• کدخبر: 63780
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۲۹ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۴
  • چاپ خبــر
رئیس دادگاه بخش کرون:

جرایم مواد مخدر بخش کرون ۶۰ درصد کاهش یافت/ طلاق در ازدواج های زیر ۱۶ سال رو به افزایش است

رحیمی تعداد پرونده های بررسی شده در سال را حدود ۳ هزار دانست و ادامه داد: بیشتر پرونده ها مربوط به پرونده های ملکی و خانواده است و آمار پرونده های خانوادگی با توجه به آسیب های شبکه های اجتماعی و ماهواره بیش از ۱۵ درصد رشد داشته است.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون سجاد رحیمی در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به پوشش بیش از ۳۵ هزار نفر در ۲۶ روستا توسط دادگاه عمومی بخش کرون، اظهار کرد: برخورد قاطع با متخلفان و صدور دستورات قضایی، جرایم مواد مخدر در بخش کرون را با کاهش چشمگیر ۶۰ درصدی روبرو کرده است.

جرایم مربوط به شکار و ‌صید جانوران در منطقه حفاظت شده قمیشلو هشتاد درصد کاهش یافته است
رئیس دادگاه بخش کرون با بیان اینکه ظرفیت های محیط زیستی شهرستان موجب طمع و‌ دست درازی متخلفان شده است، گفت: جرایم مربوط به شکار و ‌صید جانوران از جمله آهو و بز کوهی در منطقه حفاظت شده قمیشلو با آماری بی سابقه هشتاد درصد کاهش یافته است و فقط سه مورد شکار را در یکسال گذشته داشتیم.
وی تخریب بوته کنی در دالانکوه را خطری جدی برای محیط زیست دانست و تصریح کرد: هشتاد درصد تخلفات بوته کنی و کاشت گیاهانی از جمله سیر و‌ موسیر با اقدامات انجام شده و بستن جاده کاهش یافته است.
رحیمی افزود: بیش از ۵۰ حلقه چاه غیر مجاز و فاقد پروانه در بخش کرون با توجه به کم آبی و‌خشکسالی انسداد و ‌پلمپ شده است.

۴۰ درصد پرونده های روستاها به سازش منتهی می شود
رئیس دادگاه بخش کرون با اشاره به فعالیت شورای حل اختلاف شهری و صلح و سازش روستایی، خاطرنشان کرد: ماهانه ۱۵۰ پرونده صلح و سازش در روستاها بررسی می شود که ۴۰ درصد آن ها با توجه به فرهنگ صلح و سازش در روستاها به سازش منتهی می شود و صد پرونده در شورای حل اختلاف شهری رسیدگی و‌ صدور رای می شود.

رحیمی انجام اقدامات پیشگیرانه با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر و برخورد با معتادان برای کاهش جرایم این بخش، برگزاری جلسات با دهیاران و اعضای شورای اسلامی و ‌مکلف شدن برای نصب‌ دوربین های مدار بسته به منظور کاهش سرقت ها و شناسایی سارقان را از جمله فعالیت های دیگر نام برد.
وی با بیان اینکه ۲۰ درصد جرایم مربوط به جرایم تصادفات جاده ای برون شهری است، گفت: اقدامات لازم جهت بهبود جاده مواصلاتی تیران به فریدن و برعکس با توجه به مشکلات و‌ نواقص آسفالت و جاده با تعامل با اداره راهداری و‌ حمل و نقل جاده‌ای انجام شده است.

آمار پرونده های خانوادگی بیش از ۱۵ درصد رشد داشته است
وی تعداد پرونده های بررسی شده در سال را حدود ۳ هزار دانست و ادامه داد: بیشتر پرونده ها مربوط به پرونده های ملکی و خانواده است و آمار پرونده های خانوادگی با توجه به آسیب های شبکه های اجتماعی و ماهواره بیش از ۱۵ درصد رشد داشته است.
رییس دادگاه بخش کرون با بیان اینکه اکثر طلاق ها در سنین پایین رخ می دهد، افزود: طلاق در ازدواج های زیر ۱۶ سال رو به افزایش است که باید با توجه بیش تر به امر ازدواج از این روند جلوگیری کرد.
وی خاطرنشان کرد: موقوفه بودن تعدادی از روستاهای بخش کرون از جمله کردعلیا، کرد سفلی و دولت آباد مشکلاتی را بوجود آورده است که با توجه به جلسات برگزار شده، اقداماتی برای تبدیل به احسن این موقوفات انجام شده است.
رحیمی مشکلات آب را برای کشاورزان بخش کرون بسیار مهم دانست و گفت: جلساتی با مردم و مسئولان جهت رفع مشکلات آب شرب و کشاورزی برگزار شد تا از بروز مسائل احتمالی جلوگیری شود.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار