• کدخبر: 62997
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۲۵ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۶
  • چاپ خبــر
مدیر عامل شرکت تعاونی کامیون داران شهرستان:

رعایت آرامش اصلی مهم در اعتراضات رانندگان/ اقتصاد ۲۰ هزار نفر در تیران و کرون به فعالیت خودورهای سنگین بستگی دارد

مدیر عامل شرکت تعاونی کامیون داران تیران و کرون با اشاره به وجود 2500 دستگاه کامیون در این شهرستان، گفت: حدود 4 هزار راننده خودرو سنگین در تیران و کرون از طریق این کار، درآمد زندگی خود را تامین می کنند و 20 هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم با این شغل در ارتباط هستند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون  علیرضا محمدی در گفتگو با این پایگاه خبری رانندگی خودروهای سنگین را یکی از شغل های مهم مردم شهرستان تیران و کرون دانست و اظهار کرد: اعتراض صنفی کامیون‌داران از روز سه‌شنبه اول خرداد و طبق اصل ۲۷ قانون اساسی در بسیاری از شهرهای کوچک و بزرگ ایران آغاز شد و رانندگان خواستار توجه بیش تر مسئولان به خواسته های آن ها شدند.

حل مشکل کرایه بار مهم ترین درخواست رانندگان

مدیر عامل شرکت تعاونی کامیون داران شهرستان تیران و کرون با بیان اینکه این اعتراضات به هیچ وجه سیاسی نبوده و در کمال آرامش انجام شده است، گفت: نوسازی ناوگان حمل و نقل، کاهش نرخ عوارض جاده ای، کاهش نرخ مالیات سالانه کامیون، رسیدگی به وضعیت خراب جاده ها، حل مشکل بیمه رانندگان و کاهش نرخ بیمه، رفع مشکلات شرکت های حمل و نقل و کرایه بار از جمله درخواست های اعتراض کنندگان برای بررسی و رسیدگی بیش تر توسط مسئولان مربوطه است.

وی حل مشکل کرایه بار را مهم ترین درخواست این افراد عنوان کرد و ادامه داد: کرایه ها به صورت توافقی بین صاحب کالا و شرکت حمل و نقل مشخص می شود و مبنای مشخصی برای تعیین آن وجود ندارد که در این بین توجه کمتری به زحمات و مطالبه راننده می شود.

اقتصاد ۲۰ هزار نفر در تیران و کرون به فعالیت کامیون ها بستگی دارد

محمدی با اشاره به وجود حداقلی دو هزار و ۵۰۰ دستگاه کامیون در تیران و کرون، تصریح کرد: حدود ۴ هزار راننده خودرو سنگین در تیران و کرون از طریق این کار، درآمد زندگی خود را تامین می کنند و از جمعیت ۷۱ هزار نفری تیران و کرون تقریبا ۲۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم با این شغل در ارتباط بوده و زندگی خود را می گذرانند که در صورت رسیدگی نکردن مسئولان به خواسته های آن ها در تامین مخارج زندگی و خودروی خود ناتوان هستند.

مدیر عامل شرکت تعاونی کامیون داران شهرستان با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با مسئولان شهرستان و دیدار فرماندار، امام جمعه، فرمانده نیروی انتظامی، دادستان، بخشداران، شهردار و شورای اسلامی شهر تیران با رانندگان، خاطرنشان کرد: رانندگان با توجه به قول های مساعد مسئولان برای پیگیری مطالبه به حق آن ها در سطح استان و کشور شنبه عصر محل تجمع را ترک کردند.

وی افزود: روز شنبه جلسه ای با حضور وزیر کشور و مسئولان عالی رتبه پیرامون مطالبات کامیون داران برگزار و توافقاتی حاصل شده است که امیدواریم مشکل را به زودی حل کند.

رعایت آرامش اصلی مهم در اعتراضات رانندگان خودورهای سنگین

مدیر عامل شرکت تعاونی کامیون داران شهرستان ضمن توصیه نسبت به رعایت آرامش گفت: رانندگان و مسئولان تمام تلاش خود را برای جلوگیری از کارهای غیر معمول و خارج از عرف انجام داده و اجازه ایجاد اغتشاش و سوء استفاده از بیان مطالبه به حق رانندگان را ندادند.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار