سفیر تیران و کرون

پذیرش مسئولیت به معنای سروری کردن بر مردم نیست/ خلاقیت و ابتکار در ارگان های دولتی وجود ندارد

کدخبر: 62833
اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۷ در ساعت ۵:۱۲ ب.ظ

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون [1] مراسم تودیع و معارفه فرماندار تیران و کرون ظهر امروز با حضور حمیدرضا طباطبائی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان، حمید وطن خواه مدیرکل سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان، نماینده مجلس، مسئولان و خانواده های شهدا در محل فرمانداری تیران و کرون برگزار شد.

نماینده شهرستان تیران و کرون و نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از خدمات علی رحمانی فرماندار سابق تیران و کرون، اظهار کرد: مسئولان باید در شرایط سخت، از ظرفیت های محلی همراه با رعایت قوانین استفاده کرده و با انجام کارهای ابتکاری زمینه حل مشکلات را فراهم کنند.

خلاقیت و ابتکار در ارگان های دولتی وجود ندارد

ابوالفضل ابوترابی با بیان اینکه در سال های گذشته و در شرایط تحریم فعالیت های خوبی در این شهرستان انجام شد، گفت: ادارات دچار روزمرگی شده و خلاقیت و ابتکار چندانی در انجام امور مختلف وجود ندارد.

وی ادامه داد: ساختارهای اداری نیاز به  اصلاح دارند تا مسئولان و کارمندان خلاق و مبتکر تربیت شده و  پیشرفت بهتری را به ارمغان بیاورند.

نماینده مجلس شهرستان با اشاره به مشکلات کم آبی و آبرسانی به ۱۷ روستای شهرستان نجف آباد و تیران و کرون با تانکر، تصریح کرد: مشکلات و مسائل زیادی به خصص در روستاها وجود دارد که مسئولان باید دست در دست هم بدهند و با هر تفکری برای عمران و آبادانی تلاش کنند.

وی ساخت بیمارستان را یکی از اولویت های مهم شهرستان تیران و کرون دانست و افزود: پروژه فاضلاب تیران، شهرک صنعتی عسگران و شهرک شهید باهنر دولت آباد چند پروژه الگوی کشوری و خلاقانه است که با همکاری همه جانبه مسئولان انجام می شود.

ابوترابی خاطرنشان کرد: مردم ایران اسلامی همواره به پای نظام و انقلاب اسلامی ایستاده اند و انتقادهای موجود به لحاظ سوء مدیریت و تخلفات برخی مدیران است که باید نسبت به این تخلفات اقدامات موثری انجام شود.

[2]

تلاش خود را برای رفع کمبودها و مشکلات انجام دادم

فرماندار سابق تیران و کرون، مردم این شهرستان را متدین، سخت کوش و ولایت مدار خواند و اظهار کرد: بیش از شصت درصد جمعیت این شهرستان روستانشین و محروم هستند و بنده در دوران خدمت خود تمام تلاش خود را برای رفع کمبودها و مشکلات انجام دادم.

علی رحمانی گفت: حمایت از صنعتگران، توجه ویژه به حوزه اجتماعی و فرهنگی، افتتاح پروژه ها تصفیه خانه فاضلاب، پیگیری های مکرر برای انجام پروژه تصفیه خانه آب شرب اصفهان، درمانگاه تامین اجتماعی، موافقت اصولی بیمارستان، طرح پایانه صادراتی غرب اصفهان، راه اندازی و توسعه صنعت گردشگری، حل مشکلات کمبود آب و پلمپ ۸۰ چاه غیرمجاز، پیگیری منطقه حفاظت شده دالانکوه و الحاق آن به شهرستان از جمله فعالیت های انجام شده در دوران خدمت بنده در تیران و کرون است.

وی پرهیز از عوام فریبی را امری مهم دانست و افزود: بالابردن انتظارات و توقعات مردم کاری اشتباه است و باید با توجه به ظرفیت های موجود و برای کسب رضایت خداوند و مردم تلاش کرد.

فرماندار سابق تیران و کرون با اشاره به امنیت، آرامش و  اقتدار ایجاد شده در شهرستان، تصریح کرد: مردم همیشه در صحنه تیران و کرون با حضور ۹۵ درصدی خود در انتخابات افتخار بزرگی را برای این شهرستان به ارمغان آوردند که جا دارد از  فعالیت مسئولان ادارت شهرستان و اعضای شورای تامین تقدیر کنم.

[3]

پذیرش مسئولیت به معنای سروری کردن بر مردم نیست

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با بیان اینکه پذیرش مسئولیت به معنای سروری کردن بر مردم نیست و یک مسئول باید خدمت گذار حقیقی باشد، گفت: درب اتاق مسئولان باید همواره به روی ارباب رجوع باز باشد و با روی گشاده با مردم برخورد شود چرا که مسئولان ولی نعمت مردم بوده و باید با تمسک به سیره نبوی رفتار کنند.

حمیدرضا طباطبائی تسهیل کردن امور اداری مردم را امری مهم دانست و اظهار کرد: قوانین برای حل مشکلات تصویب می‌شوند و نباید با استفاده از آن ها در کار مردم خلل ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه یک مسئول باید با شجاعت در صحنه خدمت وارد شود، تصریح کرد: همکاری مسئولان با مردم و خودداری از سنگ اندازی در امور، باعث پیشرفت و آبادانی در کشور می شود و رضایت مردم را در پی خواهد داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان ادامه داد: فضای سیاسی کشور باید فضای گفتگو باشد و احزاب و عقاید مختلف بتوانند حرف خودشان را بیان کنند.

طباطبائی با اشاره به امنیت و آرامش حاکم در شهرستان تیران و کرون، خاطرنشان کرد: برای ارتقای سطح امنیت باید چالش های امنیتی را در سال جاری برطرف کرد و با اقتدار آرامش را برای کل کشور فراهم نمود.

وی در ادامه از سه سال ودو ماه خدمت رسانی علی رحمانی به عنوان فرماندار تیران و کرون تقدیر  و مجید حججی را به عنوان فرماندار جدید این شهرستان منصوب کرد.

[4]

دعواهای سیاسی در شرایط فعلی کشور صلاح نیست

فرماندار جدید تیران و کرون ضمن تقدیر از حمایت های انجام شده، اظهار کرد: ایران اسلامی برای رسیدن به پیشرفت و آبادانی نیاز به وحدت دارد و در شرایط فعلی کشور جای دعواهای سیاسی نیست.

مجید حججی خود را وابسته به جناح خاصی ندانست و گفت: تشکل های سیاسی مبنا را بر کار و حمایت از نظام و دولت قرار دهند تا با کمک یکدیگر مشکلات حل شده و بر دعواهای سیاسی خاتمه داده شود.

وی با بیان اینکه شوراهای اسلامی جایگاه خودشان را در کشور پیدا نکرده اند، اذعان کرد: نقاط مثبت در مدیریت بنده بحث شوراها هستند و درب اتاق فرماندار بر روی شوراهای شهر و روستا باز است.

[5]

فرماندار تیران و کرون شهردار و دهیار را خط مقدم توسعه، آبادانی و خدمت رسانی دانست و ادامه داد: مسئولان باید جسورانه برای خدمت رسانی به مردم تلاش کنند و فردی که از مواخذه و ریسک پذیری بترسد صلاحیت پذیرش مسئولیت را نخواهد داشت.

حججی با اعلام حمایت همه جانبه از مسئولان کوشا، افزود: مسئولان باید کار را به‌ نفع مردم انجام دهند و قانون را به نفع مردم تفسیر کنند تا پیشرفت و رضایت همگانی حاصل شود.

مجید حججی با بیش از ۲۵ سال سابقه خدمت در وزارت کشور و در منصب های مختلف به عنوان فرماندار تیران و کرون انتخاب شد و علی رحمانی پس از ۳۴ سال خدمت در وزرات کشور و انجام مسئولیت های متعدد تقاضای بازنشستگی خود را تحویل استانداری داد.

برای دیدن تصاویر مراسم اینجا [6] کلیک کنید

انتهای پیام/


[1] به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون: http://safiretiran.ir/

[2] تصویر: http://safiretiran.ir/uploads/2018/05/IMG_8497.jpg

[3] تصویر: http://safiretiran.ir/uploads/2018/05/IMG_8565.jpg

[4] تصویر: http://safiretiran.ir/uploads/2018/05/IMG_8588.jpg

[5] تصویر: http://safiretiran.ir/uploads/2018/05/IMG_8638.jpg

[6] اینجا: http://safiretiran.ir/62811