• کدخبر: 63349
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۳۶ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
  • چاپ خبــر
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در تیران و کرون مطرح کرد؛

خیران پس از شرکت در مناقصه کار ساخت بیمارستان را آغاز کنند/ نمایندگان مجلس پیگیر یکسان شدن تعرفه بخش خصوصی و دولتی برای پزشکان باشند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به مشکلات جذب پزشک متخصص برای بیمارستان های دولتی، گفت: تامین پزشک برای بخش دولتی به دلیل متفاوت بودن تعرفه و دستمزدهای بخش خصوصی‌ و‌ دولتی به سختی انجام می شود و پزشکان تمایل کمتری برای حضور در مراکز دولتی دارند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون طاهره چنگیز رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ظهر پنجشنبه با حضور در شهرستان تیران و کرون ضمن بررسی مشکلات بخش درمان این شهرستان از بیمارستان بهنیای تیران و کرون بازدید کرد.

ساخت بیمارستان مجهز یکی از مهم ترین خواسته های چندین ساله مردم است

ابوالفضل ابوترابی در جلسه تشکیل شده با اشاره به کمبود های بسیار زیاد تیران و کرون در بخش درمان، اظهار کرد: ساخت بیمارستان مجهز یکی از مهم ترین خواسته های چندین ساله مردم است که با همکاری و مساعدت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و کمک خیران مراحل ساخت آن آغاز خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان های تیران و کرون و نجف آباد با بیان اینکه تا زمان ساخت بیمارستان امام رضا، بیمارستان بهنیا باید خدمات قابل قبولی را به مردم ارائه دهد، گفت: بیشترین مرگ و میر بر اثر مشکلات قلبی عروقی اتفاق می افتد در صورتی که بخش سی سی یو در بیمارستان بهنیا نیروی متخصص ندارد و عملا بدون استفاده باقی مانده است.

ضرورت وجود نیروهای متخصص در بیمارستان بهنیا 

وی تقویت نیروی متخصص را امری مهم برای این بیمارستان دانست و افزود: بیمارستان بهنیا باید در پنج بخش متخصص اطفال، زنان و زایمان، بیهوشی، داخلی و قلب تقویت شود تا رضایت مردم در بخش درمان تا حدی حاصل گردد.

حل مشکلات مربوط به بخش سونوگرافی و رادیولوژی بیمارستان بهنیا، مشکلات و کمبودهای مراکز درمانی رضوانشهر، عسگران و دولت آباد از دیگر خواسته های مطرح شده توسط ابوترابی بود.

سند نقشه درمان استان تهیه شده است

طاهره چنگیز با بیان اینکه باید مشکلات مخصوص به بخش درمان به بهترین شکل برطرف شود، اظهار کرد: تدوین برنامه جامع یکی از ضرورت های اصلی به شمار می رود که برای این منظور سند نقشه درمان استان تهیه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تعبیه بخش های مختلف در هر بیمارستان بر اساس همین سند و سطح ارجاع تعیین می شود تا امکانات به شکل عادلانه و فنی توزیع شود.

وی ادامه داد: سیستم معاونت درمان مشخص می کند چه بخش هایی و به صورت شبانه روزی یا درمانگاهی در بیمارستان وجود داشته باشد.

چنگیز تصریح کرد: توجه ویژه مردم به نکات بهداشتی و ایمنی تاثیر زیادی در کاهش حوادث و میزان مراجعات مردم به مراکز درمانی خواهد داشت.

خیران تیران و کرون پس از شرکت در مناقصه کار ساخت بیمارستان را  آغاز کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به مراحل انجام شده برای ساخت بیمارستان امام رضا در تیران و کرون، خاطرنشان کرد: خیران شهرستان تیران و کرون باید طبق قانون پس از شرکت در مناقصه و رعایت شرایط، کار خود را برای اجرای مراحل عمیاتی پروژه آغاز کنند و پیشنهاد می شود پیش از انجام این مراحل برای کلنگ زنی مجدد اقدام نشود.

وی یادآور شد: هزینه های اداره کردن بیمارستان پس از ساخت بسیار زیاد است که خیران باید همیشه در صحنه بوده و  هزینه های جاری را با امور خدا پسندانه همچون وقف تامین کنند تا در آینده با مشکلات کمتری روبرو باشیم.

نمایندگان مجلس پیگیر یکسان شدن تعرفه بخش خصوصی و دولتی برای پزشکان باشند

چنگیز با اشاره به مشکلات جذب پزشک متخصص برای بیمارستان های دولتی، گفت: تامین پزشک برای بخش دولتی به دلیل متفاوت بودن تعرفه و دستمزدهای بخش خصوصی‌ و‌ دولتی به سختی انجام می شود و پزشکان تمایل کمتری برای حضور در مراکز دولتی دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: نمایندگان مجلس باید یکسان شدن تعرفه حرفه ای خصوصی و دولتی را پیگیر باشند تا این مشکل برای جذب پزشک در بیمارستان های دولتی رفع شود.

چنگیز پس از جلسه ضمن بازدید از بیمارستان بهنیا به همراه مسئولان شهرستان به بررسی مشکلات این مرکز در بخش های مختلف پرداخت.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار