• کدخبر: 63825
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۲۶ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۱۱
  • چاپ خبــر
حجت الاسلام عالی:

جشن اول شیعه باید جشن غدیر باشد/ مشکلات معیشتی امروز حاصل نگاه به غرب و نسخه مخالف با نظر اهل بیت است+ تصاویر مراسم

حجت الاسلام عالی با اشاره به نگاه رو به غرب برخی مسئولان کشور در مسائل اجتماعی و مدیریتی، تصریح کرد: تعدادی از مسئولان هم امامت و ولایت را تا حدی قبول دارند و مشکلات معیشتی این زمان، حاصل نگاه به غرب و نسخه مخالف با نظر اهل بیت علیهم السلام است.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون حجت الاسلام مسعود عالی شب گذشته در جشن غدیر حسینیه ارشاد تیران با اشاره به اهمیت امامت و ولایت امام علی علیه السلام، اظهار کرد: جشن های متعددی در ایام مختلف سال توسط شیعیان برگزار می شود ولی باید جشن اول شیعه جشن غدیر باشد.

شیعیان باید با ایجاد تجمع های بزرگ این عید مهم را به جهانیان معرفی کنند

وی با گلایه از کمرنگ بودن این جشن در بسیاری از نقاط کشور، گفت: وهابیت با ایجاد شبهه های مختلف پیرامون امر ولایت و غدیر به دنبال کمرنگ کردن این رخداد عظیم است و شیعیان باید با ایجاد تجمع های بزرگ، هیاهو و مجالس های پرشور مختلف این عید مهم را به جهانیان معرفی کنند.

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: مرکز و‌ محور آموزه تشیع ولایت و رهبری الهی است و توحید و بندگی خدا زیر پرچم معصوم مورد قبول واقع می شود بنابراین کسی که نبوت و امامت را قبول نداشته باشد توحیدش هم قبول نیست.
حجت الاسلام عالی با بیان اینکه اصول و فروع دین وابسته به پذیرفتن امامت است، خاطرنشان کرد: اگر کسی زیر پرچم ولی خدا نباشد از توحید تا همه اعمال او موجب قرب به خدا نمی شود.

پذیرفتن ولایت به اعمال جهت می دهد

وی دفاع شیعه از حقانیت ولایت و امامت را امری مهم دانست و ادامه داد: اعمال ففط روح را قوی می کند و پذیرفتن ولایت به این اعمال جهت می دهد که اگر کسی زیر  پرچم  ولایت معصوم نباشد روحش به سمت شیطان متمایل می شود.

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه گروه های مانند خوارج و داعش حتی با پذیرفتن توحید و نبوت دست به انجما جنایات متعددی می زدند، گفت: امامت و‌ ولایت تمام چیزهای دیگر را جهت می دهد و به همین دلیل می گویند ولایت از توحید و نبوت هم مهم تر است.

حجت الاسلام عالی ادامه داد: پذیرفتن امامت به شخص هویت می دهد و کسی که عشق امیر المومنین علیه السلام را در دل دارد باید در عمل نشان دهد، محاسبه نفس داشته باشد و از انجام گناهان خودداری کند.

وی با بیان اینکه برخی نماز اول وقت مغازه داران عربستان را ملاک دینداری می دانند، اذعان کرد: شاخص دینداری ولایت است و از ظاهر انجام اعمال دینی نباید برای دیانت  قضاوت کرد.

مشکلات معیشتی امروز حاصل نگاه به غرب و نسخه مخالف با نظر اهل بیت علیهم السلام است

این کارشناس مذهبی با اشاره به نگاه رو به غرب برخی مسئولان کشور در مسائل اجتماعی و مدیریتی، تصریح کرد: تعدادی از مسئولان هم امامت و ولایت را تا حدی قبول دارند و مشکلات معیشتی این زمان، حاصل نگاه به غرب و نسخه مخالف با نظر اهل بیت علیهم السلام است.
وی عمل به توصیه های رهبر معظم انقلاب و پیاده سازی اقتصاد مقاومتی را امری مهم و ضروری دانست و یادآور شد: در پنج سال گذشته رویکرد به سمت طرف مقابل
بوده و اکنون در مسائل معیشتی بر مردم فشار زیادی وارد شده است و در ادامه برخی با ایجاد فشار روانی به دنبال انداختن تقصیر وضعیت موجود به گردن رهبری هستند.

حجت الاسلام عالی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بارها با سخنان هوشمندانه خود نسبت به مسائل اقتصادی تذکر داده اند، گفت: کسانی که مسبب اوضاع کنونی بوده اند هنوز عذر خواهی نکرده اند که این گونه مدیران در مسایل مدیریتی سکولار بوده و نسخه مدیریت را از دین نمی گیرند.

جریان فکری که نگاه مثبت به غرب دارد باید کوبیده شود

وی افزود: جریان فکری از هر دسته و گروهی که نگاه مثبت به غرب دارد باید کوبیده شود تا با اعمال تغییرات در نظام مدیریتی کشور و نگاه به داخل مشکلات امروزی جامعه حل و برطرف شود.

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار