خواستار برنامه ریزی و تعامل بیشتر این اداره هستیم.

پروژه آسفالت شهرک شهید باهنر انجام می شود

شهردار تیران با اشاره به مشکلات شهرک‌ شهید باهنر، یادآور شد: این شهرک‌توسط بنیاد مسکن ساخته شده و مشکلاتی پیرامون اجرای پروژه آسفالت خیابان های این شهرک وجود داشت که با همکاری فرماندار، نماینده مجلس و بنیاد مسکن آسفالت و جدول گذاری این شهرک در نیمه اول سال ۹۷ در صورت همکاری بنیاد مسکن انجام می شود.

افزایش سی درصدی بودجه شهرداری‌ تیران

شکرزاده بودجه سال گذشته شهرداری تیران را  هفت میلیارد و چهارصد میلیون تومان اعلام کرد و افزود: بودجه شهرداری در سال جاری با  رشد سی درصدی به  ۹ میلیارد و دویست میلیون تومان رسیده است که امیدواریم با تلاش های انجام شده این بودجه  بعد از شصت سال دو رقمی شود.

وی حمایت از کالای ایرانی را امری مهم دانست و گفت: شهرداری در خرید اجناس و پروژه‌ های خود ضمن در اولویت قرار دادن کالاهای ساخت کشور، خرید از شهر تیران و شهرستان و سپس سایر شهرستان ها را مدنظر قرار خواهد داد.

انتهای پیام


[1] تصویر: http://safiretiran.ir/uploads/2018/04/IMG_8171.jpg

[2] تصویر: http://safiretiran.ir/uploads/2018/04/IMG_8175.jpg

[3] تصویر: http://safiretiran.ir/uploads/2018/04/IMG_8186.jpg

[4] تصویر: http://safiretiran.ir/uploads/2018/04/IMG_8182.jpg

[5] تصویر: http://safiretiran.ir/uploads/2018/04/IMG_8200.jpg

[6] تصویر: http://safiretiran.ir/uploads/2018/04/IMG_8187.jpg

[7] تصویر: http://safiretiran.ir/uploads/2018/04/IMG_8154.jpg

[8] تصویر: http://safiretiran.ir/uploads/2018/04/photo_2018-04-29_21-00-35.jpg