• کدخبر: 63019
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۵۴ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۷
  • چاپ خبــر
رییس دادگستری شهرستان تیران و کرون:

بی توجهی به قوانین، پرونده های قضایی تیران را افزایش داده است

رییس دادگستری شهرستان تیران و کرون گفت: بی توجهی به قوانین در معاملات اقتصادی پرونده های قضایی تیران و کرون را افزایش داده است.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون  به نقل از  ایمنا، مجید قربانی با اشاره به تشکیل ۵۰۰ پرونده تخلف اقتصادی در دادگستری این شهرستان اظهار کرد: عدم اطلاع و بی توجهی به قوانین در معاملات اقتصادی و همچنین تخلفات بعضی از بنگاه های فروش اتومبیل پرونده های قضایی تیران و کرون را افزایش داده است.

وی افزود: مردم در انجام معاملات اقتصادی نسبت به حق و حقوق خود و همچنین جنبه های مختلف قوانین باید آگاه باشند تا اینکه در انجام معامله شکست نخورده و یا طعمه افراد سود جو قرار نگیرند.

رییس دادگستری شهرستان تیران و کرون با بیان اینکه امضا عهدنامه و قراردادهای سفید و حاوی محتوا توسط افراد یکی از تخلفات و اشتباهات در انجام معاملات اقتصادی بوده، تصریح کرد: افراد متخلف با اخذ امضا افراد در پای صفحه های قرارداد خالی از محتوای معامله اقدام به سودجویی و معاملات سوری کرده بودند که این چنین اتفاقاتی بسیاری از افراد را گرفتار کرده است.

وی ادامه داد: بی اطلاعی از قوانین و ساده لوحی در انجام معامله اقتصادی منجر به گرفتاری در مشکلات اقتصادی و اجتماعی برای بعضی از مردم شهرستان تیران و کرون شده که نیازمند آگاهی بخشی به مردم و همچنین نظارت بیشتر دستگاه های نظارتی بر بنگاه های معاملاتی است.

قربانی با بیان اینکه اعتماد بدون پشتوانه و غلط به هر فرد و گروهی مشکل ساز می شود، خاطرنشان کرد: باید دقت و توجه نسبت به مسائل اقتصادی و اجتماعی افزایش یابد و افراد هرگونه قرارداد و عهدنامه ای را بدون مطالعه و آگاهی از جنبه های مختلف نباید امضاء کنند.

وی اضافه کرد: دادگستری تیران و کرون مرکز ارایه مشاوره توسط کارشناسان حقوقی در ساعات اداری را برای کاهش پرونده های قضایی فعال کرده و باید فرهنگ بهره گیری از نظرکارشناسی در انجام فعالیت های حقوقی بیش از بیش در جامعه نهادینه کرد.

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار