• کدخبر: 63562
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۴۸ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  • چاپ خبــر
در شورای اداری تیران و کرون؛

بررسی عملیاتی مشکلات تیران و کرون توسط استاندار/ ابوترابی: بروکراسی پیچیده اداری مانع پیشرفت بسیاری از پروژه های تیران و کرون شده است

جلسه شورای اداری و مجمع نمایندگان استان اصفهان ظهر امروز با حضور استاندار اصفهان، امام جمعه اصفهان، تعدادی از نمایندگان مجلس، مدیران کل استانی و مدیران و مسوولان شهرستان در فرمانداری تیران و کرون برگزار شد.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون جلسه شورای اداری و مجمع نمایندگان استان اصفهان ظهر امروز با حضور استاندار اصفهان، امام جمعه اصفهان، تعدادی از نمایندگان مجلس، مدیران کل استانی و مدیران و مسوولان شهرستان در فرمانداری تیران و کرون برگزار شد.

ابوالفضل ابوترابی با اشاره به ظرفیت های گردشگری تیران و کرون، اظهار کرد: منطقه حفاظت شده و قلعه تاریخی قمیشلو با معماری زیبا و حیات وحش بکر قابلیت تبدیل به منطقه ای با جذب توریست بالا و بین المللی شدن را دارد و اشتغال زایی خوبی را ایجاد می کند.

بروکراسی پیچیده اداری مانع پیشرفت بسیاری از پروژه ها در تیران و کرون شده است

نماینده مردم تیران و کرون و نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بروکراسی پیچیده اداری مانع سرمایه گذاری و پیشرفت بسیاری از پروژه ها شده است، گفت: بخش خصوص با داشتن سرمایه مورد نیاز آماده سرمایه گذاری در قلعه قمیشلو و ایجاد استانداردهای لازم محیط زیست است تا آن را به ظرفیت گردشگری منحصر بفردی تبدیل کند اما درگیر بروکراسی های اداری شده است.

وی بروکراسی اداری را مانع بهره بری از مجموعه مدرس با پنج هزار هکتار زمین دیوار کشی شده و تمام امکانات دانست و افزود: این منطقه صنعتی بزرگ در شاهراه های غربی استان اصفهان رها شده و بخش خصوصی مشتاق فعالیت در این زمینه است.

ابوترابی با اشاره به قدم های بزرگ برداشته شده در زمینه کشت گلخانه ای تیران و کرون، تصریح کرد: ایجاد اشتغال بالا و تبدیل شهرستان به قطب گلخانه استان ظرفیت مناسبی است که  با توجه به کمبود گاز گلخانه ها، تسریع در بحث گازرسانی بزرگ ترین فعالیت برای کاهش بیکاری در شهرستان است.

مسئولان استانی همکاری بیش تری برای تسریع روند ساخت بیمارستان انجام دهند

این نماینده مجلس ساخت بیمارستان مجهز و مطلوب را خواسته بحق مردم تیران و کرون دانست و خاطرنشان کرد: شهرستان تیران و کرون با بیش از ۷۰ هزار نفر جمعیت و قرار داشتن در یکی از محورهای مواصلاتی مهم استان از داشتن بیمارستانی در شأن محروم است و مسئولان استانی همکاری بیش تری برای تسریع روند ساخت این مطالبه به حق انجام دهند.

مجید حججی وجود سه شهرک صنعتی در سه شهر و ناحیه صنعتی ورپشت با دو هزار اشتغال در شرایط رکود را ظرفیت خوبی برای تیران و کرون دانست و اظهار کرد: این شهرستان به لحاظ کم بودن صنایع آلاینده جزء شهرستان های پاک استان به شمار رفته و شهرک صنعتی رضوانشهر با بیش از سیصد واحد صنعتی ده درصد سنگبری های استان را به خود اختصاص داده است.

فرماندار تیران و کرون گفت: طرح توسعه کارخانه پیشرو دیزل در پنجاه هکتار و ایجاد دو هزار اشتغال، کسب رتبه اول استان در زمینه کشت گلخانه ای و تلاش برای افزایش این کشت، افزایش کشت گیاهان دارویی، پروژه بزرگ هلدینگ رضوانی، جاذبه های فوق العاده گردشگری  از جمله قلعه تاریخی قمیشلو، دالانکوه، روستای کرد علیا و شهر زیرزمینی، چشمه مرغاب از جمله ظرفیت های شهرستان تیران و کرون است.

توجه به جاذبه های گردشگری روستایی باعث کاهش مهاجرت می شود

وی با اشاره به برنامه ریزی به منظور تبدیل سد خاکی خمیران به مرکز تفریحی آبی در منطقه روستایی، تصریح کرد: توجه ویژه به مناطق گردشگری به خصوص در روستاها باعث تولید ثروت و جلوگیری از مهاجرت خواهد شد.

همکاری در زمینه ساخت بیمارستان تیران و کرون، انجام پروژه هشت زیر گذر محور تیران داران و دوبانده شده مجور تیران سامان با توجه به تردد بسیار بالا و جزء ده شهرستان پرتردد استان بودن، فعالیت سرمایه گذاران در مناطق گردشگری به ویژه قمیشلو، پارک کوهستان تیران، روستای کرد علیا و سد خمیران، گازرسانی به طرح های کشاورزی و حل مشکل حریم تونل گلاب از جمله مشکلات مطرح شده توسط فرماندار بود.

مشکلات و مسائل با بررسی عملیاتی و اجرایی سریع تر پیگیری خواهد شد

محسن مهرعلیزاده با اشاره به ضرورت حل مشکلات مردم برای پیشرفت کشور، اظهار کرد: مشکلات و مسائل با بررسی عملیاتی و اجرایی سریع تر پیگیری خواهد شد که با حضور مدیران استانی و شهرستانی این رویه انجام خواهد می شود.

استاندار اصفهان مسئله بی آبی را امری حائز اهمیت دانست و گفت: در عین بی آبی محض هم می توان کار کرد و مدیریت شرایط حاضر مستلزم همت، تدبیر و کار مثمر ثمر است تا بتوان معیشت مردم را در سطح مطلوبی نگه داشت.

وی با اشاره به فعالیت های انجام شده در زمینه تامین آب مورد نیاز کشاورزان، از فعالیت های انجام شده در تیران و کرون در گسترش کشت گلخانه ای و اصلاح آبیاری تقدیر کرد.

دشمن برنامه جامعی را برای جلوگیری از پیشرفت ایران اسلامی طراحی کرده است

مهرعلیزاده با بیان اینکه دشمن برنامه جامعی را برای جلوگیری از پیشرفت ایران اسلامی طراحی کرده است، یادآور شد: مردم ایران اسلامی ابایی از تهدیدهای دشمن نداشته و با صلابت و محکم به پای انقلاب، تمدن و سابقه پرشکوه کشور خود ایستاده اند.

استاندار خواستار همراهی بیش تر مسئولان با مردم شد و افزود: مردم و مسئولان با همراهی یکدیگر در مسائل مختلف از جمله کمبود آب کشاورزی به نتیجه مطلوبی خواهند رسید و اجرای طرح ایجاد اشتغال پایدار در مناطق آسیب دیده نیز بخشی از مشکلات را کاهش می دهد.

مراحل بروکراسی اداری با تشکیل پرتال سرمایه گذاری استان اصفهان تسهیل می شود

وی با اشاره به تشکیل پرتال سرمایه گذاری استان اصفهان، خاطرنشان کرد: مراحل بروکراسی اداری با تشکیل این پرتال تسهیل شده و باعث تسریع در اجرای روند پروژه های مختلف و سرمایه گذاری سرمایه گذاران خواهد شد.

مهرعلیزاده در ادامه جلسه به بررسی جزء به جزء مشکلات مطرح شده و پرسش و پاسخ از مدیران استانی پرداخت و مصوبه هایی را برای حل مشکلات مطرح کرد.

استاندار اصفهان با حضور در شهرستان تیران و کرون ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای تیران، پروژه ساخت مجموعه فرهنگی هلدینیگ رضوانی (پارک کوهستان) شهر تیران را کلنگ زنی کرد.

مشاهده تصاویر در اینجا

انتهای پیام/

 

 

 

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار