• کدخبر: 63892
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۳۵ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۷/۰۶/۱۵
  • چاپ خبــر
شهردار تیران خبر داد؛

جشنواره انگور تیران و کرون با عرضه محصولات ناب کشاورزی برگزار می شود/ افتتاحیه پنجشنبه ساعت ۶ عصر

شهردار تیران گفت: افتتاحیه این جشنواره امروز پنجشنبه ساعت 6 بعد از ظهر با حضور مسئولان استانی و شهرستان و مردم پویای شهرستان تیران و کرون انجام خواهد شد.

شهردار تیران در نشست خبری با خبرنگاران تیران و کرون  انگور را یکی از مهم ترین محصولات باغات شهرستان دانست و اظهار کرد: اولین جشنواره شهرستانی انگور تیران و کرون با هدف معرفی محصولات کشاورزی شاخص و  پتانسیل های بسیار زیاد این شهرستان با همکاری ادارات مختلف برگزار می شود.

پیمان شکرزاده گفت: افتتاحیه این جشنواره امروز پنجشنبه ۱۵ شهریور ساعت ۶ بعد از ظهر با حضور مسئولان استانی و شهرستان و مردم پویای شهرستان تیران و کرون انجام خواهد شد.

عرضه محصولات ناب کشاورزی تیران و کرون در جشنواره انگور

وی مکان جشنواره را جنب فنی و حرفه ای تیران در محل سایت اداری اعلام کرد و افزود:  محصولات مختلفی از جمله فراورده های انگور، صنایع دستی، گیاهان دارویی و گلاب ناب شهرستان که کیفیت آن بسیار کم نظیر است، در کنار انگور به بازدیدکنندگان عرضه خواهد شد.

شهردار تیران با بیان اینکه تا روز دوشنبه هر شب برنامه های متنوعی در این جشنواره ارائه خواهد شد، تصریح کرد: مدت جشنواره دو ماه پیش بینی شده است و اختتامیه آن پس از ماه محرم و صفر خواهد بود.

هر مسافر سفیر شهرستان تیران و کرون در نقاط دیگر است

وی ضمن دعوت از مردم استان اصفهان برای حضور در این جشنواره، یادآور شد: هر مسافر سفیر شهرستان تیران و کرون در نقاط دیگر است که می تواند زمینه معرفی تیران و کرون را فراهم کند به همین دلیل بر کیفیت عالی محوصلات، قیمت مناسب و شیوه برخورد با مشتریان در این جشنواره تاکید زیادی شده است.

شهردار تیران برگزاری این جشنواره را موجب تحقق شعار سال با عنوان حمایت از کالای ایرانی و تولید داخلی دانست و افزود: معرفی شهرستان تیران و کرون، محوصلات و پتانسیل های بسیار زیاد آن به خصوص در زمینه گردشگری به مردم استان و کشور باعث تحول اقتصاد مردم و پویایی هر چه بیشتر شهر خواهد شد.

آزادسازی باغات محور تیران سامان با اعتباری بالغ بر بر ۳ و نیم میلیارد تومان

شکرزاده در ادامه با اشاره به پروژه های در دست اقدام شهرداری، خاطرنشان کرد: اساسی ترین پروژه، دوبانده کردن محور تیران به سامان پس از سی سال درخواست مردم است که آزادسازی باغات با زحمات شبانه روزی اعضای شورای شهر با اعتباری بالغ بر بر ۳ و نیم میلیارد تومان انجام شده و امیدواریم پروژه با تلاش سایر ادارات در نیمه دوم سال به بهره برداری برسد.

وی اصلاح پل ورودی شهر را پروژه دیگر در دست اقدام دانست و افزود: پنجاه درصد پروژه توسط شهرداری و پنجاه درصد دیگر با همت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام خوهد شد و پس از انجام مناقصه عملیات عمرانی در سال جاری آغاز می شود.

شهردار تیران پروژه محوطه کارگاهی، ساماندهی بلوار امام،  اصلاح و تدوین آیین نامه و شیوه نامه شهرداری تیران به خصوص در زمینه جذب سرمایه گذار،  پارک کوهستان با اعتباری بالغ بر دویست میلیارد تومان را از جمله فعالیت های در حال انجام دانست.

در ادامه جلسه بهاره دولتیار عضو شورای شهر با اشاره به فعالیت های کمیته بانوان شهرداری در یک سال گذشته از حضور غرفه کمیته بانوان در این جشنواره با هدف اشتغال زایی و در آمدزایی برای بانوان به خصوص کم بضاعت، خبر داد.

حمید هاشمی رئیس شورای شهر با تشریح برنامه های هر شب جشنواره گفت: پنجشنبه شب پس از مراسم افتتاحیه جنگ شادی برگزار خواهد شد و جمعه شب انجمن شعر ، شنبه شب انجمن موسیقی، یکشنبه شب سینما تاک با  نمایش فیلم، مسابقه دوبله فیلم و … در خدمت مردم خواهند بود و  دوشنبه شب همزمان با اولین شب ماه محرم ویژه برنامه نوای محرم همراه با اجرای تعزیه و مدیحه سرایی اجرا می شود.

علی دادخواه عضو شورای شهر با  بیان اینکه  محوریت کار شهرستان تیران ‌و‌ کرون کشاورزی در زمینه های مختلف از جمله محصولات گلخانه ای، گیاهان دارویی، محوصلات زراغی و باغی  است، تصریح کرد: این ظرفیت ها به درستی به مردم استان و کشور معرفی نشده و جا دارد از شهرداری و شورای شهر که این فرصت را برای شهرستان فراهم کرد تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار