• کدخبر: 64775
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۰۰ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
  • چاپ خبــر
همزمان با ایام اربعین حسینی؛

مردم رضوانشهر با برپایی سه موکب از زائران حسینی در کربلا پذیرایی می کنند+ تصاویر بدرقه کاروان ها

امام جمعه رضوانشهر گفت: مردم شهر رضوانشهر با برپایی سه موکب در شهر کربلا بیش از ۱۰ روز از زائران امام حسین علیه السلام پذیرایی خواهند کرد.

حجت الاسلام شیاسی در گفتگو با این پایگاه خبری یکی از نشانه های مومن را زیارت اربعین دانست و اظهار کرد: زاِئران زیادی در سال های گذشته در ایام اربعین حسینی به زیارت بارگاه شریف امام حسین علیه السلام رفته و مسیر نجف تا کربلا را با پای پیاده طی می کنند.

امام جمعه رضوانشهر با بیان اینکه موکب های بسیاری توسط مردم عراق و ایران در مسیر نجف تا کربلا و داخل شهر کربلا برای پذیرایی از زاِئران حسینی برپا می شود، گفت: مردم شهر رضوانشهر با برپایی سه موکب در شهر کربلا بیش از ۱۰ روز از زائران امام حسین علیه السلام پذیرایی خواهند کرد.

وی با اعلام این خبر افزود: یک موکب برای پذیرایی اطعام از زائران حسینی، یک موکب مخصوص اسکان زائران و یک موکب برای پخش چای و نوشیدنی در کربلای معلی برقرار خواهد شد.

حجت الاسلام شیاسی با بیان اینکه موکب اطعام روزانه یازده هزار غذا هر روز در بین زائران پخش می کند، خاطرنشان کرد: هر روز صبح پنج هزار حلیم توسط این موکب بین زائران پخش می شود و ظهر و شب در هر وعده سه هزار غذا طبخ و عرضه می شود و حدود ۳۰ نفر در این موکب به عنوان آشپز، کمک آشپز و خدمه خدمت رسانی می کنند.

امام جمعه رضوانشهر ادامه داد: موکب اسکان در هر شب قابلیت اسکان ۵۰۰ زائر را دارد و لوازم سرمایشی و گرمایشی را برای رفاه حال مردم آماده کرده اند.

وی ضمن تقدیر از خیران و ارگان های همکاری کننده در برپایی موکب های حسینی رضوانشهر، تصریح کرد: بیش از ۴۰۰ میلیون تومان با همکاری خیران برای آماده سازی اجناس مورد نیاز موکب های رضوانشهر هزینه شده است.

انتهای پیام

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار