• کدخبر: 62958
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۴۱ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۰۳/۴
  • چاپ خبــر
امام جمعه رضوانشهر:

استکبار جهانی مخالف اقتدار و ایستادگی ملت ایران است/ انعطاف در مقابل دشمن او را گستاخ تر می کند

امام جمعه رضوانشهر گفت: دشمنی آمریکا بر محور هسته ای نیست و دشمنان جمهوری اسلامی ایران با اصل این نظام مخالف بوده و با اقتدار، ایستادگی و خودباوری ملت مشکل دارند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون    حجت الاسلام محمد شیاسی در خظبه های نماز جمعه این هفته رضوانشهر ضمن تسلیت سالگرد وفات حضرت خدیجه سلام الله علیها، اظهار کرد: این بانوی مکرم به عنوان اولین زن به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله ایمان آورده و بزرگترین فضیلت ایشان مادر حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها بودن است.

امام جمعه رضوانشهر با اشاره به سالروز میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام در پانزدهم ماه مبارک رمضان، گفت: هیچ سائلی دست خالی از درب خانه این حضرت نمی رفت و به همین سبب امام حسن علیه السلام را کریم اهل بیت می خوانند.

وی افزود: فقرا و نیازمندان زیادی در جامعه وجود دارند که باید با الگوگیری از کریم اهل علیه السلام به انفاق و حمایت از آن ها پرداخت.

بازتاب خبر باز پس گیری خرمشهر در دنیا بسیار گسترده بود

حجت الاسلام شیاسی آزادسازی خرمشهر در دوران جنگ تحمیلی را دستاوردی مهم برای ایران اسلامی خواند و تصریح کرد: بازتاب خبر باز پس گیری خرمشهر در دنیا بسیار گسترده بوده و اقتدار و ایستادگی رزمندگان را به رخ جهانیان کشاند.

امام جمعه رضوانشهر ادامه داد: خون های بسیاری برای دفاع از خاک و ناموس کشور ریخته شده است که باید نسبت به جایگاه شهدا و ایثارگران ارزش و اهمیت بیش تری قائل شد.

کمک به زندانیان غیر عمد یکی از مصادیق مهم انفاق است

وی با اشاره به نامگذاری پنجم خرداد به نام روز نسیم مهر، خاطرنشان کرد: بسیاری از مردم به دلیل جرایم غیر عمد در زندان به سر برده و خانواده آن ها دچار مشکلاتی متعددی شده اند که کمک به ابن افراد و  آزاد سازی زندانیان یکی از مصادیق مهم انفاق بوده و قطعا در نزد خداوند ارزش بالایی دارد.

حجت الاسلام شیاسی اهمیت و جایگاه مجلس شورای اسلامی در کشور را بسیار مهم دانست و گفت: مجلس به عنوان یکی از قوای مهم کشور در کار قانون گذاری، نظارت بر عملکرد دولت و حمایت از مردم نقش بسزایی دارد و نمایندگان مجلس باید با پایبندی به سوگند یاد شده وظایف خود را بدرستی انجام دهند.

دشمنان با اقتدار، ایستادگی و خودباوری ملت مشکل دارند

امام جمعه رضوانشهر با بیان نکات بیان شده توسط رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسوولان نظام اسلامی، یادآور شد: دشمنی آمریکا بر محور هسته ای نیست و دشمنان جمهوری اسلامی ایران با اصل این نظام مخالف بوده و با اقتدار، ایستادگی و خودباوری ملت مشکل دارند.

وی با بیان اینکه انقلاب و نظام با زحمات زیادی به بار نشسته است، اذعان کرد: انعطاف در مقابل دشمن او را گستاخ تر می کند و تنها راه نجات کشور ایستادن در مقابل امریکا و قدرت های منطقه است.

حجت الاسلام شیاسی ادامه داد: اروپا نشان داده در حساس ترین موارد با آمریکا همراه است و نباید به آن ها امید بست.

امام جمعه رضوانشهر افزود: مسئولان نباید مسائل کشور را با برجام و‌ مسائل خارجی گره بزنند چرا که انجام مذاکرات و توافق نامه برجام تاثیری در حل مشکلات کشور نداشته و فرصت را برای اجرای راه حل های دیگر تلف کرده است.

وی با بیان اینکه گره همه مشکلات کشور با اجرای اقتصاد مقاومتی باز خواهد شد، گفت: مردم و مسوولان تذکرات رهبر معظم انقلاب را جدی بگیرند و به تولید داخل اهمیت بیشتری داده شود چرا که تنها راه پیشرفت کشور، روی پای خود ایستادن است.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار