• کدخبر: 62902
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۱۸ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۲۸
  • چاپ خبــر
امام جمعه رضوانشهر:

خرید کالای ایرانی باید به‌ یک فرهنگ تبدیل شود/ حمایت از فلسطین حمایت از امت اسلامی است

امام جمعه رضوانشهر حمایت از کالای ایرانی را امری مهم در زمینه بهینه سازی مصرف دانست و گفت: خرید کالای ایرانی باید به‌ یک فرهنگ تبدیل شود تا اقتصاد کشور از رکود و ضعف نجات یافته و شاهد توسعه و رونق در امور مختلف باشیم.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون حجت الاسلام محمد شیاسی در خطبه های نماز جمعه این هفته رضوانشهر با بیان اینکه مسلمانان باید حقیقتا به اصول دین و اخلاق اسلامی پایبند باشند، اظهار کرد: عبادت فقط اقامه نماز و روزه گرفتن نیست و فلسفه اعمال عبادی به‌خصوص روزه باتقوا شدن انسان و یاد خدا با تمام اعضا و‌ جوارح بدن است.
امام جمعه رضوانشهر با اشاره به سالروز پذیرش ولایتعهدی امام رضا در سال ۲۰۱ هجری قمری، گفت: ائمه بزرگوار روش های مختلفی ازجمله پذیرش صلح یا جنگ را برای حفظ دین و ‌مکتب تشیع اتخاذ می‌کردند و این تصمیم با توجه به شرایط زمان گرفته می شد.

جوانان به پرورش فرزندانی صالح توجه بیشتری داشته باشند

وی ضمن یادآوری نامگذاری ۳۱ اردیبهشت به نام روز ملی جمعیت، تصریح کرد: مردم ایران اسلامی به خصوص جوانان باید توجه ویژه ای به تولید نسل و‌ پرورش فرزندانی صالح و‌ خوب داشته باشند.
حجت الاسلام شیاسی ادامه داد: مشکلات اقتصادی مانع فرزندآوری برای برخی از مردم شده است اما افراد دارای شرایط اقتصادی مناسب هم به فرزندان کم‌ اکتفا می کنند و همین امر باعث پیر شدن جمعیت کشور به مرور زمان خواهد شد.

خرید کالای ایرانی باید به‌ یک فرهنگ تبدیل شود

امام جمعه رضوانشهر با اشاره به نامگذاری یکم خرداد به نام روز روز بهره بری و‌ بهینه سازی مصرف، اذعان کرد: زیاده روی در مصرف و اسراف معضلی مهم در کشور است که باعث هدر رفت بسیاری از منابع و ذخایر انرژی نیز خواهد شد.

وی حمایت از کالای ایرانی را امری مهم در زمینه بهینه سازی مصرف دانست و افزود: خرید جنس ایرانی به نفع کارگران و اقتصاد کشور است و آمار بیکاری را تا حد زیادی کاهش خواهد داد.

حجت الاسلام شیاسی گفت: خرید کالای ایرانی باید به‌ یک فرهنگ تبدیل شود تا اقتصاد کشور از رکود و ضعف نجات یافته و شاهد توسعه و رونق در امور مختلف باشیم.

امام جمعه رضوانشهر ضمن تبریک سالروز فتح خرمشهر، خاطرنشان کرد: اقتدار، امنیت و آرامش ایران اسلامی مرهون از خودگذشتگی و جان فشانی  شهدا و ایثارگران است و نباید نسبت به این قشر تاثیرگذار جامعه غافل باشیم.

حمایت از فلسطین حمایت از امت اسلامی است

وی با بیان اینکه ترامپ خبیث جنایات زیادی را در کشورهای اسلامی انجام داده است، یادآور شد: آمریکا بیش از هفتاد نفر مسلمان را  کشته و سه‌ هزار نفر را مجروح کردند تا سفارت آمریکا به قدس اشغالی منتقل شود که این جنایت حاصل حمایت های حاکمان خبیث عربستان سعودی از آن ها و رژیم صهیونیستی است.

حجت الاسلام شیاسی گفت: پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین اصل بنیادین جمهوری اسلامی ایران بوده و حمایت از فلسطین حمایت از امت اسلامی است.

امام جمعه رضوانشهر با بیان اینکه اگر صهیونیست در منطقه حاکم شود هیچ مسلمانی را زنده نخواهد گذاشت، تصریح کرد: این تهدیدات علیه امت اسلام به فرصت تبدیل شده و ‌با اتحاد جریان مقاومت علیه صهیونیست، شاهد پیروزی مسلمانان و شکست سنگین رژیم صهیونیستی و حامیان آن خواهیم بود.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار